Red Dog

Komedie / Drama / Rodinný / Romantický / Životopisný

Austrálie / USA, 2011, 92 min

Australský Hačikó. Tentokráte méně dojemnější, i když místama bylo těžké se udržet, ale zase více svěžejší a vtipnější. Je to prostě správný doják, u kterého se určitě zasmějete a do příběhu, který je vám vyprávěn se zažerete a už vás nepustí. Postavy si postupně oblíbíte a samozřejmě i Koka (Red Doga), kterého byste nejraději chtěli mít doma.(9.9.2012)

Narozdíl od "Hače" je Red primárně komedie, ale podobně mocná, co do sentimentu! Parádní vyprávění, moc hezký prostředí, fajn písničky a psisko taky výborný. Chtěl jsem vytknout leda hlubší nastínění toho, co se v až poslední minutě vlastně objeví, byť fakt okrajově:) Tenhle film jsem nezkouk vůbec náhodou, páč právě dneska odporoučela po 17 a 1/2 rokách "na farmu" naše rodinná čubice Nela a nejspíš už tam zuřivě prohání... no duchy ostatních psů, jak měla v povaze. Takže čest její památce i všeobecně ohromnej službě těhle tvorů lidskýmu srdci - prokazuju svym džubilejnim pětistym-psim-komentem!(22.5.2013)

Úžasný film o přátelství, lásce a oddanosti psa k člověku. Po Hachikovi jsem už opravdu nedoufala v žádný tak dojemný film, ale Red Dog mě přesvědčil o opaku. Takovéto filmy jsou opravdu jen to nejlepší. - "The world is a funny place, no? Sometimes you pick your dog. Sometimes your dog picks you."(28.9.2017)

Moje srdíčko bije radostí jako o závod. Proč my tak krásné filmy neumíme?, vždyť to vypadá tak jednoduše... Jedna krásná australská kelpie mi opět ukázala,proč je tak báječné mít psího společníka - nikdo vás nebude milovat víc. Tak nádherně natočené vyprávění s takovými sympatickými a přitom tolik rozmanitými postavami, to naprosto předčilo jakákoliv má očekávání. Tak přirozený film jsem dlouho neviděla, jsem ráda, že ještě pořád existuje někdo, kdo dělá film s láskou. Konec mě dojal. Jen je mi líto, že Koko rok na to skutečně zemřel, přitom mohl mít ještě kus života před sebou.(13.2.2013)

Red Dog je snímek, který je zajímavý svým způsobem vyprávění - prolínání současnosti a minulosti. Příběh psa, který pro komunitu australského Dampieru znamenal víc než mnozí lidé, je místy úsměvný, dramatický a s blížícím se závěrem i dojemný. Proti Hačikovi není takovou ždímačkou slzných kanálků, ovšem na úroveň snímku Marley a já se s přehledem dostane, v mnohém jej možná i předčí. Už během sledování nezbývá nic, než smeknout klobouk před tím, jak psi dokáží hrát. :) Jeden psí pohled vydá za řadu lidských slov a vět. Chtěl jsem hodnotit 4*, ovšem za závěr a finální titulkový epilog musím hodnocení zvednout a zaokrouhlit na plný počet....Tak přece ho našel...(22.4.2012)

• Koko

• - Koko musel před natáčením absolvovat výcvik, který obsahovalo dokonce i základní povely. (R´Hell)

• - Talianske mesto Abruzzi, ktoré vo filme stále spomína Vanno (Arthur Angel), je v skutočnosti talianskym regiónom ležiacim asi 80 km na východ od Ríma. (MikaelSVK)

• - Film čerpá z románu Louise de Bernièrese „Red Dog“ z roku 2002, ve kterém autor mapuje život populárního psa "Red Cloud Kelpie" přezdívaného Red Dog z města Karratha v západní Austrálii. (Beastmaster4)