poster

The Witches

 • USA

  The Witches

 • USA

  The Devil's Own

Horor

Velká Británie, 1966, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ***

  Hammer bol stále na sínusoide. Kvalitné a úspešné snímky nasledovali tie menej vydarené. THE WITCHES rozhodne nemôžem považovať za tú prvú kategóriu. Aj keď má obstojnú atmosféru, chýba tam to, čo robilo snímky tohto štúdia tak výnimočné. A to štýl. Ide viac o kriminálku, než plnokrvný horor a ten celkový ,,vysvietený,, pohľad na vec filmu určite neprospieva.(5.11.2016)

 • wonka
  ***

  Poněkud netradiční film z produkce Hammeru, odehrávající se na slunném anglickém venkově šedesátých let. Spíš než horor jsou The Witches jaksi divné, protože se se vší vážností pokoušejí postihnout čarodějnické praktiky v "současné" Anglii (toto není spoiler, to, že zde mají hlavní roli čarodějnice, prozrazuje bohužel už název). Závěrečná scéna ze sabbatu je kombinací šílené choreografie s pitvornou snahou zobrazit zapovězené zrůdnosti tak, aby nemusel zasahovat cenzor. Celkem vzato byl tenhle výlet do trochu jiné Anglie docela zajímavý...(3.1.2008)

 • dopitak
  *

  U Hammerů se asi zbláznili, tohle pustit ven! Jakž takž seriozní příběh se v posledních minutách zvrhává v choreografický bordel, za který by se styděla kterákoliv začínající učitelka v nejzapadlejší ZUŠce. Smrtelný rituál je tu zobrazen jako přeorganizovaný tanec zdrogovaných komparzistů, pomocnice čarodějky pak vypadá jako prodavačka závodního bufetu. Zaujme snad jen půvabná devatenáctiletá "obět" Linda v podání jihoafrické herečky Ingrid Boulting.(29.6.2010)

 • kaylin
  **

  Konec filmu a vy najednou zjistíte, že se nic tak zásadního nestalo. Znovu zvoní na hodinu, žije se ve starém duchu a všechno je v pořádku. Ani na vás asi snímek nic moc nezanechá, ale na druhou stranu si minimálně připomenete trochu jinou poetiku, která zrovna mě docela sedí. Nečekejte děsivé scény, ale aspoň trochu tajuplnou atmosféru, která je bohužel tvůrci narušena a postavena až do příliš přímého světla, kde prostě nemohou žádné děsy existovat.(17.12.2013)

 • pepua
  *

  Další hodně nepovedený horror od Hammeru. Příběh o ženě, která zažila na misi v Africe praktiky čarodějnictví na vlastní kůži a po nějaké době strávené léčením z tohoto zážitku nastoupí jako učitelka do venkovské školy. A zde se setká s čarodějnictvím znovu. V poslední čtvrthodince probíhá rituál, ale je tak hrozně natočený, to jsem ještě neviděl. Někteří z herců mi přijdou jako by se bránili smíchu, natáčení asi byla sranda. Námět není tak silný, aby vystačil na celovečerní film, ubrat hromadu vaty, tím pádem trochu přitlačit na pilu a umím si představit, že třeba v rámci série Hammer House of Horror by se mohlo jednat o dobrou zábavu.(11.7.2008)