Christina (Greta Garbo) se stala královnou již v 5-ti letech. Během její vlády se Švédsko stalo silnou evropskou dominantou. Jako anglická královna Elizabeth I., tak i Christina je nucena k politicky výhodnému sňatku se svým bratrancem, ale její srdce patří španělskému emisarovi Antoniovi (John Gilbert). Stejně jako u Elizabeth I. Se stane náboženství ohniskem protestů a nepochopení Španělů pro svazek jejich královny s katolíkem.. (oficiální text distributora)

majo25

Ak niekto očakáva historickú drámu odohrávajúcej sa na tvrdom severe Európy, podobne ako ja ostane sklamaný. Od začiatku až po koniec ide totiž iba o ľúbostný príbeh mladej švédskej kráľovnej. Že ide iba o štúdiovku so statickým dejom sa navyknúť dá, rovnako na aj silný (kráľovský) patetizmus. Chýba však príbehová nadstavba, väčší dramatický moment, po celý čas iba láska a útrapy mladej kráľovnej, či zasvätiť život povinnosti alebo láske. Tento ľúbostný akt sa dokonca ani nezakladá na pravde, ide o číru historickú fabuláciu. Ani mladá Greta Garbo nie je ktovieako presvedčivá. Aspoňže stopáž nie je krutá. ()

liborek_

Svěží a divácky velice přístupná historická exkurze do dob těsně po Třicetileté válce, kdy se na švédský trůn po smrti Gustava II. Adolfa dostala jeho dcera - poněkud kontroverzní královna Kristýna. Tomuto filmu bezesporu vládne skvělá, výborná a úžasná Greta Garbo, která zvládá všechny myslitelné polohy, od rozverné a zamilované dívky až po žalem zdrcenou ex-královnu. Bohatá výprava a nákladné dekorace, romantika, svár, intriky, k tomu výborná hlavní představitelka, působivý příběh založený na skutečné události... film prostě obsahuje všechny ingredience, které dělají film atraktivním a současně poučným. I když se příběh v některých momentech odchyluje od skutečných událostí (viz např. důvody Kristininy abdikace), jde přesto o vynikající snímek, který rozhodně stojí za nejedno zhlédnutí! ()

kaylin

Greta Garbo je v tomhle filmu skutečně úchvatná a musím říct, že mi učarovala mnohem více než taková Marlene Dietrich. Kamera se na Gretu velmi soustředí, ale v žádném případě to není nucená obsese, ale je to zaujetí postavou a její krásou, stejně jako charismatem. Příběh není z nejlepších, ale rozhodně je to něco, co pořád dává smysl a zaujme, i když o nějaké historické věrohodnosti se skutečně mluvit nedá. ()

Martin741

Christina bola kralovnou Svedska v rokoch 1632 - 1654 tusim. A jej roly sa perfektne zhostila genialna Greta Garbo - jedna zo zenskych, ktora by dokazala zahrat aj Normu Desmond. Wyky spomina, ze bola scitana a v umeni a kulture, udajne mala rada sdrsne zarty a lov. Vysada stredovekych ludi, lov a polovacka, dost dobri v tom boli aj uhorski krali v stredoveku, viem o tom svoje, pretoze stredovek je moja velka laska. No nic, s5 k Svedsku. Morien nevidi dovody, aby tento film mal vyznamnejsie postavenie v dejinach filmu nez ostatne. To ja jo, mna zaujimaju krali, faraoni, emiri, cisari, sultani a ich politika, tvori to vseobecny rozhlad. Co mna nezaujima, je multi -kulti propaganda ako su vsetky tie Tchory, retardovane ultrapicoviny ako Chappie s hlupuckym robotom a tie dva hnoje od Alena Resnaisa Loni v Marienbadu a Hiroshima, mon amour. 100 % ()

• Scéna, v ktorej sa Christina (Greta Garbo) spontánne smeje, sa nakrúcala tak, že na ňu John Gilbert, Akim Tamiroff a ďalší dvaja herci robili opičky mimo záber kamery. (Michal74)