Romance

Romance

Drama / Romantický

USA, 1930, 76 min

• Houdini

Oscar 2 nominace: Režie, Herečka HR - Greta Garbo(26.3.2004)

Rozpočet $496,000Tržby USA $733,000Tržby Celosvetovo $1,256,000(17.2.2010)

Romance je půvabný příběh lásky italské zpěvačky Rity Cavallini, vyprávěný retrospektivně, takže půvaby Garbo mohou cele oslňovat v módě inspirované 80. roky 19. století. Garbo je půvabná, sladká, křehká, rozhodná a když si to dovolí, tak i vtipná... Publikum tehdy velmi ocenilo kontrast k její zahořklé Anně Christie (a já spolu s ním i dnes), která byla jejím slavným křtem ve zvukovém filmu. Zde pranic nevadí, že akcent Garbo není skutečně italský, v melodramatech o tyto detaily nejde na prvním místě. Zatímco dříve nebylo možné od filmu s Garbo jenom odtrhnout oči, nástupem zvukového filmu už nelze odtrhnout ani uši. Zaposlouchávat se do jejích replik znamená zamilovávat se zas a znovu.(7.2.2016)

G.Garbo jako vždy velmi dobrá, ovšem vše ostatní je velmi slabé. Film je vystavěn pouze a jen na ní, protože příběh je velmi prostý a hodně předvídatelný. Tentokrál v roli operní pěvkyně, která se rozhoduje mezi vlastním štěštím a kariérou. Film který zřejmě nejvíce ocení fanoušci G.Garbo. 55%.(28.12.2011)

• - Jedná se ve skutečnosti o remake Romance (1920). (NinadeL)

• - Předlohou pro původní divadelní hru byl život sopranistky Liny Cavalieri (1874–1944). (NinadeL)

• - Jedním ze stěžejních vystoupení Rity je opera Martha, oder Der Markt zu Richmond Friedricha von Flotowa z roku 1847. Mezi další patří oblíbená Skřivánčí píseň ze Smetanovy Hubičky (1876). (NinadeL)