Chytit vítr (TV film)

Drama / Romantický

Česko, 2001, 76 min

• Mylouch

Školácký způsob budování zápletky s nepřesvědčivými výkony béčkové herecké sestavy (snad kromě Štěpničky a roztomilosti Černé) v podobě seriálové epizodky. Těžko říct, jestli jsem se jako divák bál spíš komorních nebo skupinových scén, veteránů nebo mládežnické generace. Studeně řemeslná režie a kamera, kterým chybí rytmus a jiskra zaujetí. 2* za záběr ve stáji a za celkově s blížícím se závěrem zlepšující se vyznění díky výkonu M.Preisse..(22.5.2012)

Jako by se na tomhle filmu všichni učili nebo jak...začátek hrůza, na konci už se to dalo poslouchat. Hudba Landa? Rozhodně by měl u hudby zůstat a nesnažit se "hrát" nebo "režírovat". Dva a půl.(23.5.2012)

Jan DRBOHLAV: Televizní film Chytit vítr vznikl vlastně náhodou. Při práci na filmu Gambit mě v budově České televize na Kavčích horách potkala tehdejší dramaturgyně centra dramatické tvorby Iva Procházková a zeptala se mě, jestli nemám scénář, který by vyhovoval směřování její dramaturgické skupiny. Nabídl jsem jí příběh částečně z dostihového a částečně z novinářského prostředí, jehož obrysy jsem už delší dobu nosil v hlavě. Ivě se příběh líbil a požádala mě, abych napsal první verzi textu. To se také stalo a nakonec měl film Chytit vítr televizní premiéru ještě dříve než zmiňovaný Gambit.(12.6.2012)

Průměrný televizňák s chytlavou melodií (D. Landa).(23.5.2012)