dubinak

Mnou asi nejočekávanější hororový kousek za tento rok se představil v docela dobrém světle a můžu konstatovat, že reklama byla oprávněná. Mělo to své jisté mouchy. Například, že děcka byly až moc chytrý hlavičky, stopáž byla možná zbytečně přepálená a konec mě zrovna neočaroval svým pohádkovo-fantastickým lookem. Ale. Takhle kvalitních hororových remaků se jen tak často nevidí, proto tomu můžu s čistým svědomím nadělit krásné velké čtyři hvězdy. Hlavně za brilantní herecké výkony malých protagonistů (vtipnější postavu než RIchieho jsem dlouho nezažila), mimořádně originální efekty a celou výpravu obecně. Pochválím i vizuální a zvukovou stránku a můžu říct, že hororově to také splnilo účel. Úvodní scéna s kanálem byla top, následně i výborně sestříhaná scéna z knihovny. Zkrátka a dobře jsem nadmíru spokojená, ale ještě si nechávám malou rezervu pro druhou část a pak se uvidí, jestli přehodnotím, protože v původní filmu byla část s dospělými opravdu velmi slabá. ()

C0r0ner

Horor není žánr pro mě, To vím. Když se ale vezmou filmy od Jamese Wana, je na co koukat a není potřeba hledat nesrovnalosti. Ale tady? Kde se To vzalo? Proč To chodí v těchhle intervalech? Kde To má, kurva, nějakou logiku koho zabít a koho ne? Kde To má nějaké fyzikální zákony? Udělané To bylo skvěle, ale dohromady To byla příšerně nelogická, nereálná, bezduchá a prázdná píčovina. 40% ()

PavelVanekArt

,,Všichni se tam dole vznášíme. I ty se budeš vznášet..." Nejsem fanoušek Stephena Kinga a ani původního filmu To z roku 1990. Ale svůj prvek zneklidnění a děsivosti to všechno má. Kdo by sakra dával klauna do kanálu? Když ve městě Derry ve státě Maine začnou mizet děti, musí skupina mladých chlapců a děvčat čelit svým největším obavám v boji proti zlému klaunovi jménem Pennywise, jehož vražedná a násilnická historie se táhne napříč staletími. Jednou za 27 let se šašo objeví, požere pár dětí a zase si dá na 27 let v kanále oraz. K ději to stačí, na horror není potřeba plýtvat bůh ví jak geniálním scénářem. Kniha není geniální, film není geniální. A to je v pořádku. Klaun Pennywise se představuje už v prvních 10 minutách filmu. Bylo mi prozrazeno, že malý Georgie (bratr hlavní postavy, nemám ponětí kolik mu je, ale je malej prostě) má přijít o ruku. Že mu ten klaun má utrhnout ruku. No jasně, ve filmu bude zase vidět prd... ten poblbanej klaun mu tu ruku fakt utrhnul a všechno bylo hezky vidět. Krev, řev, zoufalost a nepochopení malého Gergieho. Jakože si venku hrajete s papírovou lodičkou, kterou Vám bratr postavil, jste bezstarostné malé dítě a v kanále uprostřed ulice narazíte na usměvavého milého klauna, který Vaši lodičku má. To jen ve zkratce k tomu, co můžete od filmu čekat, protože je v ratingu R, tudíž je povoleno násilí, krev, sprostá mluva a sexualita. Všeho bylo dosti. Osobně oceňuju méně šaškáren. Pennywise měl svoje místo a i když ho bylo po méně, tak ke konci už ho bylo více než dost. Pokud Vám není 10 let, tak se prostě nebudete bát. Horror už několik let dávno není o strachu. Nebudete se bát klauna, kterej vykukuje z odpadní trubky, ani když na Vás mává ohryzanou rukou malého dítěte. To vše tu už v nějaké podobě bylo. Co ale Pennywise umí, tak solidně zneklidnit. Jeho transformace v\z noční můry je působivá (scéna v zatopeném sklepě, u promítání a na konci) a jde vidět, že tvůrci si dali záležet na celkovém charakteru šaška. Je děsivý, umí solidně dialogovat a rozhodně není vtipnej. Což je jedině dobře. Dalším velkým plusem jsou dětské postavy. Nemám rád děti ve filmech (pokud se jim teda netrhají končetiny) a vždy mi přijdou jako protivní malí haranti. Ale tady byl jednotlivý charakter hezky propracovanej. Koktavej, žid, sprosťák, hypochondr, šikanovaný černoch, tlusťoch, holka s pedofilním otcem. Všichni si říkají Nuly (The Losers Club) a všechny je psychicky deprimuje Pennywise. Mezii všemi chemie šlape a hlavně tahle parta se stará o tu komickou stránku filmu. A taky o tu hloupou, ale tady se dá debilita postav omluvit, jsou to jenom děti. Exceluje mezi nimi capart ze seriálu Stranger Things, kde hraje slušnýho kluka. Tady kleje jak dělník na sluníčku po třetím pivu. Někdy trefí tu správnou situaci, někdy se až moc tlačí na pilu. Ale celkovej dojem slušnej, i když si to sem tam uletí do té romantičtější a infantilní roviny. Technicky není vůbec co vytknout. Možná jen občasná rozostřená kamera, když Pennywise zaútočil, to působilo rušivě. Pokud se netoužíte bát, pokud Vám stačí několik momentů originální děsivosti a pokud vlastně nečekáte vůbec nic, tak budete hodně mile překvapeni. Film má přes dvě hodiny ale po celou stopáž si to drží pozornost. Já se bavil, ale mohlo se trochu víc přitlačit na pilu v násilí. Ale třeba se toho dočkám ve druhé kapitole. Proto jen 4* a.k.a 88% () (méně) (více)

