Tři mušketýři

The Three Musketeers

Traja mušketieri

Dobrodružný / Akční / Romantický

Německo / Francie / Velká Británie / USA, 2011, 106 min

Trvalo mi dlouho než jsem si ujasnila co chci napsat. Začátek filmu byl šok. Jaksi mi v popisu filmu chybělo "komedie". Jenže pak jsem se pohodlně usadila a řekla jsem si, že dramatických zpracování bylo už dost, dokonce i muzikálových, i romantických. A komedie mezi nima chyběla. A myslím, že si to herci řekli také, protože z jejich hraní je patrné, že si to natáčení pořádně užili. Joke střídá joke, 3D je nádherně jemné a přesné a vůbec neobtěžuje, jen hezky podtrhuje celý film. A myslím že nový rozměr tomu dodal i dabing, kde byl film rovnou pojatý jako oddychovka a s tím se taky dabovalo. Kdyby se herci snažili být přehnaně vážní, myslím že by to nefungovalo. Jenže oni se nesnaží a tak ze sebe Orlando dělá dementa a handrkuje se ohledně oblečení. Mimochodem best scene :-) A co dodat k Aramisovi (?) který roznáší pokuty za parkování koní? Dlouho jsem se tak nepobavila a neuvolnila. Jsem strašně ráda že jsem šla a s klidným srdcem odpustím všechny nereálnosti nebo přehnanosti. Vždyt jde hlavně o příběh a ten tam byl.(26.10.2011)

• johnn333

V novem dilu Resident Evil Milla Jovovich opet meta salta, vzpira se gravitaci a uhyba kulkam ve zpomalenych zaberech... Pockat, ono se to jmenuje Tri musketyri! Malem jsem to nepoznal, Anderson totiz serviruje naprosto prepaleny maglajz a v prebarvenych kulisach inscenuje sceny snad ze vsech tematicky podobnych blockbusteru posledni doby. Nejvic to samozrejme schytavaji Pirati z Karibiku, persona sparrowskeho typu tu ale trestuhodne chybi: Logan Lerman je skutecne pouze nesympatickym frackem a trojice musketyru vynika snad jen svoji absolutni nevyraznosti. A jsme opet na zacatku: do kina na to stoji zajit vazne jen kvuli superhrdince v satech s obruci Mille. Mikkelsen a Waltz uplne ztraceni a ke konci to zacina dost nudit. 50%(19.10.2011)

Tak, ako som si v roku 1998 myslel, ze ZORRO s Antoniom Banderasom bude blbost, to iste som si myslel aj o novych Troch musketieroch, avsak v oboch pripadoch som sa mylil. Este viac ma prekvapila rezia Paula Andersona, ktoreho som si nevedel predstavit natocit takyto film, kedze ma za sebou take sci-fi krvaky, ako RESIDENT EVIL (2002) alebo VOTRELEC VS. PREDATOR (2004). S Millou Jovovich, ktora si zahrala vo vsetkych castiach Residenta si zrejme Paul dobre rozumel a tak ju chcel tentokrat do zapornej ulohy intriganky, ktora opät preukazala akrobaticke kusky v subojoch, ktore mi vdaka 3D spomalenych zaberoch v niektorych chvilach pripomenuli reziserov styl predchadzajucich filmov a hudba Paula Haslingera mi pre zmenu naramne pripomenula Zimmerove skvosty, takze v niektorych chvilach budete mat pocit, ze film sa snazi tak trosku napodobnit trebars Piratov z Karibiku. Mlady Logan Lerman, ktoreho som videl naposledy vo fantasy filme PERCY JACKSON (2010) ma tiez prekvapil v ulohe D´Artagnana, kedze v tejto postave som si predstavoval niekoho starsieho, ale potesila ma aj mala zaporna postava kardinála Richelieua, ktoreho si zahral skuseny Christoph Waltz a v kladnej ulohe si ho uz v buducnosti asi len tazko dokazem predstavit :-) Taktiez malu a nevyraznu postavu si zahral aj Orlando Bloom. Takze aby som to zhrnul, Traja musketieri su popcornova zabava pre mladeho divaka, ktory sa chce len pobavit a nic velkolepe od toho neocakava. So starsimi verziami by som tento film radsej neporovnaval. _________ Milla Jovovich - (M'lady De Winter) +++ Logan Lerman - (D'Artagnan) +++ Luke Evans - (Aramis) +++ Matthew Macfadyen - (Athos) +++ Ray Stevenson - (Porthos) +++ Orlando Bloom - (Vojvoda z Buckinghamu) +++ Christoph Waltz - (Kardinál Richelieu) +++ Til Schweiger - (Cagliostro) +++ Produkcia: Paul W.S. Anderson +++ Hudba: Paul Haslinger +++ (Videl v 3D kine 10.09.2011)(19.9.2011)

Na motivy stejnojmenného románu Alexandra Dumase staršího. Cítili jste to tam taky? Ta středověká atmoška, Milada Jovovich, střelnej prach, vzducholodě, Orlando, Leonardno, Tříska.. pecka. __ Do půlky jsem se bavil ,,něcím akčně hustym, svižně dobrodružným a drze dětinskym,'' pak jsem ale chvilkama začal vnímat dialogy... __ Mělo se to jmenovat třeba Šermíř zvoní dvakrát nebo Diamanty a kordy, Anderson měl zůstat u nobrain jízdy a já bych mu tu parodii sežral. On se ale prokecl snahou propašovat do filmu nějakou tu pseudohloubku nebo jak tomu mám rozumět. Suma sumárum mám já nakonec nepříjemnou vyrážku a on nakakáno na hlavě. (Miluji Gabriellu Wilde)(20.10.2011)

Bez ironie skvělá adaptace knihy, kterou mnozí stále považují za vzácnou klasiku, přestože jde o pouhý brakový produkt své doby. A přesně toto vystihuje i Andersonův film. Stejně jako Dumas i Anderson ve svých Třech mušketýrech pouze využívá všech dovolených up-to-date prostředků k pobavení svého publika - a v tom je předloze opravdu velmi věrný. A pobavit se mu (stejně jako Dumasovi) daří moc dobře. Tedy aspoň já jsem se velmi bavil onou směsicí absurdit, přiznané naivity, banálnosti a fantaskních obrazů, technicky krásně vyvedených a plných vtipných detailů. Nicméně pořád je to brak :-) Ale dost dobrý na to, aby si znalci klasické literatury a la Dumas mohli pěkně puritánsky a od plic zanadávat na to, jak se przní klasika :-)(24.11.2011)

• - D'Artagnan (Logan Lerman) má při prvním rozhovoru s Athosem (Matthew Macfadyen) vždy při čelním pohledu výrazně jinak otočený klobouk, než při záběrech zezadu. (messer63)

• - Filmový Versailles je ve skutečnosti německý palác Fürstbischöfliche Residenz ve Würzburgu. (Haretix)

• - Zámek Versailles nebyl ještě za vlády Ludvíka XIII. postaven. Postavil ho až jeho syn Ludvík XIV. (baaja)