poster

Red Dog

Komedie / Drama / Rodinný / Romantický / Životopisný

Austrálie / USA, 2011, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • juta
  *****

  Australský Hačikó. Tentokráte méně dojemnější, i když místama bylo těžké se udržet, ale zase více svěžejší a vtipnější. Je to prostě správný doják, u kterého se určitě zasmějete a do příběhu, který je vám vyprávěn se zažerete a už vás nepustí. Postavy si postupně oblíbíte a samozřejmě i Koka (Red Doga), kterého byste nejraději chtěli mít doma.(9.9.2012)

 • Wheelcrusher
  *****

  Narozdíl od "Hače" je Red primárně komedie, ale podobně mocná, co do sentimentu! Parádní vyprávění, moc hezký prostředí, fajn písničky a psisko taky výborný. Chtěl jsem vytknout leda hlubší nastínění toho, co se v až poslední minutě vlastně objeví, byť fakt okrajově:) Tenhle film jsem nezkouk vůbec náhodou, páč právě dneska odporoučela po 17 a 1/2 rokách "na farmu" naše rodinná čubice Nela a nejspíš už tam zuřivě prohání... no duchy ostatních psů, jak měla v povaze. Takže čest její památce i všeobecně ohromnej službě těhle tvorů lidskýmu srdci - prokazuju svym džubilejnim pětistym-psim-komentem!(22.5.2013)

 • veru_needy
  *****

  Úžasný film o přátelství, lásce a oddanosti psa k člověku. Po Hachikovi jsem už opravdu nedoufala v žádný tak dojemný film, ale Red Dog mě přesvědčil o opaku. Takovéto filmy jsou opravdu jen to nejlepší. - "The world is a funny place, no? Sometimes you pick your dog. Sometimes your dog picks you."(28.9.2017)

 • SexyAjinka
  *****

  Moje srdíčko bije radostí jako o závod. Proč my tak krásné filmy neumíme?, vždyť to vypadá tak jednoduše... Jedna krásná australská kelpie mi opět ukázala,proč je tak báječné mít psího společníka - nikdo vás nebude milovat víc. Tak nádherně natočené vyprávění s takovými sympatickými a přitom tolik rozmanitými postavami, to naprosto předčilo jakákoliv má očekávání. Tak přirozený film jsem dlouho neviděla, jsem ráda, že ještě pořád existuje někdo, kdo dělá film s láskou. Konec mě dojal. Jen je mi líto, že Koko rok na to skutečně zemřel, přitom mohl mít ještě kus života před sebou.(13.2.2013)

 • cheyene
  *****

  Red Dog je snímek, který je zajímavý svým způsobem vyprávění - prolínání současnosti a minulosti. Příběh psa, který pro komunitu australského Dampieru znamenal víc než mnozí lidé, je místy úsměvný, dramatický a s blížícím se závěrem i dojemný. Proti Hačikovi není takovou ždímačkou slzných kanálků, ovšem na úroveň snímku Marley a já se s přehledem dostane, v mnohém jej možná i předčí. Už během sledování nezbývá nic, než smeknout klobouk před tím, jak psi dokáží hrát. :) Jeden psí pohled vydá za řadu lidských slov a vět. Chtěl jsem hodnotit 4*, ovšem za závěr a finální titulkový epilog musím hodnocení zvednout a zaokrouhlit na plný počet....Tak přece ho našel...(22.4.2012)

 • Koko

 • - Koko musel před natáčením absolvovat výcvik, který obsahovalo dokonce i základní povely. (R´Hell)

 • - Talianske mesto Abruzzi, ktoré vo filme stále spomína Vanno (Arthur Angel), je v skutočnosti talianskym regiónom ležiacim asi 80 km na východ od Ríma. (MikaelSVK)

 • - Film čerpá z románu Louise de Bernièrese „Red Dog“ z roku 2002, ve kterém autor mapuje život populárního psa "Red Cloud Kelpie" přezdívaného Red Dog z města Karratha v západní Austrálii. (Beastmaster4)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace