Rammbock

Rammbock: Berlin Undead

Horor / Thriller

Německo / Rakousko, 2010, 59 min

Ze začátku to bylo docela šílené a moc se mi to nelíbilo, roztřesená kamera, docela zmatek. Ale postupem času se to zlepšovalo, akce byla lepší, přibylo napětí a celkově se film vyvíjel poměrně zajímavě. Závěr byl docela fajn a originální nápad ,co se zombie tématiky týče, se tady taky najde. Šlo to určitě zpracovat lépe, navodit pořádný pocit izolovanosti a klaustrofobie by se na podobném relativně malém prostoru dal dobře vytvořit. Ale i tak jsem docela spokojený, film v určitém pohledu dost podobný REC má hororovému fandovi co nabídnout. 55%(2.2.2011)

• heyda

Zaprvé se sluší říct, že tento horor má délku 1 hod a 1 min, což zde není uvedeno a je to docela důležitý fakt. Taková hodina je podle mě ideální čas na to vybudovat co nejvíc napínavý a krutý horor. Bohužel ale, jak už jsme u Němců zvyklý, nápad vždy zazdí hloupé zpracování. A nápad už to vlastně taky není nový. Až na herecké výkony nejsem moc spokojený, čekal jsem, že na mě Němci konečně vytasí ostré hororové náboje, ale dočkal jsem se jen ´´obyčejného praku s nábojem z tupé vidličky´´. 40%(21.1.2011)

• Zeck

Prosťoučký zombie film. Spousta hluchých míst, nelogické rozhodování hlavních postav, n-e-m-o-ž-n-é dialogy (nech ty vidličky na pokoji), amatérské herecké výkony, nudná atmosféra, spousta potenciálu. Ten film byl extralevný, ale přesto se z toho dalo vyždímat mnohem víc. Ve filmu není téměř nic, co by ve správném zombie filmu být mělo, každopádně přišel s pár novinkami, které jsou zajímavé (blesky, sedativa). 40%(21.4.2011)

Zombie pandémia v ostatných rokoch nemilosrdne prepukla vo väčšine západoeurópskych metropol, takže po Londýne (28 Days/Weeks Later, Devil's Playground), Madride (REC) či Paríži (La Horde) nezostal ušetrený ani nemecký Berlín... Rammbock so svojou sotva hodinovou stopážou nemá nárok na nejaký dlhý prológ či obsiahlejšie predstavovanie postáv, takže prvý infikovaný občan zaútočí už v piatej minúte filmu a potom to už ide ako po masle... Podobne ako tomu býva v prípade väčšiny súčasných zombie hororov je aj Rammbock jasne nízkorozpočtovým počinom, takže od neho nemožno očakávať nejaké zázraky, v rámci obmedzených možností si však nemeckí filmári počínali vcelku rutinérsky. Masky nakazených sú tak akurát a nechýba ani napätie či nejaká tá ľakačka, jedine herecké osadenstvo mi akosi nesadlo - najmä hlavný hrdina je pekný suchár a fakt neviem, či jeho obsadenie bola z núdze cnosť alebo išlo o úmysel o čo najrealistickejšie vykreslenie situácie a konania tuctových ľudí, akých každodenne stretávame na každom rohu v takýchto extrémnych podmienkach. Naopak, škoda potetovaného svalovca zo susedného bytu, ktorého možný bojový potenciál zostal trestuhodne nevyužitý... Na to že ide o horor zo zvyčajne nemastnej-neslanej nemeckej produkcie, však vnímam Rammbock jednoznačne pozitívne.(26.12.2010)

Minimalistická zombie záležitost odehrávající se na činžovním dvorku a přilehlých barácích. Germáni sice s ničím převartným nepřišli, ale díky rozumně zvloné stopáži má film tempo od začátku až do konce a pořád se něco děje. Navíc herci jsou docela sympatičtí a zombie trpí jistým problémem, čehož hlavní hrdinové celkem originálně využívají. Lehké příjemné překvapení. 65%(22.6.2015)