Krvavý Bangkok

Skin Trade

Pomsta v mene dcéry

Akční / Drama / Thriller

USA / Thajsko / Kanada, 2014, 96 min

Pomsta v mene Doplha. S toho všetko kde meter deveťdesiat vysoký bloďák hral sa Skin Trade radí medzi to najlepšie. Fighty jeden na jedného, prestrelky, známe xsichty (Lundgren, Jaa, Perlman, White), proste je tu všetko čo chcete od akčného filmu a v rámci B kategórie je to skoro skvost. Mrzí ma záver, ktorý mi prišiel dosť odbyty, medzi tou akciou sa stratila aj ta fajn atmosféra čo mala prvá polka. 70% - 3*(7.11.2016)

Nejdříve musím jasně zdůraznit jednu skutečnost. Film je silně "oldschoolově zpracovanej", tím myslím ve stylu 80.tek akčních pecek, kdy Dolph hrál Punishera, Zůčtování v malém Tokiu (velmi podobná zápletka a slza do oka, že si Dolph zahrál v životě jak se synem Bruce Leeho, který zemřel, tak o roky později s teď už kurevsky nadějným Tonym ...) a hlavně Rudý Škorpion, což je jeden z nej akčních filmů vůbec ... Takže, scénář na dva listy. Tony a policejní sbor spolu s taky bohužel velmi upozaděným Jai Whitem, který se na herectví fakt vysral, nahání po ulicích Bankoku Dolphyho. Ten je neskutečně nasranej, protože mu vyvraždili šmejdi rodinu, žene se městem jak titán a všechny mlátí na hromadu. Jedinej Tony mu dá občas na frak, ale Dolph dycky nějak zdrhne. Souboje Lundgren vs Tony super. Lundgren je OBROVSKEJ !!! Je to dokonce furt větší hrana než mistr Západních mistrů martial arts a bodybuldingu Jai White a ten je napumpovanej z posilky k prasknutí. Ale Dolph je obr a háže s Tonym skrz zdi a lokty a kolena od Tonyho mu moc neříkaj ... Jednoduchej děj, kdy se pak oba spojí proti mafii s bílým masem a je jasný co nastane ... Oba dva herci si film maximálně užívaj!!! Tonyho by člověk nepoznal. Šarm, sebejistota, nasranost v očích, zuřivost při soubojích, fajn vohoz, prostě frajer. O Dolphovi netřeba se rozepisovat, jeho ego zaplácne část filmu, je to furt borec prostě a nějak moc se nesere s nikým a ničím. Filmu bych nedal plnej počet, protože je příliš jednoduchý nebýt jednoho zásadního zlomu a scény a to je souboj snů Tony Jaa vs Michael Jai White. Což je v podstatě aktuálně souboj největších mistrů/herců boje Východ versus Západ!!! A to co tam předváděj je prostě kouzelný. Žádný parádičky, ale drsnej, technickej souboj, kdy White je neskutečně dobrej, ty jeho šílený kopačky dlouhejma nohama fakt bolí, ... no ale Tony je Tony... Za tuto scénu zvedám hodnocení o laťku výš, nádhera. Jinak se zde ani moc nemluví a je to jedna velká jízda tornádo od začátku do konce. Spokojenost největší. Jo a REDAKU!! Už to kurva zabal, vymázni odsud a zabouchni za sebou, až ti spadne chmíří z ohanbí ... a zavolej si nějaké 15ti leté slečně, ať ti udělá po telefonu terapii, protože na víc ty jak známo ještě dlouho mít nebudeš .... :-D :-D(23.4.2015)

No tak toto dosahuje kvalitatívny strop, aký nám môže lacné akčné béčko ponúknuť. Škoda, že Ekachai nedostal o 10 mega viac. Mohol to byť plnohodnotný kino film. Takto to vyzerá, že všetko je super, len proste nemali toľko času a peňazí aby scény úplne vyladili. Prestaneme ale snívať a vrátime späť z kino ligy do béčkových vôd. Dolph asi v najlepšej úlohe od Expendables. A mimo Slyov projekt možno v najlepšej úlohe od Joshua Tree. Na filme oceňujem niekoľko vecí. Kvalita aj kvantita akcie je viac než solídna. Príbeh nenudí. Ale hlavne. Konečne béčko kde herci nevyzerajú, že majú maximálne v piči. Lundgren sa snaží. Jaa v rámci svojich možností tiež. A Perlman sa tu neobjaví iba v 1.5 scéne ako majú lepší herci v béčkach vo zvyku. Stvárni plnohodnotného záporáka. Lebo už ma fakt iritovalo, ako Dolph miesto hrania parodoval hranie, ako Seaglove nohy nikdy nestretli telo, ako Trejo, V. Jones, De Niro, Willis, Slater a pod. sa objavovali vo filmoch na pár sekúnd, aby boli v titulkoch a aj to sa neunúvali aspoň hrať, že im na filme záleží. PS: Malí postreh. Dolphove telo si divák užije dosť, aj Tony Jaa bude hore bez. Paradoxne najatletickejší M.J. White ostane zahalený ako mníška. 4 a pol*(23.4.2015)

