Ma part du gâteau

My Piece of the Pie

Komedie / Drama

Francie, 2011, 109 min

• dyfur

moja zaujímavosť:Steve Delarue (Gilles Lellouche) nosí hodinky značky Breitling Navitimer Cosmonaute. (dyfur)(23.2.2015)

Neprávem přehlédnutý film. Hodně jsem se bál, že se vztah mezi France a Stephenem zromantičtí, anebo že mu ona bude radit jako moudrá pohádková babička. Taky jsem si moc přál, aby mu Tessa (nádherná debutující Marine Vacth) v Benátkách nedala. Jedna hrozně hezká epizodka, i když nemůže dopadnout romanticky. Gilles Lellouche a spíš teda jeho postava jsou prototypy lidí, které bych bez mrknutí oka smetl z planety, jejich obchody, jejich falešnost, celej tenhle byznys. Samozřejmě, pak by se vše ve společnosti zhroutilo, a tak to zůstane jenom zbožným přáním. Pak mě taky naštvalo (spoiler), co se stalo v hotelu v Londýně. Jenomže záhy se vysvětlilo, že film prostě do romantické komedie zklouznout nehodlá (ačkoliv nám tvůrci zahrají i písničku z Pretty Woman, v asi nejvtipnějším momentu) a svůj nadhled si udrží. Škoda menší přeháňky v závěru, ale asi to jinak vymotat nešlo. Dobrá práce!(10.12.2013)