M is for Malnutrition

všechny plakáty
Krátkometrážní / Horor / Thriller
Slovensko, 2013, 3 min

Boj o plechovku s jedlom sa pre dievča stane bojom o prežitie vo svete plnom nemŕtvych. (toi-toi)

gogo76

Veľmi zaujímavý kraťas, ktorý najviac poteší tým, že je od nás. Na celovečerný film si asi nikto zatiaľ netrúfne, ale toto fakt nevyzeralo zle. Len som si nevšimol G. Marcinkovú...Ak by som si mal tipnúť , kde to vzniklo, tak na Slovensko by som ani nepomyslel. Treba väčšiu reklamu? 80%. Pozrieť sa to dá tu- http://vimeo.com/78136968 ()

Malarkey

Judith Bardós mě ve Fair Playi zaujala natolik, že jsem jí mrknul na filmografii a zaregistroval tohle slovenské mini-sci-fi. Jednoduchý příběh, super pointa a pěkný hrátky s temnotou. Na pět minut dobrý a musím říct, že od Slováků je to docela překvapení. Sice to nic neznamená, ale třeba se tam rodí zajímavý talent... ()

Pilda17

Těžko uvěřit, že tohle natočil někdo ze Slovenska, ale je tomu tak. Má to atmosféru, velmi dobré efekty, skvěle zpracované zombie a herečka vybraná také na jedničku. Škoda, že jde o krátké provedení, 10 minut této parády bych si užil daleko více a nemluvě o celovečerním snímku. No třeba se jednou od tohoto režiséra něčeho pořádného dočkáme. ()

korbitch22

Až se mi nechce věřit, že tohle dokázal natočit někdo na Slovensku. Zpracování na výbornou, efekty, herecký projev hlavní představitelky....všechno jak vystřižený z profi filmu z Hollywoodu. Režisér ma evidentně talent a kdybu tuhle sarkastickou zombie tříminutovku ještě o minutu nějakým způsobem rozvedl, s 5* bych neváhal. 80%. ()

tron

Ďalší krvavý, hororový a vcelku vydarený kraťas s Judit Bárdos od Petra Czikraia (A..., Good Night). Trocha Saw imidž. K tomu Michal Kubovčík a kakaovník Michal Rovňák. Režisér máva fakt dobré, až výborné masky a vie robiť kvalitnú atmosféru. Celkom by ma zaujímalo, čo by sa stalo, ak by mu niekto dal vyšší rozpočet, lepšie scenáre a celovečernú minutáž. ()

• Producenti Ant Timpson, Tim League a organizátor súťaže Ted Geoghegan sa rozhodli vytvoriť vlastnú filmovú kompiláciu svojich 26 obľúbených súťažných filmov. Czikraiov M is for Malnutrition bol medzi nimi. Vznikol tak nový celovečerný spin-off film s názvom ABCs of Death 1.5, ktorý bol digitálne celosvetovo distribuovaný cez Drafthouse Films. (DaviD3141)
  • Film nesie svoj názov vďaka súťaži "ABCs of Death", do ktorej bol prihlásený. Súťaž je pre tvorcov krátkometrážnych hororových filmov. Súťažný ročník 2013 sa niesol v téme písmena M. (toi-toi)