Bushidou shikkusutîn

• Japonsko 武士道シックスティーン (více)
všechny plakáty

Zíza

Jestliže máte za sebou už pár filmů/seriálů ze střední, ve kterých jsou dva rivalové v jakémkoliv sportu, tento film vám nepřinese nic nového. Jeden přesně podle toho, jak si v Japonsku (a myslím, že nejen tam) představují, že by se takový příběh měl odvíjet. To neznamená, že se jedná o špatné dílko, jen si nemyslím, že je nutné ho vidět, protože ze sportovního prostředí se tu určitě najednou lepší kusy. Pokud ovšem máte hodně rádi kendó, tak jen směle do toho. Holky se snažily, vtipně křičely (řece jen to "kjááá" zní lépe z mužských úst) a film si šel svým krokem do konce prostého. Myslím, že tempo vyprávění nesedne každému; jede se jako na sinusoidě, nahoru dolů, nahoru dolů. Občas bych některé scény protáhla a občas bych některé sešmikla. Film se mi zdál trochu nekonzistentní. Slabší 3*. ()

Mik_e

Filmy se sportovní tématikou mám celkem rád ("čest" vyjímkám typu golf, šachy a auta), a jedná-li se dokonce o sporty bojové, pak není co řešit. Zde konkrétně Kendo, v našich končinách přece jen méně známý japonský bojový styl. Což ovšem vůbec není na škodu, sport je to neméně zajímavý a film toho dokázal využít..Veskrze jednoduchý a hezky odvyprávěný příběh o dvou středoškolačkách - rivalkách. Obě mají své problémy, a obě chtějí vyhrát. Moc hezký film.. ()