King of Thorn: Ibara no ó

King of Thorn: Ibara no ō

King of Thorn

Animovaný / Psychologický / Sci-Fi

Japonsko, 2009, 110 min

Komplexnější než Inception (napoprvé fakt nepochopeno), barevnější než Šípková Růženka (prostředí středověkého anime hradu funguje výborně) a temnější než Horizont události (pobíhání v psychedelických myslích postav odkazuje na více filmů). A s tou 3D animací mě už ne*erte.(18.6.2011)

Další zástupce vyhlášené japonské animované školy, od kterého jsem čekal přece jen malinko víc. První polovina je sice docela povedená, kdy skupina lidí, probuzená po kryogenním spánku, prochází tajuplným hradem obývaným všelijakými příšerami. V této části má film parádní atmosféru a je opravdu zajímavý. Jenomže pak se začne zbytečně moc vysvětlovat a člověk neví, kde mu hlava stojí, co je realita a co sen. Navíc příběh, který je už tak dost uvalený, se postupně dostane na pomezí až absurdně existencionalistického sci-fi a posledních dvacet minut je už docela pořádný úlet. Samotné animace jsou tradičně výborné, nicméně film jako celek mě zrovna dvakrát nezaujal. Za zmínku stojí velmi poutavá ústřední melodie.(5.4.2011)

Perfektní zážitek podpořený naprosto bezvadnou emocionální hudbou. Vůbec mi nevadí, že ten snímek měl jakési "nedostatky"... oceňuji skvělé spojení asijské Šípkové Růženky, antické pověsti o Medúze a opravdu mi to připomínalo osudy lidí v Kostce. Konec je v pravdě překvapivý, pro jistotu jsem to viděla dvakrát za sebou, ale nakonec mi to smysl dalo. Řeknu vám, že do takové budoucnosti by se lidstvo určitě nehrnulo...(24.1.2011)

Jsem uchvácen. Nějak z principu nemám rád Anime a to nejspíš kvůli častým "zjednodušeně" nakresleným scénám, které mají působit vtipně, anebo kvůli super-mega-giga soubojům, které jsou sice hezké, ale často neuvěřitelně přehnané. Něco takového jsem čekal i tady, ale nestalo se. Vlastně tenhle film byl až nad očekávání vyspělý a to jak po grafické stránce, tak po stránce myšlenkové. Nevím, co se to se mnou děje, když mě kreslený filmek dokáže zaujmout víc, než "kinohit" Inception. Atmosféra mě zcela pohltila, kreslení hrdinové mi byli (zdá se to nemožné, ale opravdu) sympatičtí (i když byli kreslení). Příběh byl dost složitý a měl jsem pocit, že jsem od začátku až do konce úplně zmatený a nechápu, co se děje. Dokonce jsem musel s kamarádem probírat, jestli jsem myšlenku pochopil správně :)). Jsem na sto procent spokojen a tenhle kousek mi dává úplně nový pohled na Anime. Takový méně skeptický.(15.2.2011)

Zajímavý námět, který je dost špatně zpracovaný. Nezajímavé zvraty, zbytečně moc příšer a hlavní postava je napřesdržku. Celé je to příliš freneticky sestříhané a z poměrně jednoduchého příběhu se díky zbytečně rychlým skokům ke konci stává mišmaš, ve kterém je těžké se pro nával informací orientovat. Nicméně příběh samotný je poměrně hodně jednoduchý.(29.7.2012)