Tři mušketýři

The Three Musketeers

Traja mušketieri

Dobrodružný / Akční / Romantický

Německo / Francie / Velká Británie / USA, 2011, 106 min

VŠICHNI ZA JEDNOHO..... /// Tak ten obojživelnej týpek je Athos. Temnej přízrak zahalenej v plášti se zmáklým kung-fu zase Aramis. Porthos je silnej (a snaží se bejt vtipnej). No a pospolu s ,,milady“ (to je ta prokletá ženská) zrovna makaj na Da Vinciho trezoru (hovno výroba, spíš destrukce...) ....a právě tehdy Athos poznal, že ženský jsou svině! A kde je ten, co umí tu fintu (tu s mečem, která se dědí...)? Anderson natočil SVOJI verzi toho, co známe (tedy klasiky) a obohatil to o svoje vychytávky. Něco je úsměvný, něco pěkný a něco trapný. Ortodoxní milovníci klasiky zlostí ucáknou do trenek, ale já s tím (stejně jako –například- s kritizovaným Honem na čarodějnice) nemám vážnější problém. Plastická báchorka (vážně – jaký je 3D?), která baví i castingem (škoda, že D'Artagnana nemohl hrát Donnie Yen), akcí a u který si párkrát řeknu: ,,no to je pičovina“ (škoda, že D. Yen nemohl hrát ani ,,milady“). No a co, zábavná kravina a neměl bych vážnější problém jít do ,,dvojky“ (jako do druhýho dílu, ale dík za nabídku...) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Můj život se dá popsat ve třech slovech: ,,bojuj, miluj a žij“. 2.) Furt nechápu, jak to, že tři mušketýři jsou vlastně čtyři. (A to s tou revolucí, která byla v listopadu, ale vlastně v říjnu už chápeš?) 3.) Thx za titule ,,xtomas252“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(6.2.2012)

Komentář bude obsahovat SPOILERY! Proč musíš být vždycky tak domýšlivý? -Dělám to jen v úterý anebo v přítomnosti překrásné ženy. -Chceš říct, že jsem překrásná? -Spíše je úterý. Tak předně - film se drží knížky docela přesně, ale naneštěstí pro fanoušky, se drží nějaké komiksové knížky, o jejíž existenci ví pravděpodobně jen režisér, jinak si nedovedu vysvětlit ten komiksový začátek, kde jsem byl trochu v rozpacích. Ale pak jsem se smířil s tím, že Paul hračička Anderson si rád hraje a je mu úplně jedno, koho při tom naštve. Rád experimentuje (vzducholodě, ale líbilo se mi, jak si je ospravedlnil a jak je zakomponoval do příběhu /únos Milady/) a rád se chlubí (nejen 3D technologií, která se mi líbila, ale i svou ženou Millou). A v obou případech se má čím chlubit - 3D vypadalo skvěle, nebylo rozmazané či rušivé a Milla vypadala ještě lépe. Takhle, nejsem naivní, je mi jasné, že až se na tento film vydají odborníci a zdejší "odborníci", tak to bude v modré barvě a tipoval bych to kolem 60, možná i 50 %, ale já se přiznám, že jsem se bavil. Skvělý soundtrack, vynikající casting (Stevenson, Bloom, Temple) a co teprve ten otevřený konec (jsem zvědavý, jestli bude nějaká dvojka). Takže pokud jste fanoušky Dumasových mušketýrů a neumíte přijmout velkou míru nadsázky, na tohle raději nechoďte a zapomeňte, že nějaká nová verze existuje. A pokud jste (jako já) Dumasovými fanoušky spíše kvůli skvělému Monte Cristovi a Mušketýři pro vás nejsou žádnou srdcovkou či kultem, tak na tento film zajděte a uvidíte. Já se bavil. Film zhlédnut v 3D. 80 %.(13.10.2011)

A máme tu další variaci na známý příběh Tři mušketýrů. Nečekal jsem mnoho a byl jsem vcelku mile překvapen. Když jsem v závěrečných titulkách viděl jméno režiséra, tak považuji daný snímek za jeho nejpovedenější (z těch, které jsem viděl) a už se nedivím některým přehnaným scénám. Nejvíce bych ocenil casting, výběr ústřední čtveřice je příjemný a obsazení Mads Mikkelsena je lahůdkou. Anderson se skutečně vyřádil a jsem rád, že film nezabil a vytvořil několik pěkných scén (hlavně ty šermířské).(19.10.2011)

Tři steampunkoví mušketýři aneb Anderson zachraňuje sám sebe. Zdálo se, že Paul W.S. bude do konce života střídat předrsnělá béčka s dalšími a dalšími sequely Resident Evil. Jenže přišla dobrodružná podívaná, která je úplně vším, co by si klukovská divácká dušička mohla přát. Oslavou odvahy, přehlídkou vynálezů, akční jízdou i ódou na nohy Milly Jovovich. Zaslouženou. Nejchvályhodnější je ovšem fakt, že Alexander Dumas v hrobě nemusí rotovat. Rozvržení postav, důvěrně známé zvraty i ústřední poselství o přátelství a oddanosti - to všechno tady je. Snad jen ta přestřelená metrosexualita francouzského krále mu zlehka narušila klidný spánek. I to ale rád odpustím. Některým z nás se totiž dnes bude zdát o vzducholodích, kordech a Constance. Ne nutně v tomto pořadí.(3.2.2013)

|| Scenár: Andrew Davies, Alex Litvak / Based on The Three Musketeers by Alexandre Dumas | Hudba: Paul Haslinger | Produkcia: Paul W. S. Anderson, Scott Rudin, Jeremy Bolt, Robert Kulzer, Samuel Hadida, Stephen Margolis | Distribúcia: Constantin Film (Ger), Entertainment One (UK), Summet Entertainment (US) | Štúdio: Imapct Pictures, NEF Productions, New Legacy Film | Rozpočet: 90 miliónov $ | Tržby: 98,856,150 $ || Neuveriteľne tupý dej rujnuje celý potenciál výpravy, technickej vymoženosti, a príjemného obsadenia. Žial, mušketieri ešte nikdy neboli tak nezábavný. Domnievam sa, že je to z časti spôsobené oným preefektovaným a supermegaakčným spôsobom vypravovania, na ktorý divák už fakt nemá potrebu, chuť a ani silu... Ps: Ray Stevenson je vynikajúci herec pre charakterové postavy!(10.11.2011)

• - V poslední scéně je vidět několik stovek lodí a vzducholodí. Velmi podobná scéna se objevila i v dalším snímku Orlanda Blooma s názvem Troja (2004). (Domin1359)

• - Filmový Versailles je ve skutečnosti německý palác Fürstbischöfliche Residenz ve Würzburgu. (Haretix)

• - Kniha "Tři mušketýři" si koleduje o zápis do Guinessovy knihy rekordů v kolonce největší množství filmových adaptací vůbec (vyrovnají se jí snad jen adaptace Shakespearových dramat). Vůbec první filmové převedení Dumasovy knihy na celuloidový pás pochází již z roku 1903, které se dodnes nedochovalo a mnoho se toho o něm neví. Tři mušketýři byli převedeni do němých filmů, sovětské muzikálové agitky, asijské kung-fu adaptace a mnoha animovaných snímků (od Toma a Jerryho po Barbie verzi), seriálů a pokračování s alternativními konci. Pokud bereme v potaz pouze filmy, které mají tři mušketýry přímo v názvu, pak Tři mušketýři ve 3D jsou v pořadí asi na dvacátém pátém místě v soutěži o největší počet filmových zpracování. (Zdroj: HCE)