poster

Parasite Dolls

 • japonský

  パラサイトドールズ

 • japonský

  Parasaito Dôruzu

 • anglický

  Parasite Dolls

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko, 2003, 3x30 min

Režie:

Kazuto Nakazawa
 • Pafnuc
  **

  Podivné.(24.6.2015)

 • spawnxp
  ****

  Je to esence cyberpanku, velmi noir, v dobrým i ve zlým: atmosféra noci v megapoli, dokreslovaná nočním živým vysílaním rádia (moderátorka Chieko, do které se zamiluje její pomocník boomer Corbin), boomer prostitutka Eve, která připadne akční policajtce Michealson ženštějši než ona, megalomanský, na drogách závislý politik Sorime, který v působivé scéně šuká boomerku, filosofuje (?) přitom a v okamžiku orgasmu jí prostřelí hlavu, prázdný nonstop podniky, samozřejmě déšť a dokonce Buzz osaměle hrající v noci na saxofon (ano, až tak). Žádné klišé žánru nezůstalo opominuto, nic nezůstalo nevykradeno - Blade Runner, Strange Days, The Ghost in the Shell... Všechno vlastně člověk někde viděl, ale... celý dohromady to prostě působí a neurazí. Překvapivě velice kvalitní zábava. Bod dolu za ten saxík...(11.5.2010)

 • Mi Nü-Chai
  *

  Mohla bych být hodná, vzít v potaz občas docela hezkou grafiku, příjemnou zvukovou stopu a názornou ukázku, jak hrozné je, když kočka zvrací a 1,5* zaokrouhlit nahoru, leč Parasitické panenky mne po většinu času vším ostatním než výše uvedeným tak štvaly, že se milosti zkrátka nedočkají. Dialogy se dají označit nejlépe zkratkou WTF?!, děj se záměrnou (a silně připitomělou) zmateností snažil marně navodit zdání hloubky a složitosti a policistku Michaelson jsem měla od druhé části konstantně chuť upálit. Nadto mne až bolestně drala nejrůznější klišé (s tím saxofonem si už opravdu někdo musel dělat legraci) a navíc mi to celé přišlo jako špatná kopie Kókaku kidótai - zde ovšem nevím, zdali tento dojem není způsobem pouze faktem, že jsem jej viděla před pár týdny a rámcově podobné téma zkrátka ke srovnání svádí. Buď jak buď, až mne příště popadnou choutky na cyberpunk v anime balení, pevně doufám v lepší výběr.(16.9.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace