Red Dog

Komedie / Drama / Rodinný / Romantický / Životopisný

Austrálie / USA, 2011, 92 min

Kdo by si myslel, že film kde hlavní roli má pes bude taková pecka. Nemám co vytknout, snad jen to přehnaný cestování, který mělo být přehnaný, při hledání Johna. Super soundtrack, kamera a práce se světlem. Herecké výkony zpocených chlapů úžasné. Příběhy tomu daly šťávu, jinak by to byla nuda, jako Hačikó příběh psa. Jsem nadšená.(25.12.2012)

Po shlédnutí hollywoodského remaku Hačika (původně japonského filmu) jsem se tohoto tématicky obdobného filmu trochu děsil. Byl jsem ovšem velice mile překvapen, z Red Doga jsem neměl pocit laciné "ždímačky" emocí, navíc měl příjemný děj okolo a ještě byl dokonce vtipný (aneb pokud se Vám líbil americký Hačikó, Red bude taky; nelíbil se Vám Hačikó, Red dost možná bude). Osobně bych měl jedinou výtku - uvítal bych ukončení už po proslovu o soše (popř. odchodu Reda z baru). Těch několik posledních minut (trochu nucené) hollywoodské "dojímačky" vystřídané přeslazenou tečkou bych už klidně vypustil. I tak to pro mne byl velice příjemný film převyšující mnohé a zpočátku nepříliš sympatického psíka jsem si zcela oblíbil. 85%(29.10.2012)

Líbil se vám HAČIKÓ - PŘÍBĚH PSA? Tak ani nemusíte číst dál, tohle je film přesně pro vás! Pro ty ostatní může být stejně dobrý nebo horší, nebo nekoukatelný, to je sice na každém, ale za sebe dávám pět hvězd a to jak jsem psal i v jiných komentářích není u mne zrovna běžná věc. Pět hvězd má oproti dalším uživatelům u mne opravdu malý počet filmů. RED DOG je přesně ten příběh, který bude mít ve filmu vždy své místo. Skutečné příběhy jsou pokaždé tahounem, sálá z nich opravdová existence, reálná minulost, ne jen fikce z hlav režisérů. Pokud jde o příběh zvířecí - psí věrnosti, oddanosti a lásky, která je zkoušená tragickou smrtí jeho milovaného lidského společníka a přítele, jde téměř vždy o emotivní filmy (pokud se ovšem povedou natočit a ujme se jich někdo s citem pro drama). Red Dog takový je, je vtipný, smutný a živelný, je to příběh lidské samoty a psí věrnosti, příběh o jedinečném psu, který dokázal být společníkem celé komunitě dělníků (horníkům železné rudy) v australském městečku Dampier. RED DOG se stal australskou legendou, dokázal nemožné, prošel různé kouty Austrálie, aby nalezl člověka, který se mu stal přítelem stejně jako on jemu. Na stylu natáčení je vidět, že je příběh v určitých momentech brán s nadsázkou, což ale vůbec neubírá na jeho jedinečném kouzlu. Navíc má film hodně dobrou hudbu, na začátku nás rozehřeje rockové brnkání, které se později mění na dojemnější melodie. Perfektní práce filmařů je vidět na práci kamery, výběru herců, hudbě aj. RED DOG nehraje na city jako zmíněný HAČIKÓ, je více divoký, více rozpohybovaný, hlavní myšlenka je ale stejná a oba filmy ukazují, jak výjimeční jsou tihle věrní společníci lidí.(29.12.2011)

Film, který se tváří nenápadně, ale zároveň toho tolik říká. Líbilo se mi to moc, mělo to správnou atmosféru, vtipné chvilky, nápaditý scénář, Josh Lucas byl skvělý a Red Dog taky. Jakmile je to film o psovi, člověk ví, že to bude dojemný, jako když krájíte cibuli, takže tady to nebylo jinak, aspoň pro mě ne. Hezký příběh s úžasnou symbolikou, přátelstvím, láskou a hlavně s dobrým koncem. To, že je film natočen podle skutečné události tomu vlastně ještě přidává. Délka filmu byla tak akorát, nic se nenatahovalo a ze mě to teda emoce ždímalo. Friends forever. You are home now...(15.11.2013)

„Dobrý chlapec. Tu zostať. Tu si doma.“ Po Mojom psovi Skipovi, Hačikóvi a Marleym a ja ďalší nezdolný film o silnej psej vernosti, siahajúcej až za hrob. Podľa skutočných udalostí (fakt!) nakrútený Red Dog dlho klame telom a hoci sa začína pomerne temne, už čoskoro nečakane (?) preladí na brutálne komediálnu rovinu. Ktorá je síce vtipná (proste typický austrálsky pošukfilm, kedy má nejaká postava zaujímavý preslov a tesne za ňou stojí chlap v tesných slipoch a uznanlivo prikyvuje nad tým, čo práve počuje), ale zároveň klame telom. Pretože ten príbeh je v jadre strašne smutný a tragický a od istého bodu v scenári sa z toho stane maratón bezmocného divákovho plaču. Ku koncu je to už vyložene brutál slzavý masaker, najviac ma dorazilo, keď „tam“ potom prišla aj mačka alias Red Cat, to už tvorcovia vážne išli za doraz divákových plačúcich možností. V neposlednom rade je Red Dog (alias austrálsky dobytkársky pes) charizmatický a vtipný už od prvého pohľadu. A všetci tí chlapi okolo neho (a Rachael Taylor) sú rozhodne týpkovia na pohľadanie (ale žiť medzi nimi by som ozaj nechcel). Plus žralok, soundtrack atď.(14.7.2017)

• Koko

• - Rasa titulního psího představitele má původ v rodu kolie, která byla do Austrálie přivezena prvními skotskými přistěhovalci. Plemeno získalo oblibu u australských farmářů jako šikovný pastevecký pes s dobrými předpoklady k výcviku. (Beastmaster4)

• - Koko musel před natáčením absolvovat výcvik, který obsahovalo dokonce i základní povely. (R´Hell)

• - Filmovalo sa v austrálskych mestách Adelaide, Dampier, Karratha a Pilbara. (MikaelSVK)