Tři mušketýři

Traja mušketieri

Dobrodružný / Akční / Romantický

Německo / Francie / Velká Británie / USA, 2011, 106 min

• Tom Hardy

Kašlu na to, že to nerespektuje předlohu. A v zásadě je mi i jedno, jaké akční koniny si do toho Anderson vymýšlí. Ale že je to blbě natočené, děj i akce se doslova vysmívají logice (a tím pádem i divákům) a vůbec to celé působí ještě o chlup tupěji, než Disneyho verze z roku 1993, to už mi dokáže hnout žlučí. Nejzbytečnější blockbuster sezóny, u něhož mě děsí především to, že by se to mohlo líbit mladším ročníkům, které nebudou řešit, že „tahle scéna už byla v Resident Evilu“, „tohle je soundtrack ze Sherlocka Holmese“ a že tam létají vzducholodě a v případě pohotovosti hlídá přístav celých PĚT vojáků (atd.). A ještě se možná zasmějí tomu, že Plancheta 2x posere holub. Good For You. Více zde.(18.10.2011)

Vše podle předpokladů. Děsně idiotské, herecky pochybné (Mylady a Constance uškrtit), trikově podviživené... ale zároveň neskutečná hlína s mizernými dialogy a moc fajn akcí. Anderson nikdy nebyl víc ve formě, neměl ujetější nápady (létající lodě ftw) a nenaservíroval božštější finální záběr. Chci dvojku. A chci ji hned!(20.10.2011)

• Gilmour93

Co to u Rochefortova periferního vidění proboha bylo? Wild Wild France? Queer Pride Parade na Ludvově dvoře? Proč d´Artagnan vypadal jako člen skupiny Tokio Hotel? Proč při akčních sekvencích připomínali mušketýři Leonidase, co si klestí cestu Peršany? Odpovědi znám a není mi z nich dobře, ovšem pokud ještě nemáte občanský průkaz, může vás mně ukradená vzducholoď docela polechtat na z břicha se spouštějících varlatech.. Akorát chudák Alexandre starší teď pod zemí Dumá, proč ho v cca dvacetiletých intervalech tak ošklivě pálí rektum. No, my jsme v obraze. Nejdřív ho v 93´ znásilnili otylí Disneyho Mickey Mouseové a nyní tato rozverná Andersonova fraška, co kálením na tradicionalismus oslavuje krásy 21.století..(1.9.2013)

Subjektivně ten film plní vše, co si představíte ve slovním spojení ‚Tři mušketýři v režii Paula Andersona‘, v plně pozitivním slova smyslu. Že to bude úlet, slibovaly už trailery. Vynalézavá akce v kombinaci s parádním hereckým obsazením, kde si každý svoji roli bezezbytku užívá, loudí spokojené úsměvy, ale problém nastává v neakčních pasážích, kde snad až tolik nevadí blábolivé dialogy, jako spíše to, že to nemá žádný šmrnc a chybí tomu i sebemenší kapička nepředvídatelnosti, takže prostě víte, že Lerman bude (sympatickým) spratkem až do závěru, stejně tak dobře, jako že hlavní trojka bude servírovat hlášky i kdyby vzducholodě z nebe padaly. Nejsem zklamaný, jen si myslím, že Anderson by nad sebou potřeboval pevnější dramaturgický bič, a pak bude servírovat jeden Death race za druhým. :) 3 a ½.(9.2.2012)

Trvalo mi dlouho než jsem si ujasnila co chci napsat. Začátek filmu byl šok. Jaksi mi v popisu filmu chybělo "komedie". Jenže pak jsem se pohodlně usadila a řekla jsem si, že dramatických zpracování bylo už dost, dokonce i muzikálových, i romantických. A komedie mezi nima chyběla. A myslím, že si to herci řekli také, protože z jejich hraní je patrné, že si to natáčení pořádně užili. Joke střídá joke, 3D je nádherně jemné a přesné a vůbec neobtěžuje, jen hezky podtrhuje celý film. A myslím že nový rozměr tomu dodal i dabing, kde byl film rovnou pojatý jako oddychovka a s tím se taky dabovalo. Kdyby se herci snažili být přehnaně vážní, myslím že by to nefungovalo. Jenže oni se nesnaží a tak ze sebe Orlando dělá dementa a handrkuje se ohledně oblečení. Mimochodem best scene :-) A co dodat k Aramisovi (?) který roznáší pokuty za parkování koní? Dlouho jsem se tak nepobavila a neuvolnila. Jsem strašně ráda že jsem šla a s klidným srdcem odpustím všechny nereálnosti nebo přehnanosti. Vždyt jde hlavně o příběh a ten tam byl.(26.10.2011)

• - Kniha "Tři mušketýři" si koleduje o zápis do Guinessovy knihy rekordů v kolonce největší množství filmových adaptací vůbec (vyrovnají se jí snad jen adaptace Shakespearových dramat). Vůbec první filmové převedení Dumasovy knihy na celuloidový pás pochází již z roku 1903, které se dodnes nedochovalo a mnoho se toho o něm neví. Tři mušketýři byli převedeni do němých filmů, sovětské muzikálové agitky, asijské kung-fu adaptace a mnoha animovaných snímků (od Toma a Jerryho po Barbie verzi), seriálů a pokračování s alternativními konci. Pokud bereme v potaz pouze filmy, které mají tři mušketýry přímo v názvu, pak Tři mušketýři ve 3D jsou v pořadí asi na dvacátém pátém místě v soutěži o největší počet filmových zpracování. (Zdroj: HCE)

• - D'Artagnan (Logan Lerman) má při prvním rozhovoru s Athosem (Matthew Macfadyen) vždy při čelním pohledu výrazně jinak otočený klobouk, než při záběrech zezadu. (messer63)

• - Filmový Versailles je ve skutečnosti německý palác Fürstbischöfliche Residenz ve Würzburgu. (Haretix)