Melodrama popisuje milostný trojúhelník mezi dvěma životními přáteli Ulrichem (Lars Hanson) a Leem (John Gilbert) a na smrt krásnou a lhostejnou femme fetale Felicitou (Greta Garbo), která není tak nevinná, jak se na první pohled může zdát. Příběh o ženě, která během mžiku oka dokázala rozbít zdánlivě nesmrtelné přátelství. Ale jak už to tak bývá, na každého jednou dojde. (punchandcoffee)

PetraMishka

Nádherná Greta Garbo proplouvá životy dvou velkých přátel, kteří byli od dětství nerozluční, ale cit k této osudové ženě je dohnal až k souboji. Oba její nápadníci jsou skvělí, jak John Gilbert tak Lars Hanson. Ale Greta je prostě neskutečná. Téměř každá scéna s ní působí svůdně nebo eroticky a její jednání je chvílemi éterické, chvílemi jasně cílené. Ten konec byl zvláštní, ale patrně nejlépe zakončil onen trojúhelník, aniž by zničil jeho magii. ()

Wiliem

Příběh velkého, životního přátelství mezi dvěma muži, které dokáže rozvrátit jediná osoba, a to krásná žena s uhrančivým pohledem a duší ďábla. Felicita neví co chce, nemůže se rozhodnout kterou cestu zvolit, jestli život v přepichu bez lásky, či lásku samotnou, svou nerozhodností ale ničí vše kolem sebe aniž by si to sama uvědomovala. Místy trochu rozvleklé, přesto dějově velice zajímavé. 85%. ()

Martin741

To ten mylostny lichobeznik vas tak rozohnil a rozvasnil ? Na zalade coho ? Garbo bola sice talent, ale sama to jaxi ... nestihala a nevladala podla mna . 40 % ()

TheRoller

"My boy, when the devil cannot reach us through the spirit... he creates a woman beautiful enough to reach us through the flesh." Klasická trojka - dvaja muži a jedna žena... No, to bol blbý úvod, ale každý vie, že som to tak nemyslel. Odveká dilema, či v kritickej situácii, v ktorej nie je iná možnosť, zvoliť najlepšieho priateľa, alebo ženu. Priateľa nikdy nestratíš, pričom žena môže byť o mesiac fuč, ale sú isté veci, ktoré ti kamarát nedá... A zase nemyslím len na to. V tomto konkrétnom prípade, sorry Michal, priateľ môj, ale ja by som bral Grétku všetkými desiatimi. Lars Hanson pripomínal Amona Goetha Ralpha Fiennesa, resp. naopak. John Gilbert skvelý a vidno, že nejde len o herectvo a že bol do Grétky aj naozaj. Niet sa čomu čudovať, veď na ňu sa stačí len pozrieť... Ona je snáď prvá dokonalosť na filmovom plátne - ako herecky, tak krásou. Hudba, ako to už pri obdobných filmoch býva, bez výhrad výborná. Dej a aj jeho zakončenie nadmieru kvalitný, bez šance stratiť sa v súčasnosti. Celkovo to je radosť pozerať a rovnakou radosťou bude sa k tomu aj vrátiť. Najlepší moment: John a Grétka si idú zažnúť cígu - takú romantiku dnes už nikde nenájdete; Grétka si dáva za jeden z omšového a otáča čašu na miesto, z ktorého pil John - absolútny diabol priamo v kostole! ()

Babous

Neuvěřitelně silné a po tolika letech pořád svěží. Garbo je zde ďábelská svůdnice, Gilbert a Hanson dvojka správných kámošů, jejichž přátelství projde těžkou zkouškou. A Barbara Kent je taky skvělá! Nejrajcovnější scéna: kněz dává Gilbertovi napít víno-krev Kristovu, pootočí kalich a předá ho Garbo, ta si ho přetočí zpátky tak, aby pila z míst, kde měl předtím rty její milenec a vášnivě se napije. ()

IvonaK

Jak už bylo řečeno v popisu: Milostný trojúhelník. Greta Garbo neví s kým a film je plný neshod mezi bratry a celkového napětí.Proto jsem byla zvědavá na ten konec. Zda Garbo stihne říct pravdu nebo už bude pozdě a bratři se vzájemně zastřelí nebo jeden bude zastřelen a druhý zůstane naživu. Ale čirou náhodou se to vyvrbilo úplně jinak než jsem čekala. Ikdyž tento film přinesl Garbo smrt, tak z velké části skončil dojemně. ()