Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bezhlavo zaľúbený mladík Harry požiada krásnu herečku o ruku. Jej rodina nie je touto správou príliš nadšená, a preto biskup Armstrong skúsi toto rozhodnutie Harrymu vyhovoriť. Ako príklad použije vlastnú príhodu, kde sa ako 28-ročný farár zaľúbil do opernej speváčky Rity. Po šiestich týždňoch od zoznámenia na party v Corneliuse padne naivne zmýšľajúci Armstrong k nohám newyorskej devy. Bujará minulosť a "krátkodobé vzťahy" sa však so šťastným manželstvom nemali nikdy v láske, a tak Harryho čaká doposiaľ najťažšie rozhodnutie. (Paldiny)

(více)

Recenze (4)

Wiliem 

všechny recenze uživatele

G.Garbo jako vždy velmi dobrá, ovšem vše ostatní je velmi slabé. Film je vystavěn pouze a jen na ní, protože příběh je velmi prostý a hodně předvídatelný. Tentokrál v roli operní pěvkyně, která se rozhoduje mezi vlastním štěštím a kariérou. Film který zřejmě nejvíce ocení fanoušci G.Garbo. 55%. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Romance je půvabný příběh lásky italské zpěvačky Rity Cavallini, vyprávěný retrospektivně, takže půvaby Garbo mohou cele oslňovat v módě inspirované 80. roky 19. století. Garbo je půvabná, sladká, křehká, rozhodná a když si to dovolí, tak i vtipná... Publikum tehdy velmi ocenilo kontrast k její zahořklé Anně Christie (a já spolu s ním i dnes), která byla jejím slavným křtem ve zvukovém filmu. Zde pranic nevadí, že akcent Garbo není skutečně italský, v melodramatech o tyto detaily nejde na prvním místě. Zatímco dříve nebylo možné od filmu s Garbo jenom odtrhnout oči, nástupem zvukového filmu už nelze odtrhnout ani uši. Zaposlouchávat se do jejích replik znamená zamilovávat se zas a znovu. ()

Reklama

Galerie (38)

Zajímavosti (3)

  • Předlohou pro původní divadelní hru byl život sopranistky Liny Cavalieri (1874–1944). (NinadeL)
  • Jedním ze stěžejních vystoupení Rity je opera Martha, oder Der Markt zu Richmond Friedricha von Flotowa z roku 1847. Mezi další patří oblíbená Skřivánčí píseň ze Smetanovy Hubičky (1876). (NinadeL)

Reklama

Reklama