M is for Malnutrition

Slovensko, 2013, 3 min

Peter Czikrai

Peter Czikrai

Ivan Finta

Slovenský pokus o prínos do sveta ABCs of Death 2 je naozaj skvelý. Tu sa trošku zahrám na lokál patriota a musím povedať, že na vec zo slovenských luhov a hájov sa pozerá veľmi dobre, výborná kamera, pekné zábery, pomerne slušní zombieci a Michal Rovňák a.k.a. kakaovník v úlohe flesheatera potešil. Thumbs up a Czikraiovi držím palce.(28.3.2014)

Těžko uvěřit, že tohle natočil někdo ze Slovenska, ale je tomu tak. Má to atmosféru, velmi dobré efekty, skvěle zpracované zombie a herečka vybraná také na jedničku. Škoda, že jde o krátké provedení, 10 minut této parády bych si užil daleko více a nemluvě o celovečerním snímku. No třeba se jednou od tohoto režiséra něčeho pořádného dočkáme.(29.5.2014)

Judith Bardós mě ve Fair Playi zaujala natolik, že jsem jí mrknul na filmografii a zaregistroval tohle slovenské mini-sci-fi. Jednoduchý příběh, super pointa a pěkný hrátky s temnotou. Na pět minut dobrý a musím říct, že od Slováků je to docela překvapení. Sice to nic neznamená, ale třeba se tam rodí zajímavý talent...(13.3.2014)

Po technické stránce fakt hodně dobře natočená tříminutová scénečka z jakéhokoliv moderního pokračování ... of the Dead nebo Resident Evil. Technicky výborné, příběhově taková solidní jistota. Kdyby v příběhu nedošlo k jedné události, hodnotil bych ho i výše. Ale jako zombie horror ze Slovenska se to nemá vůbec za nic stydět.(19.1.2018)

Ďalší krvavý, hororový a vcelku vydarený kraťas s Judit Bárdos od Petra Czikraia (A..., Good Night). Trocha Saw imidž. K tomu Michal Kubovčík a kakaovník Michal Rovňák :-) Režisér máva fakt dobré, až výborné masky a vie robiť kvalitnú atmosféru. Celkom by ma zaujímalo, čo by sa stalo, ak by mu niekto dal vyšší rozpočet, lepšie scenáre a celovečernú minutáž.(16.1.2018)

• - Producenti Ant Timpson, Tim League a organizátor súťaže Ted Geoghegan sa rozhodli vytvoriť vlastnú filmovú kompiláciu svojich 26 obľúbených súťažných filmov. Czikraiov M is for Malnutrition bol medzi nimi. Vznikol tak nový celovečerný spin-off film s názvom ABCs of Death 1.5, ktorý bol digitálne celosvetovo distribuovaný cez Drafthouse Films. (DaviD3141)

• - Film nesie svoj názov vďaka súťaži "ABCs of Death", do ktorej bol prihlásený. Súťaž je pre tvorcov krátkometrážnych hororových filmov. Súťažný ročník 2013 sa niesol v téme písmena M. (toi-toi)