Reklama

Reklama

The Witches

Trailer

Obsahy(1)

Po téměř tragické zkušenosti z africké misie spojené s nervovým kolapsem a následným dlouhodobým léčením přijímá britská učitelka Gwen Mayfield místo v malé venkovské škole spravované bohatým Alanem Baxem a jeho sestrou Stephanií. Vzpomínky na hrůzy spojené s kultem voodoo se slečně Gwen stále vracejí, a tak chce v malém klidném městečku, naplno ponořená do práce s dětmi, především zapomenout na svou minulost. Poklid britského venkova je však rušen zdánlivými malichernostmi, kterých si, jak se zdá, nikdo kromě Gwen ještě nevšimnul. Učitelka pomalu odhaluje neviditelné tajemství, aniž by tušila, že její pátrání bylo předem kýmsi pečlivě naplánováno. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Konec filmu a vy najednou zjistíte, že se nic tak zásadního nestalo. Znovu zvoní na hodinu, žije se ve starém duchu a všechno je v pořádku. Ani na vás asi snímek nic moc nezanechá, ale na druhou stranu si minimálně připomenete trochu jinou poetiku, která zrovna mě docela sedí. Nečekejte děsivé scény, ale aspoň trochu tajuplnou atmosféru, která je bohužel tvůrci narušena a postavena až do příliš přímého světla, kde prostě nemohou žádné děsy existovat. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

U Hammerů se asi zbláznili, tohle pustit ven! Jakž takž seriozní příběh se v posledních minutách zvrhává v choreografický bordel, za který by se styděla kterákoliv začínající učitelka v nejzapadlejší ZUŠce. Smrtelný rituál je tu zobrazen jako přeorganizovaný tanec zdrogovaných komparzistů, pomocnice čarodějky pak vypadá jako prodavačka závodního bufetu. Zaujme snad jen půvabná devatenáctiletá "obět" Linda v podání jihoafrické herečky Ingrid Boulting. ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

Joan Fontaine v příběhu učitelky, která se octne v malé vesničce, kde se dějí divné věci. Nebylo to zase tak špatné, jak by se mohlo zdát podle hodnocení. Nejzajímavější je asi první hodina. Máme tu sympatickou hlavní hrdinku ve vesnici plné divných lidí, kde se dějí samé divné věci. Potom, co se Gwen vrátí z nemocnice mě to jaksi přestalo bavit. Čarodějnický kult a ten rituál mi přišel neskutečně trapnej a buranskej. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Hammer bol stále na sínusoide. Kvalitné a úspešné snímky nasledovali tie menej vydarené. THE WITCHES rozhodne nemôžem považovať za tú prvú kategóriu. Aj keď má obstojnú atmosféru, chýba tam to, čo robilo snímky tohto štúdia tak výnimočné. A to štýl. Ide viac o kriminálku, než plnokrvný horor a ten celkový ,,vysvietený,, pohľad na vec filmu určite neprospieva. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Příjemná hammerovka, co není čistokrevným hororem, ale spíše psychologickým dramatem s fantastickými prvky a s jen přesahem do čarodějnického hororu. Snímek má blízko k satanským filmům, avšak rituál je čistě pohanský. Učitelka se z temné Afriky, kde se stane obětí šamanů, dostane na ještě temnější anglický venkov. Zdánlivě spořádaná vesnice ukrývá tajemství, jehož zlověstné stíny se ukrývají za každým rohem malebných stavení. Učitelka Gwen se tak příznačně dostala z bláta do louže a to ani neví, že vše bylo naplánované. Není tu krev, vyjma pár kapek, chybí hammerovské strašení, a přesto má film podivný neklid a napětí. Samotný rituál může vypadat levně a naivně, ale jsem přesvědčen, že ve skutečnosti by vypadal přesně tak. Pradávný pohanský tanec a vzývání temného boha si ponechaly svoji podobu dodnes. Škoda, že hřbitov se jen mihne, nedojde na mlhu ani na bouři, o gore nemluvě. Přesto jsem byl spokojen, avšak film bych doporučil jen ortodoxním fanouškům Hammer Filmu případně sběratelům starších hororů. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama