Planeta záhad (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 1996, 52x20 min

Arnošt Vašíček

Komentáře uživatelů k TV seriálu (12)

Predmetom zájmu Arnošta Vašíčka sú predovšetkým nerozluštené archeologické nálezy, nevysvetliteľné úkazy, tajomné javy, utajované rituály či legendy. V spolupráci s Českou televíziou vznikol pútavý dokumentárny seriál.(3.5.2010)

POKUSME SE POODHALIT SKRYTÁ TAJEMSTVÍ NAŠÍ PLANETY. Velice dobrý Český seriál o všemožných světových záhadách. Například se tu řeší kruhy v obilí, božské létající stroje, prehistorické zbraně hromadného ničení, návštěvy z Vesmíru, tajemné energetické linie a mnoho dalšího. Arnošt Vašíček několikrát také zmiňuje Ericha von Dänikena. Jedná se asi o padesát dílů v délce cca 17 minut. Vřele doporučuju pro lovce a fanoušky tajemných záhad.(7.9.2014)

Velmi zajímavý seriál o záhadách a zázracích naší planety. Každý díl jsem sice hltal, ale nevím co si jako naprostý skeptik mám o tom myslet. Prostě nečemu bych snad ještě uvěřil, ale něco mě zní jako neskutečné bláboly pro věřící.(3.5.2015)

Dokument o věcech, který mě zajímají a fascinují. jen houšť.(23.9.2012)

Existuje mnoho pseudovědců, kteří jsou schopni kvůli svým teoriím ohýbat pravdu a dezinformovat v takovém rozsahu, že už to zavání konspirací. U Vašíčka velmi oceňuji, že pouze předkládá faktické údaje, které sice dává do souvislostí, jež často spíše odráží zbožná přání každého mysteráka, ale mnohem častěji poukazují na to, že toho o spoustě věcí stále moc nevíme. Navíc mnohé skutečnosti zapadají do přesvědčení nemalé skupiny lidí, že jsou tendenční vědci často bezradní, nebo nám neříkají pravdu. Prostě že je mnoho věcí, které zůstávají v šedé zóně a často jsme zcela záměrně dezinformováni. A v tomto ohledu je typ pořadů jako je Planeta záhad nejcenější...ukazuje, že jsou i jiné verze historie naši planety a to verze mnohem zajímavější, než nás učí ve školách. PS: 23 let od vzniku... jde samozřejmě znát ubohá technická úroveň tehdejší TV tvorby, to se ale netýká obsahu...byť kdo se v záhadologii orientuje, nic moc nového se nedozví...je to spíš taková přehlídka témat, které vědci neumí uspokojivě vysvětlit, resp. jejich vysvětlení je stejně neprůkazné, jako teorie třeba Vašíčka, nebo Danikena(19.10.2019)

Český, a přitom světový dokumentární seriál.(3.5.2012)

Zaujímavé názory a škoda, že len teórie. Existancia mnohých zobrazovaných živočíchov by ma riadne potešila. Rovnako ako aj špeciálne schopnosti zvierat zaujali.(21.9.2014)

Teda, po pár dílech by človek věřil, že každej vidlák, co umí udělat obrázek, se bratříčkuje se zelenýma mužíčkama a každej druhej lítal vesmírným korábem. Teda před stovkami a tisíci lety. Možná i proto, že co sekvence, to podivná spekulace, ač některá záhadná místa a podivné výtvory se opakují ve více pokračováních. Já teda často měl protest nejen na jazyku, protože se zde objevují zásadně extrémní vysvětlení záhad v podobě těch pořadem zavrhovaných pro očividnou nesmyslnost a řešení v podobě trojúhelníku... pardon, vyspělých cizozemců, nejlépe šestiprstých (kdyby jich měli alespoň jedenadvacet...). No napadaly mě občas i rozumnější spekulace, ale to by zabilo atmosféru, která sice na Vencu Kláru nemá, ale i tak je nadstandardní a vycpávek prostá. Co na to asi Fox Mulder?(29.1.2014)

Podobné dokumenty se opravdu musí brát s velkou rezervou. Tak například 2. díl - Nevysvětlitelné záhady. Vědec z Hornického muzea ve Freibergu řekne, že údajně 30 miliónů let stará lebka je jasné falzum a vtip, autoři dokumentu si ale dál jedou svou, že je to real, a že to mohlo být tak a tak... Nicméně! Zejména první dva díly na youtube (cca 60 minut) jsou neskutečně nabité informacemi... Je to doslova smršť. A to z doby PŘED internetem - ten tehdy v Česku snad ještě vůbec nebyl. Pan Arnošt Vašíček tak odvedl neskutečný kus práce. Tato informační hutnost, hustota ale bohužel s každým dalším dílem (na youtube je jich 8) postupně klesá a ruku v ruce s tím jde dolů i kvalita.(10.1.2016)

ač blábol na blábol, publicisticky poměrně dobře zvládnuté.(15.12.2012)

Že je s dějepisem něco v nepořádku, a bude jej nutné trochu inovovat, je patrné a Arnošt Vašíček se na tuto skutečnost snažil poukázat již na konci minulého století. Zázračné informace sice dokumenty neobsahují, ale Vašíček nejspíš nemohl pracovat s nějakým velkým kapitálem, což se na dokumentech projevuje..(27.12.2013)

První ucelený seriál o záhadách vzniklý u nás. Hold Erichu von Dänikenovi a dalším průkopníkům alternativních verzí. Jednotlivé epizody jsou rozděleny do samostatných témat a svou délkou nenudí, drží se faktů, s minimální dobou komentáře znalého autora.(25.12.2014)