Red Dog

Komedie / Drama / Rodinný / Romantický / Životopisný

Austrálie / USA, 2011, 92 min

Kdo by si myslel, že film kde hlavní roli má pes bude taková pecka. Nemám co vytknout, snad jen to přehnaný cestování, který mělo být přehnaný, při hledání Johna. Super soundtrack, kamera a práce se světlem. Herecké výkony zpocených chlapů úžasné. Příběhy tomu daly šťávu, jinak by to byla nuda, jako Hačikó příběh psa. Jsem nadšená.(25.12.2012)

Film, který má několik plusů a několik mínusů. Pochválil bych zejména krásný vizuál, krásnou Rachael Taylor a námět založený na skutečné události. Velkou vadou filmu je, že dost nudí, že je zaměřený na pejskaře (tím já nejsem) a že moc nefunguje ani jako drama ani jako komedie. Mně osobně tam chyběly emoce a trochu víc děje. Přece se nemůžu nudit u filmu, který nemá ani 90 minut, ne? Lehký nadprůměr = 55%(29.10.2015)

Příběh o jednom australském těžařském městečku, ve kterém se jednoho dne objeví pejsek, který skrze svůj charakter a přístup k druhým pomůže nalézt místním lidem cestu jeden k druhému. Dojemný příběh o přátelství, oddanosti a psí bezprostřednosti určitě potěší každého, kdo má rád zvířata, rodinné filmy a příběhy inspirované skutečnými událostmi. "Red Dog" totiž opravdu v sedmdesátých letech běhal po severozápadě Austrálie a dnes je z něj místní legenda, která má dokonce ve zmíněném městečku svoji sochu. Velmi hezky natočené a především v první půli opravdu hodně humorné. Absolutórium si rozhodně zaslouží hlavní psí protagonista "Koko", který bezchybně ztvárnil legendárního "Red Doga". Pro pejskaře povinnost :-). Po druhé projekci zvedám o hvězdičku a řadím do škatulky velmi oblíbených zvířecích snímků. (Nedoporučuji "kritickým" jedincům jako je Necron, kteří se pohybují pouze v základní významové rovině, nejsou schopni pochopit nadsázku a navíc se ohánějí termíny jako objektivní a kritický [očividně vymezenými velmi vágně].) 9/10!(28.12.2011)

Nádhera. Nezávislá feel good pecka z Austrálie. K dokonalosti Marley a ja tomu síce chýbajú lepšie production values ale otravne zdieračské Hačiko to s prehľadom strká do vrecka. Hrozne milý, vtipný, hravý a zároveň dojímavý film. V dvoch kľúčových scénach vodopád sĺz a pri westernovom súboji s Red Catom som sa dusil od smiechu. 9/10 Mačičkári samozrejme minimálne 20 % dole(12.7.2016)

Nemám filmy o psech zrovna v oblibě, ale zde musím udělat výjimku. Příjemný příběh, který je vyprávěn v jedné australské hospůdce a každý přispívá svými vzpomínkami. Na film z prostředí Austrálie rovněž nadprůměrné. Doplněné netradičním soundtrackem, který ale rozhodně není na škodu. Celkově lepší průměr, v kategorii se zvířaty však top a proto 4*.(17.1.2015)

• - Talianske mesto Abruzzi, ktoré vo filme stále spomína Vanno (Arthur Angel), je v skutočnosti talianskym regiónom ležiacim asi 80 km na východ od Ríma. (MikaelSVK)

• - Filmovalo sa v austrálskych mestách Adelaide, Dampier, Karratha a Pilbara. (MikaelSVK)

• - Film čerpá z románu Louise de Bernièrese „Red Dog“ z roku 2002, ve kterém autor mapuje život populárního psa "Red Cloud Kelpie" přezdívaného Red Dog z města Karratha v západní Austrálii. (Beastmaster4)