Reklama

Reklama

Když ve městě Derry ve státě Maine začnou mizet děti, musí skupina mladých chlapců a děvčat čelit svým největším obavám v boji proti zlému klaunovi jménem Pennywise, jehož vražedná a násilnická historie se táhne napříč staletími. (Vertical Entertainment)

Diskuze

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Wallis3

To se o Kingovi říká, na mě jeho konce většinou fungují, někdy o něco méně, většinou úplně skvěle. Pod kopulí mělo výborný, nekompromisní konec a líbilo se mi i to odhalení, co tu kopuli způsobilo.

na příspěvěk reagoval Wallis3

Wallis3

Wallis3 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Každá kniha je jiný čtivo. Já bych to zas netvrdil, a už vůbec ne, že by to byl naprostej průměr. Ro bych mohl říct, že King je podprůměr, conse týče jeho uzavírání příběhů, jak jsem psal níže, konkrétně třeba Pod kupolí...

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Uživatel Wallis3 smazal svůj příspěvek.

Wallis3

Wallis3 (hodnocení, recenze)

Hanyou

To nikomu neberu. Čtu hodně a čtu rád, jenom na Kinga jsem po Temné věži zanevřel. V knihovně ho mám dost (a zdaleka né všechno) a jediné k co si ponechám a k čemu se možná vrátím je TO.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Jméno větru bylo docela fajn, ale zdaleka ne tak skvělé jak mnozí říkají, ale docela mě ty školní léta bavily. Ovšem Kvothe mě brzy začal hrozně otravovat a pocitu, že je to hrozně pitomá postava jsem se nezbavil dodnes. Zvlášť když druhá kniha byla až na pár částí naprostej průměr od začátku až do konce.

na příspěvěk reagoval Wallis3

Wallis3

Wallis3 (hodnocení, recenze)

Nevka

V Kronice královraha že se toho moc neděje? Vždyť je to příběh v příběhu. Ne jenom, že sám Kvote vypráví svůj příběh, ale ještě se cos děje kolem něj během samotného vyprávění... Na Dveře z kamene, nebi Kamenné dveře, teď rychle nevím, čekám dychtivě taky.

na příspěvěk reagoval Nevka

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Circumscriptor

Každopádně doufám, že taková kniha opravdu vyjde. Kingův multiverse je jedna z mých nejoblíbenějších věcí ve fikci vůbec.

Circumscriptor

Circumscriptor (hodnocení, recenze)

Hanyou

Tieto bytosti je vraj možné zabiť zbraňou len z ich sveta a aj to je pomerne obtiažne, keďže nekrvácajú tak ako človek a ich schopnosť ránhojivosti je nadpriemerná. Takým "polodémonom" bol aj André Linoge, lenže ten nedokázal hýbať svetmi.

na příspěvěk reagoval Hanyou

Circumscriptor

Circumscriptor (hodnocení, recenze)

Hanyou

Nié, toto budú bytosti s obrovskou potencionálnou energiou, prostredníctvom ktorej ti dokážu frčkou do nosa poslať hlavu svetelnou rýchlosťou do multiverza :D.

na příspěvěk reagoval Hanyou

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Nevka

Snad to nebude jak u Písně ledu a ohně, kde se to, podle mého názoru, od 4. knihy zhoršuje.

Circumscriptor

Circumscriptor (hodnocení, recenze)

Čítal som, že King pripravuje nejakú ságu okolo multiverzálnej záhrady, ale neviem, či je to pravda. Každopádne sa jedná o to, že všetky vesmíry v multiverzu obiehajú okolo vesmíru s Temnou vežou. Tento vesmír však nie je sám. Temná veža spolu s vesmírom "multiverse garden" vzájomne obieha a v tomto vesmíre žijú z multiverzálneho hľadiska najvyspelejšie bytosti, ktoré my nazývame démonmi. Tieto bytosti dokážu cestovať do iných vesmírov zbieraním určitých kľúčov, ktorými dokážu otvoriť interuniverzálnu bránu. A ak vrchná bytosť získa pozemský kľúč, tak nás môže zotročiť a odcestovať preč do alternatívneho univerza.

na příspěvěk reagoval Hanyou

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Hanyou

Mně taky. Je to momentálně asi moje nejoblíbenější fantasy série. Nárážím na to, že zrovna tam se toho moc neděje, ale přitom jsou ty knihy tak úchvatné a pohlcující, až to není možné (ze začátku jsem měl problém jen s Felurian ve Strachu moudrého muže, ale i té jsem přišel na chuť)...

 

Vzhledem k rozsahu těch knih to bude asi ještě trvat, ale co bych pro dokonalou knihu nevydržel.

na příspěvěk reagoval Hanyou, Wallis3

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Nevka

Četla a hodně se mi to líbilo.

 

Blbé je, že už je to nějaký čas, takže až/jestli vyjde nový díl, tak už si nebudu skoro pamatovat, o čem to vlastně je.

na příspěvěk reagoval Nevka

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Hanyou

Četla jsi někdy Kroniku Královraha? Jestli ano, jaký máš ohledně Rothfussova stylu názor?

na příspěvěk reagoval Hanyou

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Wallis3

No, jeho fanouškům tahle opakovaná témata a "natahování" vyhovují.

 

Však i Tolkienovi spousta lidí vyčítá, že to přeháněl s popisy krajiny.

na příspěvěk reagoval Nevka, Wallis3

Wallis3

Wallis3 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

King umí samostatně stojící povídky, ale ucelený příběhy mu za mě vůbec nejdou. Pod kupolí nebo Svědectví byly dobře rozehraný, ale vždy to zabije koncem s tak slabou pointou, že se to člověku až zprotivý. TO (kniha) je celkem zajímavý a patří k jeho lepší tvorbě, strašně mě ale sere jak vsude cpe boha, teploušství apod. Teď se prolouskávám Temnou věží a vím, že Kinga už do ruky nevezmu. Něco tak natahovanýho, tolik zbytečných kapitol... stačily by knížky tři. Za me určitě...

Uživatel Wallis3 smazal svůj příspěvek.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

je fajn, že víš že si ulítl s tím prohlášením " kniha je mistrovské dílo děsu" tak příště si na to dej pozor :)) 

Související novinky

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (více)

Horor To se dočká seriálového prequelu

Horor To se dočká seriálového prequelu

30.03.2022

Streamovací služba HBO Max oznámila, že chystá seriálový prequel kultovního hororu Stephena Kinga To. Projekt se momentální jmenuje Welcome to Derry a odkazuje tak na ikonické městečko, ve kterém… (více)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (více)

Reklama

Reklama