Zajímavosti k filmu (74)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 5. září 2017 v Los Angeles. (Varan)

 • - Některé z více kontroverzních scén v knize o dětech byly z filmu vynechány. Např. masturbace mezi Patrickem a Henrym, Patrick, který zabíjí svého bratra, Beverlyin otec, který jí bije a neslavnou orgiovou scénu v kanálu. (Delock)

 • - Pennywiseovi (Bill Skarsgård) oči zblednou, když mluví s Georgiem (Jackson Robert Scott), protože to je barva očí jeho matky. (Delock)

 • - Když se Andy Muschietti dostal k režii, studio chtělo, aby použil přesně tentýž scénář, který Cary Joji Fukunaga plánoval použít, přičemž jedinými úpravami bylo vynechání kontroverznějších scén (např. sex Henryho Bowerse s ovcí, ejakulace na narozeninový dort, nebo otec Beverly, který se jí pokouší znásilnit). Muschietti požádal, aby mu bylo umožněno mírně upravit scénář, aby byl víc věrný románu. K těmto změnám patřilo vkládání Lepera, Billovo koktání, a také změnu jmen do původních nových forem (např. Bill místo Willa, Henry místo Travise). Muschietti také plánoval zařazení scény „Smokehole“, ve které Richie a Mike používají domorodé tradice, aby získali vizi, která podrobně popisuje, jak se před miliony lety dostal Pennywise na Zem. Kvůli rozsáhlé grafice, která byla pro tuto scénu potřeba, byl film považován za příliš drahý a Muschietti byl nucen ji vyřadit ze scénáře. (Delock)

 • - Všichni hlavní děti (s výjimkou Richieho) mají individuální setkání s TO předtím, než vstoupí do domu na adrese Neibolt Street. Ačkoli většina setkání byla pro film změněna, Eddieho a Beverlyino jsou podobné jako v románu. (Delock)

 • - Režisér Andy Muschietti před uvedením filmu potvrdil, že mnoho postav z knihy jako jsou vlkodlak a mumie, budou nahrazeny novými formami. Řekl, že budou překvapeni diváci, kteří knihu četli. (Delock)

 • - Tvorcovia si dovolili mierny odklon od celkového dizajnu Pennywisea. Jeho kostým bol inšpirovaný štýlom obliekania z rôznych ľudských epoch - od stredoveku, cez renesanciu až po viktoriánske obdobie. Tvorcovia tým chceli ukázať, že Pennywise nie je obyčajný klaun, ale jeho prítomnosť siaha do rôznych historických období ľudstva. (busev)

 • - Jack Dylan Grazer (Eddie Kaspbrak) v skutočnosti pre postavu Richieho (Finn Wolfhard) vymyslel mnoho vtipov. Viacero dialógov medzi ním a Wolfhardom bolo improvizovaných. (busev)

 • - Aby sa Bill Skarsgård na 100% vžil do svojej role, pre inšpiráciu hltal všetky možné horory. Uviedol, že najväčší vplyv na jeho výkon mali záporné postavy vo filmoch Osvietenie (1980), Mechanický pomaranč (1971), Temný rytier (2008) a Mlčanie jahniat (1991). (busev)

 • - Hoci Muschiettimu sa Sophia Lillis na konkurze veľmi pozdávala, svoju rolu skoro nedostala. Producenti tvrdili, že nepôsobí dostatočne dievčensky, keďže mala krátke vlasy a bola pomerne nízka (pri niektorých scénach musela stáť na škatuli od jabĺk). Rolu dostala pod podmienkou, že vo filme bude mať dlhé vlasy. (busev)

 • - Představitel Billa z filmu To z roku 1990, Jonathan Brandis, má výrazně podobné rysy jako představitelka Beverly z roku 2017 Sophia Lillis. (baronGrga)

 • - Žena z obrazu se výrazně podobá postavě z Muschiettiho předchozího filmu Mama (2013). V rozhovoru pro New York Times Muschietti přiznal, že inspirací mu byl obraz od Amadea Modiglianiho, který jej v dětství děsil. (baronGrga)

 • - Ve filmu si můžeme všimnout, že šikanátor Belch (Jake Sim) má na sobě během filmu trička známých metalových skupin Anthrax a Metallica. (Dave24)

 • - Biograf v Derry (ve skutečnosti Capitol centre v Port Hope, Kanada) zve v létě 1989 postupně na filmy Batman (1989), Smrtonosná zbraň 2 (1989) a Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (1989). (efenberger)

 • - Pennywise (Bill Skarsgård) ve filmu mění barvu očí podle nálady (modré - klidný, oranžové - normální, červeno-oranžové - hladový, zelené - vystrašený). (Polák)

 • - Americký sériový vrah Johne Wayne Gacy přezdívaný „Klaun Zabiják“ byl inspirací pro knižního klauna Pennywise. (Steewe)

 • - „To“ byla dvaadvacátou knihou a osmnáctým románem psaným pod svým jménem Stephena Kinga. Kniha se stala nejprodávanějším titulem roku 1986, v českém překladu má 1013 stránek o velikosti A5. (Steewe)

 • - Představitelů dětských rolí se zeptali, kdo by je měl hrát jako dospělé. Finn Wolfhard (Richie Tozier) řekl, že Bill Hader, Sophia Lillis (Beverly Marsh) řekla, že Jessica Chastain, Chosen Jacobs (Mike Hanlon) řekl Chadwick Boseman, Jack Dylan Grazer (Eddie Kaspbrak) řekl, že Jake Gyllenhaal, Wyatt Oleff (Stanley Uris) řekl Joseph Gordon-Levitt a Jeremy Ray Taylor (Ben Hanscom), že Chris Pratt. (honza1205)

 • - Ben Hanscom (Jeremy Ray Taylor) dostal od své matky náramkové hodinky, aby se vždycky včas vrátil domů před šestou hodinou. Toho roku totiž začal v Derry zákaz vycházení po 19. hodině kvůli vraždám dětí, které se ve městě za poslední dobu staly. To se odvyprávělo v knižní předloze. Ve filmu ale žádné hodinky na ruce nemá. (new4nomaly)

 • - Film se odehrává v 80. letech 20. století s tím, že pokračování bude v přítomnosti. Avšak původní kniha se odehrávala v 50. letech a druhá polovina v 80. letech. (Hlavonozec)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace