Tři mušketýři

The Three Musketeers

Traja mušketieri

Dobrodružný / Akční / Romantický

Německo / Francie / Velká Británie / USA, 2011, 106 min

Je to taková ta stará, americká, klasická, akční střílečka s prvky bláznivé komedie. Kdo tenhle styl nemá rád, tak to zcela jistě nerozdejchá a nepochopí. Jednoduše nic pro ty co mají rádi konzervativní filmy. Těm mohu akorát vzkazat, běžte si oprášit staré kazety! Nevim, co by jste ještě chtěli od xtého přepisu toho to románu. Je to hold zase něco jiného a tak je to třeba brát. Na druhou stranu musím připustit, že: - ''Pirates of the Caribbean'' mě přece jen příběhově bavil o něco víc. Jinak sranda dobrá. Summa summarum ''lepší tři hvězdy''. Ve 3D za ****.(20.10.2011)

Tak, ako som si v roku 1998 myslel, ze ZORRO s Antoniom Banderasom bude blbost, to iste som si myslel aj o novych Troch musketieroch, avsak v oboch pripadoch som sa mylil. Este viac ma prekvapila rezia Paula Andersona, ktoreho som si nevedel predstavit natocit takyto film, kedze ma za sebou take sci-fi krvaky, ako RESIDENT EVIL (2002) alebo VOTRELEC VS. PREDATOR (2004). S Millou Jovovich, ktora si zahrala vo vsetkych castiach Residenta si zrejme Paul dobre rozumel a tak ju chcel tentokrat do zapornej ulohy intriganky, ktora opät preukazala akrobaticke kusky v subojoch, ktore mi vdaka 3D spomalenych zaberoch v niektorych chvilach pripomenuli reziserov styl predchadzajucich filmov a hudba Paula Haslingera mi pre zmenu naramne pripomenula Zimmerove skvosty, takze v niektorych chvilach budete mat pocit, ze film sa snazi tak trosku napodobnit trebars Piratov z Karibiku. Mlady Logan Lerman, ktoreho som videl naposledy vo fantasy filme PERCY JACKSON (2010) ma tiez prekvapil v ulohe D´Artagnana, kedze v tejto postave som si predstavoval niekoho starsieho, ale potesila ma aj mala zaporna postava kardinála Richelieua, ktoreho si zahral skuseny Christoph Waltz a v kladnej ulohe si ho uz v buducnosti asi len tazko dokazem predstavit :-) Taktiez malu a nevyraznu postavu si zahral aj Orlando Bloom. Takze aby som to zhrnul, Traja musketieri su popcornova zabava pre mladeho divaka, ktory sa chce len pobavit a nic velkolepe od toho neocakava. So starsimi verziami by som tento film radsej neporovnaval. _________ Milla Jovovich - (M'lady De Winter) +++ Logan Lerman - (D'Artagnan) +++ Luke Evans - (Aramis) +++ Matthew Macfadyen - (Athos) +++ Ray Stevenson - (Porthos) +++ Orlando Bloom - (Vojvoda z Buckinghamu) +++ Christoph Waltz - (Kardinál Richelieu) +++ Til Schweiger - (Cagliostro) +++ Produkcia: Paul W.S. Anderson +++ Hudba: Paul Haslinger +++ (Videl v 3D kine 10.09.2011)(19.9.2011)

Parta drsných šviháků se honí za pitomou cetkou, pomáhá jim v tom náctiletý drzoun s šílenou parukou. Je to roztomilá blbost, v Andersonově podání ale naštěstí zábavná. A ta hrozivá smrtka na přídi nepřátelské vzducholodě, tak ta byla prostě úplně boží.(28.4.2012)

Skvělé hollywoodské triky, vzducholodě byly parádní a Milla Jovovich nádherná. Už se těším na dvojku.(25.3.2012)

Chudák Dumas to schytává opakovaně. Tentokrát pořádně. Paul W. S. Anderson chtěl ochutnat ambicióznější látku, vymyslel několik ptákovin (vzducholodě), obsadil manželku (Milla), prosadil si 3D (proč?) a hodně kašlal na příběh (v dialogových scénách se ztrácí). Výsledkem je mišmaš, který má své momenty, ale ve výsledku hlavně zamrzí, že se přehledné šermířské souboje se solidními zpomalovačkami, ocitly zrovna v tomhle kousku!!(14.6.2014)

• - Zámek Versailles nebyl ještě za vlády Ludvíka XIII. postaven. Postavil ho až jeho syn Ludvík XIV. (baaja)

• - Vzdušný koráb Rochefortových jednotek byl v plně funkčním provedení i se všemi 31 děly na palubě postaven z masivního dřeva německou společností 'pyro.labs berlin' v rekordním čase 14 dnů. (Conspi)

• - Kniha "Tři mušketýři" si koleduje o zápis do Guinessovy knihy rekordů v kolonce největší množství filmových adaptací vůbec (vyrovnají se jí snad jen adaptace Shakespearových dramat). Vůbec první filmové převedení Dumasovy knihy na celuloidový pás pochází již z roku 1903, které se dodnes nedochovalo a mnoho se toho o něm neví. Tři mušketýři byli převedeni do němých filmů, sovětské muzikálové agitky, asijské kung-fu adaptace a mnoha animovaných snímků (od Toma a Jerryho po Barbie verzi), seriálů a pokračování s alternativními konci. Pokud bereme v potaz pouze filmy, které mají tři mušketýry přímo v názvu, pak Tři mušketýři ve 3D jsou v pořadí asi na dvacátém pátém místě v soutěži o největší počet filmových zpracování. (Zdroj: HCE)