Ozvěny duhy (festivalový název)

Echoes of the Rainbow

Sui yue shen tou

歲月神偷

Sui yuet san tau

Drama / Komedie / Romantický

Hongkong, 2010, 117 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,340,000(6.8.2010)

• Subjektiv

Melodrama jdoucí za hranice všedního dojetí, v kterém je prostě všechno. Posuďte sami: chudí rodiče si odtrhují od úst, aby svého nadaného syna, který je nejlepším studentem, nejlepším běžcem, nejlaskavějším spolužákem, nejzamilovanějším hochem s nejhezčí dívkou a nejčestnějším mužem, udrželi na prestižní škole. Mladší bratr je pravý opak, rozmazlený zlobivý fracek, který nosí domů samé koule. Také musí platit mooc peněz zlomyslnému bílému cajtovi. Když v tom! (SPOILER): tajfun jim zničí živobytí, starší syn dostane leukémii, nejhezčí dívka se musí odstěhovat. Synátor nakonec umře a rozsype kol sebe růže od své milé. Ale ten mladší se napraví. KONEC SPOILERU. Obrazům vévodí teplé barvičky, hudbička je miloušce melancholická, osudové momenty jsou vhodně zpomaleny a oba rodičové co chvíli pronášejí životní moudra pochopitelná i těžce retardovanému jedinci. Inu, když se snaží být film legrační, je to k pláči, když se snaží rozplakat, je to k smíchu. Jen vědomí, že jde (prý) o v podstatě autobiografickou záležitost, mi brání dát odpad.(17.8.2010)

***1/2(5.3.2011)