necisty

Asi TOmu můžu dát 5. Protože TO bylo shlédnutelné i pro takového strašpytla jako jsem já. Ne že by TO bylo slabé, rozhodně jsem byl posr*ný až za ušima, jen jsem se nebál přímo TOho šaška nebo třeba zombíka, ale spíš TO bylo vypiplané i v mnoha jiných ohledech - obraz, hudba, vtip, výkony děcek atd. ... GA Cinema ()

Alfréda

Digitálně přeboostovaný bubák, který v zajetí triků zcela ztrácí svou osobitost. Využítí Skarsgardovo hereckého potenciálu nulové. Pouze v úvodní a závěrečné scéně se mu dostává více prostoru, aby se dětem představil. Jinak žádná exprese jeho postavy... zlatý Tim Curry. Postavy dětí charizmatické a poutavé, ale to stagnující děj nespasí. Dvě třetiny filmu jsou přehlídka lekaček, pak teprve děj dostává tempo. Sophia Lillis, Jaeden Lieberher a Jack Dylan Grazer bravurní. Mnohem lépe ale snesu devadesátkový odvar se všemi jeho nedostatky než tento digitálně předimenzovaný paskvil. Viděno ve 4DX. 65% ()

epicek

Předlohy od Kinga mám hodně rád a tak jsem si nakonec nenechal ujít ani tuhle. Děj funguje skvěle a dokáže hodně povedeně vtáhnout, jelikož tahle parta dětí, vás prostě bude bavit celou dobu a casting se opravdu povedl na jedničku. Pennywise splnil účel, tak jak se čekalo, ale co mě na filmu zamrzelo bylo to, že jsem se nedozvěděl o něm mnohem víc, nějákou tu backstory, což se může napravit v pokračování. Celým film na mě působil feelem Stranger Things a o to víc jsem si to užil. Kniha mě rozhodně láká a nejspíš se do ní budu muset pustit, jelikož ten pocit, že teď hned chci vidět pokračování, je prostě moc silný! Do you need to be a virgin to see this fucking clown? ()

