poster

Chytit vítr (TV film)

Drama / Romantický

Česko, 2001, 76 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

 • sator
  ***

  Jan DRBOHLAV: Televizní film Chytit vítr vznikl vlastně náhodou. Při práci na filmu Gambit mě v budově České televize na Kavčích horách potkala tehdejší dramaturgyně centra dramatické tvorby Iva Procházková a zeptala se mě, jestli nemám scénář, který by vyhovoval směřování její dramaturgické skupiny. Nabídl jsem jí příběh částečně z dostihového a částečně z novinářského prostředí, jehož obrysy jsem už delší dobu nosil v hlavě. Ivě se příběh líbil a požádala mě, abych napsal první verzi textu. To se také stalo a nakonec měl film Chytit vítr televizní premiéru ještě dříve než zmiňovaný Gambit.(12.6.2012)

 • Mylouch
  **

  Školácký způsob budování zápletky s nepřesvědčivými výkony béčkové herecké sestavy (snad kromě Štěpničky a roztomilosti Černé) v podobě seriálové epizodky. Těžko říct, jestli jsem se jako divák bál spíš komorních nebo skupinových scén, veteránů nebo mládežnické generace. Studeně řemeslná režie a kamera, kterým chybí rytmus a jiskra zaujetí. 2* za záběr ve stáji a za celkově s blížícím se závěrem zlepšující se vyznění díky výkonu M.Preisse..(22.5.2012)

 • W_Parmalee
  ***

  Průměrný televizňák s chytlavou melodií (D. Landa).(23.5.2012)

 • aquarkko
  ***

  Jako by se na tomhle filmu všichni učili nebo jak...začátek hrůza, na konci už se to dalo poslouchat. Hudba Landa? Rozhodně by měl u hudby zůstat a nesnažit se "hrát" nebo "režírovat". Dva a půl.(23.5.2012)