Chatař (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 1999, 22 min

Jiří Vanýsek

Krátká vtipná etudka s dobrým výkonem Ladislava Lakomého a Evy Jelínkové v roli sympatické důchodkyně.(12.8.2011)

Vtipný námět (podle dopisu J. Palínka zpracoval J. Vanýsek) o chatovém podvodníkovi graduje v dramatické souznění pana doktora "Pepánka" a milostivé paní Emilky. Na rok zpracování (1999) zaujme, že chataři jezdí staršími škodovkami (favorit, 120). Ladislav Lakomý a Eva Jelínková herecky věrohodně ztvárnili dvojici osamělých důchodců. Na krátkém formátu zaujme celkem poctivá chatařská výprava i lyrické pasáže - závěrečné zpytování svědomí hlavního hrdiny/ vypravěče.(29.5.2010)

• lubospoti

Možná to bude znít trochu pragocentricky (a to nejsem z Prahy)..ale brněnští Bakaláři zdaleka nedosahují kvalit těch pražských.. A ani tento příběh není výjimkou. Docela mi překvapilo, že byl příběh natočen až v roce 1999. Na první pohled jsem ho tipoval na přelom 70. a 80. let.(11.4.2014)

• Kikaa_B

Na tento filmík jsem narazila náhodně, když ho vysílali v televizi. Něčím mě zaujal a tak jsem se dodívala dokonce. Celkem mě bavil, ale i tak to pro mě nebyl ani dobrý průměr.(25.5.2012)