campix

Trefa do černého. Polovina Kingova díla převedena do moderního hávu a využívající všeho, co je momentálně hodně cool. Původní To jsem sice neviděl, ale Muschiettiho verze působí daleko víc atraktivněji a strašidelněji. Bill Skarsgard je jako Pennywise naprosto neskutečný. Cestička pro dětskou týmovku ušlapaná Stranger things je zde využita na max, oldschool feeling je hodně fajn a celkově To působí o hodně víc komplexněji než většina současných hororů. Stopáž je sice docela dlouhá, ale v kině mi to tak vůbec nepřišlo, a film působil hodně svižně. Perfektně trefeny požadavky dnešní doby a tak kasovní trefa do černého. Těším se na pokračování. ()

Martrix

Sice je to pěkná řádka let, co jsem TO četl, ale docela dobře si pamatuji, že to byl v první řadě příběh o lidech, kteří zažili v dětství setkání s něčím, co by se s trochou nadsázky dalo nazvat ztělesnění strachu, nebo zlo, které se strachem živí. První To(1990) se pokoušelo držet předlohy, což se u diváků s kladnou odezvou nesetkalo. I sebesložitější příběh je totiž potřeba vyprávět srozumitelně...zvlášť pokud má vytahat peníze z kapes popcornářům. Tento druhý pokus, touto cestou jde. Tvůrci se rozhodli, že příběh rozdělí na období teď a potom, že naservírují všechno, jak na stříbrném podnose. Je to horor...nač přemýšlet, stačí lidi rozbát a pak udržet atmosféru. Žádný prostor pro fantazii, jen pasivně sledujete konání dětí, které jsou vám tak trochu jedno. Obrovský rozdíl, koukat na tohle a na Stranger Things, kde to funguje ve všech ohledech mnohem lépe. Nové TO, je tak trochu verze pro "blbečky", napadá mě srovnání s Ghost in the Shell...ten americký remake nebyl špatný film, ale byl emočně vykastrovaný. Nezůstal prostor pro vlastní interpretaci, vše bylo ukázáno a řečeno. Chybělo filmové krásno. A to samé se stalo tomuto produktu, který je navíc rozdělený na dvě půlky (přesto má nesmyslnou stopáž), aby se vypumpovalo víc peněz.. Mě se taková filmařina, v případě hororu zvlášť, prostě nelíbí. Je to utahané, opravdu děsivých momentů tam moc není a jednání klauna i dětí, bylo občas nelogické. A navíc je to ohavně přehodnocené, asi opět díky pozitivním kritikám, které některým váhavým uživatelům "pomáhají" ujasnit si, jestli byl problém v tom filmu, nebo v nich. A to já klidně napíšu, že se mi nelíbil způsob, jakým je TO vyprávěno, ale uznávám, že film to ve výsledku úplně špatný není. ()

Juto

Keď som sa dozvedel, že režisér filmu ,,To" bude Andy Muschietti, ktorý natočil priemerný film Mama myslel som si, že film dopadne katastrofálne. Ale nie bolo to vynikajúce. Veľmi hustá atmosféra má uchvátila. Pri niektorých scénach, ktoré neboli málo mi prechádzal mráz po chrbte. Finálna bitka detí s Pennywisem je brilantná. Sila kamarátstva a súdržnosť je silnejšia ako strach. 8/10 ()

PROCESOR

Strach z klaunů je divný. Jsou tu přece, aby na každé party rozveselili co nejvíce dětí. Mají komicky dlouhý boty, červené nosy a vždy po ruce nějaký ten balonek. A protože děti se klaunů nebojí, tak by šly za nimi i do kanálu, otevírají se tak dveře, pro velké překvápko. Ve městě Derry, začnou mizet děti a jeden velmi všímavý hoch vyčte z knihovny, že se tak děje každých 27. let. Klaun se živí jejich strachem a tak celá parta dětí bude muset čelit svým nejhorším obavám, aby se mu mohli postavit.Tak od prvního zfilmovaní legendy hororu Stephena Kinga uběhlo bezmála 30. let a tak se samozřejmě posunul i trikový potenciál snímku. Lekačky tam jsou celkem dobrý, ale já si spíše potrpím na atmosférickou stránku, kdy se napětí buduje postupně a pak stačí velmi málo. Takovýto BAF! A teď bude zase chvilku klid, mě moc nebere..Psal jsem to už mnohokrát, stačí svíčka, stín, načasovaní, hudba, prostě si s tím trochu vyhrát, nemusím mít efekty za miliardy, já mám velkou fantazii. ()

