Priateľstvá padajúceho lístia (TV film)

Psychologický / Drama

Slovensko, 1998, 74 min

Viera Strnisková rulezzzzz:-))) PPL sú 2 rozne herecké prístupy = Zita Furková versus Viera Strnisková a mne napadá Jiřina Bohdalová versus napr. Milena Dvorská. Kto chce a vie, chápe.(1.11.2009)

Neklamný obraz staroby a prežívania tohto obdobia okorenený vynikajúcim hereckým výkonom Viery Strniskovej a Zity Furkovej. Napriek počiatočným rozporom a odlišnostiam dvoch dôchodkýň, spôsobených rozdielnymi osobnosťami, prostredím v ktorom vyrastali ako i vnímaním sveta, si napokon k sebe nájdu cestu a stanu sa z nich najlepšie priateľky. Dojemný, skvelý príbeh! Vždy, keď tento videofilm reprízujú, spravidla na jeseň, pozriem si! Odporúčam.(1.2.2011)

Prostředí domova důchodců nabízí konfrontaci různých pohledů na samotu. Kontrast mezi hrdinkami je místy až zbytečně zveličen (vytahané tepláky a půllitr piva na ex...). Anna Šišková působí mnohem přirozeněji než v roli místostarostky v seriálu Místě v životě.(7.8.2010)

• Hombre8

Nudné dialogy, hloupoučká hudba, zkratkovitý a nezajímavý děj. Hodně se hraje na city cílové skupiny. Herecké výkony bych rozhodně nijak nepřeceňoval. Furková sice vynikala, hlavně ze začátku, ale to jen proto, že jen nerecitovala svůj text, jako většina ostatních.(20.1.2021)

Herecky dobre zvládnutý film o zákutiach staroby. Len mi nejako to skrotenie zlej spolubývajúcej nepripadalo prirodzené. Slabšie tri hviezdy.(24.11.2019)