poster

Aglaja (festivalový název)

 • Maďarsko

  Aglaja

 • anglický

  Aglaya

Drama / Životopisný

Maďarsko / Polsko / Rumunsko, 2012, 116 min

Režie:

Krisztina Deák

Kamera:

Tibor Máthé
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • radektejkal
  ****

  Cirkus, přelud, dětské vize, mája, virtualita - jiný, dostředný svět, od kterého se během času izolujeme (nebo mu propadáme). Každopádně jsem si při sledování filmu Krisztiny Deákové uvědomil, jak je to dlouho, co jsem byl naposledy v cirkuse, a že bych měl vzít svých šest vnuků, a co nejdříve na nějaký vyrazit. Chodí vůbec ještě děcka do cirkusu? A pokud ano, nedostanou za to ředitelskou důtku jako my? Zkrátka nestačí mít jen ocelový vlas, je třeba mít také ocelové nervy! Flying girl zní lépe než flying man (superman)... Bylo by dobré, kdyby někdo začlenil do filmového kontextu knižní předlohu Aglaji Veteranyiové a údajný film Ludwiga Metzgera „Z propasti do propasti“, který jsem nikde nenašel.(24.4.2016)

 • Sarkastic
  ****

  Nelehké dětství a dospívání dívky Aglaji a její cirkusácké rodiny nabízí sice místy lehce úsměvný, ale po většinu času dost dramatický příběh, jenž oživuje dětský pohled na věc. Nechybí silné scény, mě osobně dostávaly hlavně ty s vlasy, na které jen tak nezapomenu (to křupání slyším ještě teď). Závěrečné „odstřihnutí“ je výborným ukončením tohoto místy barevného, ale zároveň však i šedého filmu. Celkově slabší 4*.(4.8.2013)

 • sochoking
  ****

  Ak chcete vidieť brutálneho bobra, smelo do toho!(8.8.2015)

 • hygienik
  ***

  Originálny námet - život v cirkuse, sprevádzaný artovou kamerou umocňujúcou pocit magična, sa mi za 30 min opozeral. Potom som už len čakal a v duchu si vravel, kiež by to malo mainstreamovejší dej.(19.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace