Red Dog

Komedie / Drama / Rodinný / Romantický

Austrálie / USA, 2011, 92 min

Nádhera. Nezávislá feel good pecka z Austrálie. K dokonalosti Marley a ja tomu síce chýbajú lepšie production values ale otravne zdieračské Hačiko to s prehľadom strká do vrecka. Hrozne milý, vtipný, hravý a zároveň dojímavý film. V dvoch kľúčových scénach vodopád sĺz a pri westernovom súboji s Red Catom som sa dusil od smiechu. 9/10 Mačičkári samozrejme minimálne 20 % dole(12.7.2016)

Líbil se vám HAČIKÓ - PŘÍBĚH PSA? Tak ani nemusíte číst dál, tohle je film přesně pro vás! Pro ty ostatní může být stejně dobrý nebo horší, nebo nekoukatelný, to je sice na každém, ale za sebe dávám pět hvězd a to jak jsem psal i v jiných komentářích není u mne zrovna běžná věc. Pět hvězd má oproti dalším uživatelům u mne opravdu malý počet filmů. RED DOG je přesně ten příběh, který bude mít ve filmu vždy své místo. Skutečné příběhy jsou pokaždé tahounem, sálá z nich opravdová existence, reálná minulost, ne jen fikce z hlav režisérů. Pokud jde o příběh zvířecí - psí věrnosti, oddanosti a lásky, která je zkoušená tragickou smrtí jeho milovaného lidského společníka a přítele, jde téměř vždy o emotivní filmy (pokud se ovšem povedou natočit a ujme se jich někdo s citem pro drama). Red Dog takový je, je vtipný, smutný a živelný, je to příběh lidské samoty a psí věrnosti, příběh o jedinečném psu, který dokázal být společníkem celé komunitě dělníků (horníkům železné rudy) v australském městečku Dampier. RED DOG se stal australskou legendou, dokázal nemožné, prošel různé kouty Austrálie, aby nalezl člověka, který se mu stal přítelem stejně jako on jemu. Na stylu natáčení je vidět, že je příběh v určitých momentech brán s nadsázkou, což ale vůbec neubírá na jeho jedinečném kouzlu. Navíc má film hodně dobrou hudbu, na začátku nás rozehřeje rockové brnkání, které se později mění na dojemnější melodie. Perfektní práce filmařů je vidět na práci kamery, výběru herců, hudbě aj. RED DOG nehraje na city jako zmíněný HAČIKÓ, je více divoký, více rozpohybovaný, hlavní myšlenka je ale stejná a oba filmy ukazují, jak výjimeční jsou tihle věrní společníci lidí.(29.12.2011)

Z tohodle by jeden dostal cukrovku :D ... Ale né, vážně.. Fakt se mi to líbilo a bavil jsem se přestože jsem celou dobu viděl a věděl, že je se mnou vlastně dost lacině manipulováno. Tentokrát 3 neznamená šedý průměr ale prvotřídní slaďárnu u které ale tuším, že tohle už bude skoro nezdravé :D(26.1.2015)

priznavam bez mucenia, v praci mame podobneho volnomyslienkarskeho psa vyzorovo podobneho red dogovi. na macky je pes, ziadna sa mu nevyrovna. mozno raz. a filmu sa tiez maloktory psickarsky pes vyrovna. japonci vsetky robia prilis na smutno, a pri red dogovi sa clovek aj z chuti zasmial.(10.3.2012)

Dampier. Vítejte v největším zapadákově pod sluncem, které, pokud vás nezabije, vás alespoň donutí mluvit plynně čínsky a ani k tomu nebudete potřebovat tenhle jazyk studovat. V tomhle místě vlastně žádný školy ani nejsou potřeba, je to spíš odkladiště všech, kteří chtějí na něco zapomenout nebo se tu uklidit před zákonem. Tady se nemusíte bát vyjít si do hospody jen ve špinavejch slipech na důkaz svýho chlapáctví, ale to neznamená, že nikoho nezajímáte. Právě naopak, každý ze ztroskotanců tady má totiž i srdce, ačkoliv by to jeden do nich neřekl. Vlastně ještě něco mají - Red Doga, prďáckýho (nebo spíš uprděnýho) psa, kterej na tu svojí komunitu taky nedá dopustit. No a já už teď taky ne ; ) A to tyhle zvířátkový filmy nemusím, obzvlášť podle skutečné události. Jenže když vedle vás na gauči sedí další divák a ještě k tomu čtyřnohej, kterej věčně po Redovi pokukuje, poštěkává a ničemu jinému nevěnuje pozornost, tak si říkáte, že tahle psí story je nezapomenutelná ..(15.9.2014)

• - Filmovalo sa v austrálskych mestách Adelaide, Dampier, Karratha a Pilbara. (MikaelSVK)

• - Koko musel před natáčením absolvovat výcvik, který obsahovalo dokonce i základní povely. (R´Hell)

• - Film čerpá z románu Louise de Bernièrese „Red Dog“ z roku 2002, ve kterém autor mapuje život populárního psa "Red Cloud Kelpie" přezdívaného Red Dog z města Karratha v západní Austrálii. (Beastmaster4)