Jsme to, co jsme

We Are What We Are

Thriller / Drama / Horor

Mexiko, 2010, 90 min

• kaspar

Tento snímek jsem měl (bohužel) tu čest uzřít při nočním promítání v kině Oko. Děj ve mě vyvolával nezadržitelné výbuchy smíchu. Zásadní nedostatky v nepochopitelnosti toho, co se před vámi děje, jsou první (a poslední) co vás zaujme. Neskutečně tmavá kamera, která se snaží vyvolat "strašidelnou" atmosféru, dialogy, které nenesou naprosto žádné poselství nebo smysl. [spoiler] Celý "lov" prostitutky nebo drobný vývoj postav nemá vlastně vůbec žádný smysl. Není objasněno, k čemu má "rituál" sloužit, jestli chce klanová rodina jednoduše uctít smrt své hlavy, nebo cokoli jiného. Scény na diskotéce "lovení homosexuála" a "dcera zabíjí policistu sekyrou" jsou vrcholem zoufalosti a vypadají neuvěřitelně uměle a bez jakékoli výpovědní hodnoty.[spoiler] Nevím, jak film vůbec brát, protože není hororem, není sociální sondou do života chudiny, není pokusem o zachycení reality a stejně tak není ani thrillerem - trochu se bojím, že není ani moc kulturním prvkem.(11.1.2011)

• Campbell

Nope. Tohle fakt ne, nevím co jsem čekal od Mexického filmu ale tohle byl shit. Nejenom že postavy jsou extrémně nesympatické ale naprosto tupé. Navíc každý dialog co vypustí kdokoliv z úst, vyloženě bolí, a ti policajti na konci? Co to mělo bejt. Chování postav je fakt naprosto idiocké, a celej film jednoduše stojí za prd.(26.8.2014)

• J*A*S*M

Whaaat?! Už dlouho jsem se u hororu takhle nebál (, že nikdy neskončí). Zpočátku jsem se pouze okázale nudil, někdy kolem poloviny mě ale tenhle mexický průšvih začal aktivně srát v takové míře, že jsem si při něm chvíli i zabrouzdal na netu, což jinak kategoricky odsuzuju. V závěru pak místy chytá obstojnou atmosféru, ale to už je příliš pozdě. Vzhledem k poměrně slušné technické kvalitě je až neuvěřitelné, jak blbě a nezvládnutě mnohé scény vyznívají. Nefunguje to vůbec, a navíc se mi ani nepodařilo dešifrovat, jakým způsobem by to fungovat chtělo (a jak tak koukám, je nás víc). Zajímavě totální fail.(24.3.2011)

• Rogue

Absolutně nezvládnutý mexický pokus o tajuplnou atmosféru asijských hororů. Když se potřicáté objevil záběr na zavírající se dveře, přestala jsem počítat. 82% na rottenech je zcela mimo mé chápání.(12.12.2010)

• ricci.s

Tak podľa mňa film vie, čím chce byť, chcel by byť brutálnym kanibalským hororom. Lenže je dosť obtiažne pozerať brutálny kanibalský horor bez brutality a kanibalizmu. Keby boli aspoň tie mordy podarené, ale zase takto, mimo záber? A rozrezávanie mŕtvoly bolo tiež poriadne suché. Navyše nemám rád, keď musím vyše hodiny trpieť, aby som sa až na konci dočkal nejakej akcie (ale aspoň som sa niečoho dočkal, to je jediné malé plus). Čiže stiahnuť, pozrieť posledných 20 - 25 minút, vymazať a zabudnúť - moje odporúčanie.(24.3.2011)