poster

Pernikářka a větrný mládenec (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 33 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Krásné na téhle pohádce je už to, že její scenáristka (jedna ze scenáristů) se jmenuje Medová, to k perníčkům sedí. Markéta Hrubešová byla půvabná venkovská perníkářka, přes jemnost a křehkost působila věrohodně jako holka z vesnice, dost statečná a fyzicky zdatná na to, aby zvládla náročnou cestu nahoru na horu, aby si promluvila s Pánem větru. Petr Štěpánek byl a je charismatický jedinec obdařený jedním z nejkrásnějších hlasů naší herecké scény, škoda, že mu chlapík, o jehož osvobození šlo, ani v jednom směru nesahá ani k podrážkám. Děj je prostinký a člověk ani nemusí být velký pohádkoznalec, aby věděl už na začátku, jak to dopadne, přesto myslím, že být mi tak pět šest let, budu u pohádky napnutá, protože noční cesta lesem je zkrátka dobrodružství.(2.7.2018)

 • otík
  ***

  Jednoduchá, příjemná a skromná pohádka, která si na nic nehraje a jde si přímo za svým. Mladá perníkářka si jednoho dnes vyslechne povzdech větrného mládence, že kdysi býval člověkem a protože se nechoval správně, byl začarován do větru. Vydá se tedy na Hromovou horu za pánem větru, aby u něj prosila za začarovaného mládence. Nebude to ovšem tak lehké přemluvit pána větru k dalšímu kouzlu. Obsazení hlavní hrdinky Markétou Hrubešovou sedí, nic zásadního ale nečekejte ani od ní, ani od dalšího obsazení. Průměrná pohádka, která se bude líbit.(27.11.2016)

 • Skuby47
  **

  Tato jednoduchá studiová pohádka mne svým ponurým příběhem příliš nezaujala. Pokud budu přemýšlet, co mi tam chybělo, tak to byl humor, který ke každé pohádce patří. Co se týče hereckých výkonů, tak nejlépe se s rolí popasoval Petr Štěpánek, ostatní herecké výkony byly v jeho stínu.(25.11.2018)

 • lubospoti
  **

  Na můj vkus až moc "poetická" pohádka. Přišla mi taková bez šťávy a bez toho pravého pohádkového napětí.(31.10.2016)

 • Pitryx
  odpad!

  Zbytečně překombinovaná a přeplácaná pohádka. Doprovází to občasné trapné veršování vypravěče. Není o co stát, je to ztráta času. Tedy pro mne.(23.7.2019)