Tři mušketýři

Traja mušketieri

Dobrodružný / Akční / Romantický

Německo / Francie / Velká Británie / USA, 2011, 106 min

• Hrabka

Tvůrci se v posledních letech předhání v tom, kdo udělá ze zasloužilých filmů nejen podle knižních předloh, víc efektnější remake s přiblblým příběhem. Kdeže ty časy jsou, kdy hlavní důraz byl kladen na propracovaný, inteligentní příběh a ne na efektní, co nejvíc velkolepou stránku věci. Tři mušketýři jsou v tomto typickým příkladem. Příběh je zde naprosto vymaštěný, blbý a ujetý... Nechci to všechno házet jen na to proklaté 3D, které doslova vybízí kašlat na příběh a zaměřit se jen na ohromení diváka, ale určitě v tom všem má velkou roli. Kdyby aspoň ta megalomanská akce byla trochu reálná, ale tohle bylo vážně až přespříliš. Hlavně že u toho dnešní teenageři, neznalí původních verzí, šílí nadšením, co Andersone? Ucházející děj a přiměřená akce - to bych od filmu s tímto tématem očekával... Nicméně musím říct, že i přesto, že jsem trpěl, tak jsem se u filmu nenudil, asi díky postavám, které byly zajímavě zvolené a pár světlejším momentům. PS: Stačí když Milla sází Matrix v nejnovějších Resident Evilech, sem se to opravdu moc nehodí. Nechte si tyhle efektní orgie do jiných filmů. 50%(6.2.2012)

|| Scenár: Andrew Davies, Alex Litvak / Based on The Three Musketeers by Alexandre Dumas | Hudba: Paul Haslinger | Produkcia: Paul W. S. Anderson, Scott Rudin, Jeremy Bolt, Robert Kulzer, Samuel Hadida, Stephen Margolis | Distribúcia: Constantin Film (Ger), Entertainment One (UK), Summet Entertainment (US) | Štúdio: Imapct Pictures, NEF Productions, New Legacy Film | Rozpočet: 90 miliónov $ | Tržby: 98,856,150 $ || Neuveriteľne tupý dej rujnuje celý potenciál výpravy, technickej vymoženosti, a príjemného obsadenia. Žial, mušketieri ešte nikdy neboli tak nezábavný. Domnievam sa, že je to z časti spôsobené oným preefektovaným a supermegaakčným spôsobom vypravovania, na ktorý divák už fakt nemá potrebu, chuť a ani silu... Ps: Ray Stevenson je vynikajúci herec pre charakterové postavy!(10.11.2011)

Ne takovej hyper naklad, jak jsem ocekaval a v podstate ty nejlepsi akce uz byly videt v traileru. Na druhou stranu, porad se neco deje a je to zabava od zacatku do konce. Anderson vzal klasickou musketyrskou zapletku o nahrdelniku, takze tu nechybi vetsina starejch znamejch postav a i par situaci, ale cely to hodil do mixu mezi Piratama z Karibiku, Assassin's Creed, s hudbou z Sherlocka Holmese. A vysledek je zkratka jednoducha, ale zabavna podivana, kde nechybi jak klasicky, tak i trochu prehnany sermirsky souboje, par epic scen a sem tam nejakej ten humor. Navic herci jsou fakt sympataci a seslo se tu fakt ukazkovy obsazeni, obzvlast ucast Tila a Madse me potesila. Navic triky az na par vyjimek bezchybny. Takze cekal jsem sice vic, ale i tak jsem spokojenej. Slusny 4*.(23.3.2012)

Tři mušketýýýýři na pranýýýýři. Na Andersona (není to ten pohádkář), ale ten prznič posledního dílu RE, to je poměrně průměrně debilní. Čekal jsem hodně, čekal jsem přeefektovaný film, čekal jsem Millu Jokovich tak jak ji znám, intriky, film pojatý legraci a dobrými souboji. Ale vážně jsem nečekal, že za Dartagnana strčí toho homokláda. To mě vážně vytočilo, nasralo apod. Že jsem chtěl vyvrhnout střeva široko daleko na toho hajzla Andersona. Naštěstí mě film celkem překvapil a já už si trénuji pravačku na to, až Paulovi budu chtít dát pravý hák.(28.3.2012)

• Gemini

Kdysi před spoustou let se se mnou můj otec díval na Lesterovu verzi Mušketýrů (tu s Michaelem Yorkem, Raquel Welch, Faye Dunaway atd.), a uchechtával se, co je oproti knize jinak, jak je to udělané na efekt, a tak podobně... o nějaký ten pátek později jsem se já díval na Herekovu verzi Mušketýrů, a na Muže Se Železnou Maskou, a na D'Artagnanovu dceru, a na nějakou příšernost s ninji, a možná ještě na něco... a vesměs to byla docela bída, především scénáristicky. Ale TOHLE?!?!?! To by se podivil tatíček Masaryk, chce se mi říct, ale to by se Paul W. S. Anderson nesměl intelektuálně snížit ze svého obvyklého levelu na dealera WS kráječů... Víte, dalo by se diskutovat o tom, že je to vlastně komedie, a je třeba to brát s nadhledem, ale to by to nesmělo být od první minuty tak ukrutně dementní a hlavně Orlando Bloom tak tragicky obsazený (o Ludvíkovi raději ani nemluvím...). Na druhou stranu... vizuální stránka byla vždy Andersonovou silnou stránkou, a jinak tomu není ani tady - bohužel, parní vzducholoď s rotačními kanóny, plamenomety a nevím čím ještě, to není v settingu jménem sedmnácté století něco, na co by se mělo plýtvat jakýmkoliv kapitálem nebo talentem - pokud tedy netočíte Barona Prášila. Ale to Anderson nedělá, ten z nějakého zvráceného důvodu "jen" dělá modernizovanou popcornovou verzi historické dobrodružné klasiky - a opravdu mě nepřesvědčí, že vizionářsky posouvá hranice vkusu a je teribilním infantem současné kinematografie. Pro dnešní zhovadilou, "todle znám, zaujmi mě něčím" (ačkoliv zná ho*no a navzdory až do ruky nastrčené informační dálnici nedokáže ani nic najít, pokud to nevyběhne na první dobrou z Googlu) mládež to může mít nějaký půvab, ale pro mě tedy rozhodně ne. Navzdory neobvykle hvězdnému obsazení je to nafintěná a nafrčená ubohost za 40%.(26.5.2015)

• - D'Artagnan (Logan Lerman) má při prvním rozhovoru s Athosem (Matthew Macfadyen) vždy při čelním pohledu výrazně jinak otočený klobouk, než při záběrech zezadu. (messer63)

• - Filmový Versailles je ve skutečnosti německý palác Fürstbischöfliche Residenz ve Würzburgu. (Haretix)

• - Zámek Versailles nebyl ještě za vlády Ludvíka XIII. postaven. Postavil ho až jeho syn Ludvík XIV. (baaja)