Pajky3

To mě bavilo a byl kolem toho docela velký humbuk. Já jsem se podíval až s nějakým odstupem, takže mě ten hlavní humbuk minul, ale i tak jsem asi čekal o něco víc. Tvorbu Stephena Kinga mám rád a většina jeho děl mě bavila a stejně tak je tomu i v případě To. Pennywise je povedenej a celkově to docela slušně fungovalo, takže už se těším na to až se příběh vrátí za 27 let. Snad bude o něco strašidelnější... ()

Wormboy

Nie, nie je to len kusisko nostalgie. Nova adaptacia jednej z najlepsich Kingoviek je skutocne vyborna. Detski herci su perfektni, atmosfera je rittrhajuca a z celeho filmu ide strasne dobry pocit. Za mna paradicka 4,5/5* ()

Ondatra

Za svůj život jsem viděl už desítky hororů. Ale většina z nich jsou blbosti u kterých se akorát směju, jak je to špatný. A právě To byla moje naděje, že by konečně mohl přijít horor, u kterého si řeknu, že je to fakt dobrý. A ono se fakt stalo. Skvělý příběh, za který můžu být opět vděčný Stephenu Kingovi, jak to skvěle napsal a skvělé výkony dětských herců. Postava Pennywise je taky dokonale ztvárněna a to díky Billu Skarsgårdovi. Po dlouhé době teda můžu říct, že přišel horor, který fakt stojí za to. 8/10 ()

rizek2

Zatím spíš rozpačitý dojmy. Feeling bezstarostnýho dětství nedosahuje kvalit Stranger Things. Pennywise dobrej, celkově je samozřejmě To podstatně lepší než minulej TV film, ale v podstatě je to "jen dobrej" mainstreamovej horor. Lekačka slušná jen jedna, zbytek předvídatelnej. Film jede podle šablony "něco se děje, pak ukážeme čeho se postava A bojí, pak se děje něco jinýho, ukážeme čeho se bojí B" Na to jak to bylo vyhajpovaný jak sviňa lehký zklamání, byť to ve výsledku rozhodně propadák neni. Ale čekal jsem, že si z toho sednu na prdel podstatně víc. Ale Sophia Lillis je kus! :) ()

WolfR

Bez přehánění nejlepší horor posledních let. Ony ty V zajetí démonů apod. jsou super, jenže To je mnohem zapamatovatelnější a svěžejší kus, silné 4 hvězdy. ()

Šimpy

Ač jsem fanouškem původní televizní verze, tady jsem velmi mile překvapen. Děcka jsou výborný (především Eddie...skutečně jako byl dospělý v detském těle), solidní lekačky a pěkně vystavěná atmosféra. byť proti knize velmi ohoblováno. Bavil jsem se a těším se na dvojku, škoda, že už to bude o dospělých. Jen škoda, že Pennywise místy působí jen jako narušený psychopat a je chvílema strašně digitální. Zlatý Curry. ()

Alenes

Jsem vážně ráda, že jsem se k tomu filmu dostala. Nečekala jsem takovou odezvu. Ten film ve mě vzbuzuje pozitivní reakce a po jeho skončení mám vždycky chuť se na něj podívat znovu. Hodnotím ho velmi kladně. Koukala jsem na starší verzi, ale můžu říct, že jsem se na ni ani nedodívala. Je v ní moc dlouhých nudných scén a pořádně se tam nic neděje. Chybí tam i ta správná vtipná stránka, která v nové verzi úplně zdvihla oblíbenost filmu. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi