Videofilm podľa novely Etely Farkašovej prináša psychologicky presvedčivý a emocionálne pôsobivý príbeh starej a osamelej ženy Agáty, ktorá sa ocitá v domove dôchodcov. Neprivádza ju tam ľahostajnosť vzdialených príbuzných, ani sociálna núdza. Dôvody spočívajú v často celkom prirodzenej nemožnosti či neschopnosti strednej generácie, zaťaženej bremenom vlastných záväzkov a povinností, postarať sa o svojich príbuzných dôstojne a zabrániť pocitu, že sú v rodine na ťarchu. Možno je to alibizmus a možno úprimné presvedčenie, že starým ľuďom je lepšie v spoločnosti seberovných, s dobrou lekárskou starostlivosťou. Agáta, citlivá a nepraktická žena, bezdetná vdova, sa teda ocitá v prostredí, na ktoré nebola pripravená, v prostredí cudzích ľudí, s mnohými svojráznymi názormi i zvykmi. Je ochotná zvyknúť si i prispôsobiť sa, no to, čo ju traumatizuje, je egoizmus čudáckej spolubývajúcej..... (oficiální text distributora)

triatlet

Prostředí domova důchodců nabízí konfrontaci různých pohledů na samotu. Kontrast mezi hrdinkami je místy až zbytečně zveličen (vytahané tepláky a půllitr piva na ex...). Anna Šišková působí mnohem přirozeněji než v roli místostarostky v seriálu Místě v životě. ()

jhrasko

Viera Strnisková rulezzzzz:-))) PPL sú 2 rozne herecké prístupy = Zita Furková versus Viera Strnisková a mne napadá Jiřina Bohdalová versus napr. Milena Dvorská. Kto chce a vie, chápe. ()

Autogram

Herecky dobre zvládnutý film o zákutiach staroby. Len mi nejako to skrotenie zlej spolubývajúcej nepripadalo prirodzené. Slabšie tri hviezdy. ()

PTuranyi

Pekný film o starnutí a medziľudských vzťahoch s kvalitnou televíznou produkciou a skvelými hereckými výkonmi. Ošarpaný domov dôchodcov je priestorom pre niekoľko pohnutých životných osudov, ktoré vypĺňajú atmosféru smútkom, melanchóliou ale aj nádejou. A hoci sa produkcia nemôže rovnať filmovej, príbeh a herci dokážu tieto emócie sprítomniť uveriteľne, takže zahrejú pri srdci. 70% ()

Hombre8

Nudné dialogy, hloupoučká hudba, zkratkovitý a nezajímavý děj. Hodně se hraje na city cílové skupiny. Herecké výkony bych rozhodně nijak nepřeceňoval. Furková sice vynikala, hlavně ze začátku, ale to jen proto, že jen nerecitovala svůj text, jako většina ostatních. ()

mikeleon

Neklamný obraz staroby a prežívania tohto obdobia okorenený vynikajúcim hereckým výkonom Viery Strniskovej a Zity Furkovej. Napriek počiatočným rozporom a odlišnostiam dvoch dôchodkýň, spôsobených rozdielnymi osobnosťami, prostredím v ktorom vyrastali ako i vnímaním sveta, si napokon k sebe nájdu cestu a stanu sa z nich najlepšie priateľky. Dojemný, skvelý príbeh! Vždy, keď tento videofilm reprízujú, spravidla na jeseň, pozriem si! Odporúčam. ()