M is for Malnutrition

Slovensko, 2013, 3 min

Peter Czikrai

Peter Czikrai

Ivan Finta

Až se mi nechce věřit, že tohle dokázal natočit někdo na Slovensku. Zpracování na výbornou, efekty, herecký projev hlavní představitelky....všechno jak vystřižený z profi filmu z Hollywoodu. Režisér ma evidentně talent a kdybu tuhle sarkastickou zombie tříminutovku ještě o minutu nějakým způsobem rozvedl, s 5* bych neváhal. 80%.(28.5.2014)

Zábavné, vtipné, akčné tri minúty. Výstižné tri minúty bez zahrievacieho kola. Kratasom neholdujem, ale tento je dobrý aj krvavosť tu ma svoje miesto a tak som spokojný. Vôbec som netušil, že to je Slovenský kratas, názov filmu ma zmiatol a tak dvojaká spokojnosť. Slovákom zatiaľ zombie filmy idú a to je len dobre.(5.9.2015)

Říkal jsem si, že když je to slovenské, tak to asi nebude žádný zázrak (nic proti slovákům nemám, dokonce jsem napůl taky, ale naše i jejich nové filmy, to je prostě děs), ačkoliv článek, díky kterému jsem se o tomto dozvěděl říkal něco jiného. Každopádně hned jeden z prvních zábvěrů byl skvělý, gore bylo zvládnuto excelentně, mělo to skvělý vizuál, atmosféru a závěr vzatý s nadsázkou, která to neposlala dolů, ale spíše naopak. No prostě klobouk dolů.(16.11.2013)

Judith Bardós mě ve Fair Playi zaujala natolik, že jsem jí mrknul na filmografii a zaregistroval tohle slovenské mini-sci-fi. Jednoduchý příběh, super pointa a pěkný hrátky s temnotou. Na pět minut dobrý a musím říct, že od Slováků je to docela překvapení. Sice to nic neznamená, ale třeba se tam rodí zajímavý talent...(13.3.2014)

Neskutečně profesionální kousek, který vznikl na Slovensku. A pak že to v našich končinách nejde. Skvělé gore, výborné zombie a do toho ještě dobrá pointa. Kdyby takhle vypadal každý hororový kraťas, který u nás nebo u našich sousedů vznikne, je to paráda. Že by Slováci našli cestu, jak dělat kvalitní horor s profesionálním lookem? Jen tak dál!(16.11.2013)

• - Producenti Ant Timpson, Tim League a organizátor súťaže Ted Geoghegan sa rozhodli vytvoriť vlastnú filmovú kompiláciu svojich 26 obľúbených súťažných filmov. Czikraiov M is for Malnutrition bol medzi nimi. Vznikol tak nový celovečerný spin-off film s názvom ABCs of Death 1.5, ktorý bol digitálne celosvetovo distribuovaný cez Drafthouse Films. (DaviD3141)

• - Film nesie svoj názov vďaka súťaži "ABCs of Death", do ktorej bol prihlásený. Súťaž je pre tvorcov krátkometrážnych hororových filmov. Súťažný ročník 2013 sa niesol v téme písmena M. (toi-toi)