Tři mušketýři

Traja mušketieri

Dobrodružný / Akční / Romantický

Německo / Francie / Velká Británie / USA, 2011, 106 min

• Kaka

Na rozdíl od většiny ostatních uživatelů se mi celkem líbila verze z roku 1993. Když už nic tak kvalitní akce a luxusní herecké osazenstvo tam bylo. Jenže tady dochází k jádru problému. Verze z roku 93 byla velkohubě se tvářící a vysokorozpočtová věc, která měla velké ambice a totálně vyhořela, neb nebyla podle představ skalních fanoušků knihy/předešlých filmů. Tato verze neměla ambice žádné, jenom bavit a diváci tentokrát pro jistotu neočekávali vůbec nic - logicky tedy nemohli být zklamáni. Pokud se skutečně dostaneme k objektivitě, tak z hlediska předlohy je tohle neuvěřitelně mimo. Je vidět, že režisér se na všechny předlohy a předešlé díly vykašlal a natočil si jízdu po svém. Je to vtipné, herci jsou dobří, nechybí tradiční evropský akční háv (zrychlovačky, střihy) a pár roztomilých scén. Nemohl bych opomenout výtečného Madse Mikkelsena, který ať vezme jakoukoliv roli, vždy to stojí za to. V rámci zábavy asi splňující standart, v rámci artu, či jakékoliv jiné filmařské hodnoty 20 tisíc mil pod úrovní.(4.3.2012)

Nebýt štědré CSFD projekce a Flipnicova rozeného přesvědčovacího umu, na tenhle film bych nikdy do kina nešel, možná ho ani nikdy neviděl. Ty recenze, nepřesvědčivá kampaň, 3D, dabing... Ale nakonec mám radost. Příjemná, pěkná, stupidní, odlehčeně srandovní (a hodně, hodně, h-ó-d-n-ě volná) adaptace románové klasiky. A výborní, s citem přehrávající herci. Ludvík XIII. vskutku kraluje, Milla je rozkošná, všichni jsou rozkošní, paráda, a znovu už to nikdy neuvidím. (Možná tomu docela pomohla i ta samotná pohodová atmosféra v kině a něčí -Baloneho- perfektní (ne)místnej výtlem...)(19.10.2011)

• Xmilden

Něco strašného, doufám že se noví Tři mušketýři stanou finančním propadákem a nikoho nenapadne natočit druhý díl s názvem Buckingham Strikes Back! Takže si to zhrňme: Celý film je mixem nového Sherlocka Holmese smíchaného s Piráty z Karibiku, že to nefunguje nemusím prozrazovat. Gaskoňec vypadá jako rocková hvězda a uši mi málem upadly když se zeptal svojí milované Constance "Enjoy the show". To by člověk v tu chvíli zabil člověka co psal dialogy. Ne, tohle opravdu ne. A to nejsem zaujatý tím že bych měl něco proti zmodernění klasiky. Ten film měl bavit, místo toho nudil. Nejlepší scénou se tak ve filmu stává Planchet posraný od holuba. PS: Rád pošlu nějaké peníze Mikkelsenovi, aby příště nehrál herec jeho formátu v takové hovadině. Jooo a Orlando Bloom je v tomhle filmu přímo obludný.(10.3.2012)

Komentář bude obsahovat SPOILERY! Proč musíš být vždycky tak domýšlivý? -Dělám to jen v úterý anebo v přítomnosti překrásné ženy. -Chceš říct, že jsem překrásná? -Spíše je úterý. Tak předně - film se drží knížky docela přesně, ale naneštěstí pro fanoušky, se drží nějaké komiksové knížky, o jejíž existenci ví pravděpodobně jen režisér, jinak si nedovedu vysvětlit ten komiksový začátek, kde jsem byl trochu v rozpacích. Ale pak jsem se smířil s tím, že Paul hračička Anderson si rád hraje a je mu úplně jedno, koho při tom naštve. Rád experimentuje (vzducholodě, ale líbilo se mi, jak si je ospravedlnil a jak je zakomponoval do příběhu /únos Milady/) a rád se chlubí (nejen 3D technologií, která se mi líbila, ale i svou ženou Millou). A v obou případech se má čím chlubit - 3D vypadalo skvěle, nebylo rozmazané či rušivé a Milla vypadala ještě lépe. Takhle, nejsem naivní, je mi jasné, že až se na tento film vydají odborníci a zdejší "odborníci", tak to bude v modré barvě a tipoval bych to kolem 60, možná i 50 %, ale já se přiznám, že jsem se bavil. Skvělý soundtrack, vynikající casting (Stevenson, Bloom, Temple) a co teprve ten otevřený konec (jsem zvědavý, jestli bude nějaká dvojka). Takže pokud jste fanoušky Dumasových mušketýrů a neumíte přijmout velkou míru nadsázky, na tohle raději nechoďte a zapomeňte, že nějaká nová verze existuje. A pokud jste (jako já) Dumasovými fanoušky spíše kvůli skvělému Monte Cristovi a Mušketýři pro vás nejsou žádnou srdcovkou či kultem, tak na tento film zajděte a uvidíte. Já se bavil. Film zhlédnut v 3D. 80 %.(13.10.2011)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $20,377,913Tržby Celosvetovo $139,877,913Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,586,844 //počet predaných kusov 183,547Tržby za predaj DVD v USA $4,831,868 //počet predaných kusov 164,510║ Nie je to až taká hrôza ako by sa dalo očakávať, čo sa týka akcie spokojnosť, inovačné nápady sa dali, triky a vizuál slušné, dosť zamrzí vedenie hercov, ktoré je v réžii Andersona doslova otrasné, všetko postavy absolútne ploché, opäť prichádza na staré známe kopírovanie ale tento krát v hudbe podobnej zo Sherlockom Holmesom, celé bez gradácie. /40%/(31.3.2012)

• - Na začátku filmu ukazuje mapa Evropy království té doby. V Německu lze ale spatřit Würzburg, fiktivní království a také název města, kde se točily zásadní scény filmu, např. i zámek Versailles. (magic2013)

• - V poslední scéně je vidět několik stovek lodí a vzducholodí. Velmi podobná scéna se objevila i v dalším snímku Orlanda Blooma s názvem Troja (2004). (Domin1359)

• - Logan Lerman získal roli i bez konkurzu. (Weasley)