Man on the Move: Jason Bourne

Dokumentární / Krátkometrážní

USA, 2007, 20 min

Ačkoliv si nejrozsáhlejší bonus DVD Bourne Ultimatum říká "muž v pohybu", nepojednává tolik o pohybu Jasona Bourna, jako o pohybu natáčecího štábu po nejvýznamnějších lokacích, kde se natáčelo. Režisér i další tvůrci prohodí pár slov o tom, jak se jim v různých městěch (Berlín, Londýn, Madrid...) natáčelo, ale přitom neposkytnou větší množství užitečných, technických informací. Do "making of" dokumentu tomuto kousku tedy chybí a proto se mi nejeví tak zajímavý, jak by mohl být, nebo tak výmluvný jako jsou ostatní bonusy pojednávající o choreografii soubojů, či tvorbě honiček... Stále se jedná o dobrou podívanou pro skalní příznivce Bournových filmů, ovšem samostatné listování v této, resp. imdb databázi mi zůstává záhadou. 6/10(24.8.2011)

V rámci dokumentů z natáčení snímku, standard, který se zabírá nejzásadnějšími akčními scénami z filmu. Potěší vidět, jak se některé z daných scén vytvářeli, ale nic navíc se divák nedozví.(31.7.2013)