The Witches

The Witches

The Devil's Own

Horor

Velká Británie, 1966, 90 min

Poněkud netradiční film z produkce Hammeru, odehrávající se na slunném anglickém venkově šedesátých let. Spíš než horor jsou The Witches jaksi divné, protože se se vší vážností pokoušejí postihnout čarodějnické praktiky v "současné" Anglii (toto není spoiler, to, že zde mají hlavní roli čarodějnice, prozrazuje bohužel už název). Závěrečná scéna ze sabbatu je kombinací šílené choreografie s pitvornou snahou zobrazit zapovězené zrůdnosti tak, aby nemusel zasahovat cenzor. Celkem vzato byl tenhle výlet do trochu jiné Anglie docela zajímavý...(3.1.2008)

Joan Fontaine v příběhu učitelky, která se octne v malé vesničce, kde se dějí divné věci. Nebylo to zase tak špatné, jak by se mohlo zdát podle hodnocení. Nejzajímavější je asi první hodina. Máme tu sympatickou hlavní hrdinku ve vesnici plné divných lidí, kde se dějí samé divné věci. Potom, co se Gwen vrátí z nemocnice mě to jaksi přestalo bavit. Čarodějnický kult a ten rituál mi přišel neskutečně trapnej a buranskej.(8.10.2011)

Hammer bol stále na sínusoide. Kvalitné a úspešné snímky nasledovali tie menej vydarené. THE WITCHES rozhodne nemôžem považovať za tú prvú kategóriu. Aj keď má obstojnú atmosféru, chýba tam to, čo robilo snímky tohto štúdia tak výnimočné. A to štýl. Ide viac o kriminálku, než plnokrvný horor a ten celkový ,,vysvietený,, pohľad na vec filmu určite neprospieva.(5.11.2016)

• dopitak

U Hammerů se asi zbláznili, tohle pustit ven! Jakž takž seriozní příběh se v posledních minutách zvrhává v choreografický bordel, za který by se styděla kterákoliv začínající učitelka v nejzapadlejší ZUŠce. Smrtelný rituál je tu zobrazen jako přeorganizovaný tanec zdrogovaných komparzistů, pomocnice čarodějky pak vypadá jako prodavačka závodního bufetu. Zaujme snad jen půvabná devatenáctiletá "obět" Linda v podání jihoafrické herečky Ingrid Boulting.(29.6.2010)

Aj keď je to film od Hammeru,ako horror je to dosť slabé,ale ako film celkom ujde.Skôr mi tento film pripomínal iný britský film, Wicker Man.Dej je v malom britskom mestečku Heddabi.Učiteľka,ktorá sa práve vrátila z Afriky tam dostala miesto na malej škole ako riaditeľka.Ale veľmi skoro zistí,že niečo v tomto miestečku nie je v poriadku.Film som preto porovnával s filmom Wicker Man,pretože v oboch filmoch sa hlavná postava dáva vtiahnuť do sveta okultizmu,pohanstva a mágie.Takže žiadny upíri ani iná háveď,ani strašidelné hrady a zámky.Satanský rituál no konci filmu je ale skutočne veľmi zaujímavý,také niečo sa vidí málokedy.Dobrý satanisticky príbeh.(28.4.2010)