Tři mušketýři

The Three Musketeers

Traja mušketieri

Dobrodružný / Akční / Romantický

Německo / Francie / Velká Británie / USA, 2011, 106 min

Trvalo mi dlouho než jsem si ujasnila co chci napsat. Začátek filmu byl šok. Jaksi mi v popisu filmu chybělo "komedie". Jenže pak jsem se pohodlně usadila a řekla jsem si, že dramatických zpracování bylo už dost, dokonce i muzikálových, i romantických. A komedie mezi nima chyběla. A myslím, že si to herci řekli také, protože z jejich hraní je patrné, že si to natáčení pořádně užili. Joke střídá joke, 3D je nádherně jemné a přesné a vůbec neobtěžuje, jen hezky podtrhuje celý film. A myslím že nový rozměr tomu dodal i dabing, kde byl film rovnou pojatý jako oddychovka a s tím se taky dabovalo. Kdyby se herci snažili být přehnaně vážní, myslím že by to nefungovalo. Jenže oni se nesnaží a tak ze sebe Orlando dělá dementa a handrkuje se ohledně oblečení. Mimochodem best scene :-) A co dodat k Aramisovi (?) který roznáší pokuty za parkování koní? Dlouho jsem se tak nepobavila a neuvolnila. Jsem strašně ráda že jsem šla a s klidným srdcem odpustím všechny nereálnosti nebo přehnanosti. Vždyt jde hlavně o příběh a ten tam byl.(26.10.2011)

• Marigold

Trochu kultivovanější Uwe Boll, což bohužel nic nemění na tom, že matlák a vykradač hrobek jako Paul W. S. Anderson se nikdy neměl k podobné látce ani přiblížit. Tahle směsice nešikovných výpůjček pirátské rozvernosti a ritchieovské poťouchlosti je navíc totálně zazděná režisérovou neschopností přijít s čímkoli stylově konzistentním. Některé záběry Milly Jovovich naznačují, že je Paul doma nejspíš pod pantoflem. Chápu, že je příjemné ukazovat, kterak je jeho žena i v pokročilejším věku stále stejná hromská samice, ale bohužel tím Anderson dokazuje, že i on je v pokročilejším věku stále stejný matlal. Dvě jen a pouze za Madse, který (zas) nemá oko a (zas) je démonický.(18.10.2011)

• Kaka

Na rozdíl od většiny ostatních uživatelů se mi celkem líbila verze z roku 1993. Když už nic tak kvalitní akce a luxusní herecké osazenstvo tam bylo. Jenže tady dochází k jádru problému. Verze z roku 93 byla velkohubě se tvářící a vysokorozpočtová věc, která měla velké ambice a totálně vyhořela, neb nebyla podle představ skalních fanoušků knihy/předešlých filmů. Tato verze neměla ambice žádné, jenom bavit a diváci tentokrát pro jistotu neočekávali vůbec nic - logicky tedy nemohli být zklamáni. Pokud se skutečně dostaneme k objektivitě, tak z hlediska předlohy je tohle neuvěřitelně mimo. Je vidět, že režisér se na všechny předlohy a předešlé díly vykašlal a natočil si jízdu po svém. Je to vtipné, herci jsou dobří, nechybí tradiční evropský akční háv (zrychlovačky, střihy) a pár roztomilých scén. Nemohl bych opomenout výtečného Madse Mikkelsena, který ať vezme jakoukoliv roli, vždy to stojí za to. V rámci zábavy asi splňující standart, v rámci artu, či jakékoliv jiné filmařské hodnoty 20 tisíc mil pod úrovní.(4.3.2012)

• playboxguest

Že jsem si radši po desáté nepustila Krawczykovo Fanfána, i ten má narozdíl od tohohle skvostu nějaký ten švih. Jedna hvězda za Millku a Juno, jináč by to byl jasný odpad, páč vidět film o skoro dvou hodinách a ani chvíli se nebavit, to se mi dlouho nepoštěstilo. 3D: *** je docela příjemně prostorové, ale žádných výraznějších efektů, z nichž by se vám položila televize, se nedočkáte.(13.9.2012)

Jéé! Tři mušketýři tentokrát s počítačovými Triky, Moc se mi to libilo, byli super udělané, žádné střihy, třesoucí se kamera!.. Milla Jovovich Okrásněla, Vážně byla sexy! A dělala přesně, to co jsem očekával... za 3* dávám pouze proto, že mi to příšlo příliš dlouhé, vůbec bych se nezlobil, kdyby to bylo kratší o 20 minut!(3.6.2012)

• - Christoph Waltz, který ztvárnil postavu Cardinala Richelieu, má narozeniny 4. října, tedy ve stejný den, jako Charlton Heston, jenž si zahrál Cardinala Richelieu ve zpracování z roku 1973. (žvanimírek)

• - Logan Lerman získal roli i bez konkurzu. (Weasley)

• - Kniha "Tři mušketýři" si koleduje o zápis do Guinessovy knihy rekordů v kolonce největší množství filmových adaptací vůbec (vyrovnají se jí snad jen adaptace Shakespearových dramat). Vůbec první filmové převedení Dumasovy knihy na celuloidový pás pochází již z roku 1903, které se dodnes nedochovalo a mnoho se toho o něm neví. Tři mušketýři byli převedeni do němých filmů, sovětské muzikálové agitky, asijské kung-fu adaptace a mnoha animovaných snímků (od Toma a Jerryho po Barbie verzi), seriálů a pokračování s alternativními konci. Pokud bereme v potaz pouze filmy, které mají tři mušketýry přímo v názvu, pak Tři mušketýři ve 3D jsou v pořadí asi na dvacátém pátém místě v soutěži o největší počet filmových zpracování. (Zdroj: HCE)