Dolphík si po hodně dlouhé době (nepočítaje všechny Expentables) konečně zahrál v pořádném béčkovém akčňáku, který si na nic nehraje, nechává chlapy do sebe mlátit, střílet „celkem“ soudně a zase do sebe mlátit. Tempo sice není tolik zběsilé, jako by si člověk s Tonym Jaa nebo Jai Whitem přál, ale i tak béčkově naladěný divák dostane slušnou porci akce. Samozřejmě že ten zbytek je jen mlácením prázdné slámy, naštěstí tady místo zbytečných a prázdných keců (viz pan Seagal) se dočkáme spíše filmově průměrných záběrů, které ale tolik nenudí jako ony kecy. Lundgren vypadá opravdu dobře, žily na rukách má občas skoro jako pan Stallone a když uhodí nebo kopne, tak divák může věřit, že to byl opravdu on a ne nějaký dublér. Příběh se točí kolem obchodu s bílým masem, mafie v čele s charismaticky záporným Ronem Perlmanem a zkorumpovaným policistou, a samozřejmě kolem Lundgrenovy rodiny, která v úvodu filmu dostane (zcela čekaně) pořádně na frak. Tony Jaa tu je místy do počtu, občas ale dostal možnost ukázat, co v něm je a i když jeho bitka s Michaelem Jai Whitem mohla být daleko lepší, i tak jsem za něj rád. Ano, Dolpha mám rád a když hraje hlavní kladnou roli, film ať už povedený či ne si vychutnám – obzvlášť, když jej tak skvěle dabuje Pavel Soukup.(18.4.2016)

• RedAK

No ty píčo! A protože toto zvolání ani zdaleka nedemonstruje intenzitu mého zděšení, přidám ještě pár zmatečných jinotajů a trochu vzteklého blábolení, aby to bylo co nejvíce autentické - vuáááá, grrrr, kurva kurva, dzzzzzz, mrdat! Mrdat mámu, mrdat tátu, mrdat psa! Ffffffffff. Kvak kvak. Takže... Jeden by snad řekl, že když se nám tu sešla etablovaná sorta těch nejvýznamnějších absolventů katedry filmové vědy s neocenitelnou vytříbeností filmového vkusu a všeobecným rozhledem natolik širokým, že by se dal vyvažovat žitem, tak že jejich biblicky významné komentáře budou zásadním, erudovaným a vůdčím růžencem pro nás nedostudovanou debilní lůzu jen se dvěma vysokými školami. A vono hovno, pyčo vole! Jak si teď mám, kurva, vážit pana Mojmíra, toho kultivovaného smrkače omítky a jedlé sody, nebo snad mistra Wáci, který sice nerozlišuje s/z, mě/mně, nebo dobrý/špatný, páč základku přerušil hned první den někdy mezi přezouváním bačkůrek, když ho šestiletí spolužáci v šatně umlátili chlebem s paštikou v sáčku, ale jinak nedoceněného národního polyhistora a vášnivého milovníka špatných béčkových sraček? A což teprve, až to sem se svým egomaniakálním proslovem přijde zaplavit věhlasný Čuk, též náčelník Malé Péro přezdívaný, kterej tolik vzrušení naposledy zažil loni na dovolené v Tescu, když si směl sáhnout na odstředivý odšťavňovač? No jsem nebývale konsternován tímto selháním a myslím, že to tady brzy zabalím! Když to tady můžou kurvit i samotní arbitři dobrého vkusu a veřejní činitelé správných rozhodnutí, pak už opravdu nevím, co bych tady pohledával zrovna já, obyčejný kluk prostého dělnického lidu se zbytkem rýžového nákypu za umaštěným nehtem. Jinak je to strašně super béčko, samozřejmě, jsou tam bitky a tak, takže jsem si u toho vzrušením poslintal levou bradavku, prostě borečkovi unesou cérendu, že jo, až do jihozápadního Thajska, což je země, o které toho víte tak málo, že jste si ani neuvědomili, že je ve skutečnosti jihovýchodní, a von pak jde a všecko to tam vyšolichá, uáááá, prostě sekec mazec, fakt hustý, bro! A ještě bych rád citoval tu smažku pode mnou - Lundgren je OBROVSKEJ !!! - tak tak, souhlas, takovýho čuráka jsem fakt jaktěživ neviděl!(25.4.2015)