poster

The Last Exorcism Part II

 • Velká Británie

  The Last Exorcism Part II

Horor / Thriller

USA, 2013, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jericho666
  *

  Jediná výhoda tohoto sequelu je v tom, že si už nehraje na nějaký rádoby autentický dokument. Jinak je to ale ještě větší nuda, než jednička. Když jsem myslel že filmu uběhla aspoň hodina, tak uteklo teprve 20min. Hrozně táhlé, snažící se diváka postrašit různými bubu obrazy, které stejně nefungují a divák je maximálně naštván, že do toho ticha mu do sluchátek řve nějaká kráva. O hlavní "hrdince" raději nemluvit. Těšil jsem se z každého záběru, kdy v něm nebyla.(2.7.2013)

 • T2
  **

  Rozpočet $5miliónovTržby USA $15,179,302Tržby Celosvetovo $24,475,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $498,127 //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $1,284,550 //počet predaných kusov ║ dokola to isté, fakt neviem čo na tomto američanov tak môže stále baviť, celá amerika neustále vyháňa diabla /40%/(10.11.2013)

 • maddy
  **

  Ukážkový príklad absolútne zbytočného pokračovania. Už prvý „posledný exorcizmus“ nebol vyslovene žiaden zázrak, ale v rámci „found footage“ formy sa jednalo o celkom neškodný prírastok (2,5*). Pokračovanie však od „found-footage“ úplne upustilo (čo je dosť neštandardné riešenie a viac to filmu uškodilo ako pomohlo) a doslovne po ňom nič neostalo. Druhý „posledný exorcizmus“ je tak len 90 minút naťahované nič ... vykuchaný, vykastrovaný vymietačský horor. V podstate nemá žiadnu nosnú story, len doslovne zbytočne naťahuje udalosti z prvého filmu. Hororových scén je pramálo, odohrávajú sa prevažne cez deň, takže zároveň im chýba akýkoľvek element strachu a na jednu ľakačku pripadá ďalších 20 minút zbytočných rečí. Navyše, keď má ísť v posledných 10. minútach do tuhého, tak evidentne došiel rozpočet a tak sledujeme len vzdialený záber na dom a v pozadí na nás útočia akurát tak zvukové vnemy ako krik, buchot a podobne. Čo po tých nevýrazných predošlých minútach neprináša žiadnu satisfakciu, keďže všetci sme v tomto čase už určite chceli vidieť masaker pri vymietaní. Dve-tri zaujímavé scény sa síce nájdu (úvod v dome, ktorý ako jediný pôsobil napínavo a vyzeral viac ako sľubne, kostol a poletovanie nad posteľou), dokonca aj Ashley Bell je veľmi obstojná herečka, poteší aj samotný takmer až sarkastický záver, ale nič z toho tú 80 minútovú nudu nespasí. CELKOVO: 2* / PS: neviem, na čo s takýmto pokračovaním čakali 3 roky?! Avšak obávam sa, že časom nás postihne aj tak ešte aj tretie „posledné“ vymietanie.(3.6.2013)

 • Pilda17
  ***

  Nejspíš půjdu proti většině, ale po nicotní jedničce a velkém přemlouvání jestli vůbec zkusit dvojku, se jedná o milé překvapení. Dvojka se vydala svou vlastní cestou a to je v tomto případě dobře. První minuty zaujmou hlavně hudbou a scénou na začátku, dále tempo mírně klesne, ale pořád se svým způsobem něco děje. I když Last Exorcism Part II mohl nabídnout daleko víc a vykradl pár klasik, tak je rozhodně snesitelný. Závěr ani tak nepřekvapí, při nejhorším se dá zvládnout a i divák může pocítit mírné napětí. Když vstoupil démon do dívky, některé scény šly vytvořit daleko lépe, což docela zamrzelo, poněvadž to bilo ošklivě do očí. Přesto natvrdo říkám, že se jedná o mírný nadprůměr, což je potěšující, protože jednička se blížila spíše k odpadu .. 5/10 = 54%(8.6.2013)

 • kingik
  ***

  Ashley Bell se vrací po třech letech v nastavovaném pokračování hororu, který se děsí ponejvíce vlastního líného a ospalého Satana. A zapomněl si ruční kameru z prvního dílu. Letmé připomenutí událostí z prvního dílu a Nell je umístněna do dívčího spolku, který ji pomáhá zapojit se zpět do života. Minulost ji však znenadání zastihne i zde. Nadržený Satan se nám zamiloval. Z produkce Eli Rotha jsem čekal větší peklíčko. Nedoporučuji si film pustit večer, protože je na usnutí. Odvíjí se v pomalém až líném tempu. Hororových scén sice postupně přibývá, ale než jsem si je stačil vychutnat, tak hned jsem byl v ději zase jinde. Tyhle často až neorganizované skoky ubíraly značně na plynulosti děje, který byl poměrně slabý. Ve finále jsem čekal, že už se to konečně rozjede naplno. To sestávalo z poměrně originálního vymítacího rituálu, kdy bylo použito větší množství soli a slepice a také to byla díky hereckým výkonům (nejlépe to prožíval David Jensen jako hlavní exorcista) nejpůsobivější část, ale opět, jako většina scén, ani tahle nebyla tak úplně ideálně dotažena do konce. Režijně to bylo po technické stránce odvedeno poměrně bez připomínek, Ashley Bell se umí od prvního dílu prohnout ve vzduchu jako nikdo, nějaká originalita se také našla, ale jako celek bych si představoval porci hutnějších hororových scén a ne návod, jak u hororu krapet usnout a taky už chyběl nadhled jedničky. A to, prosím, scénář psal scenárista se jménem Damien. Mé hodnocení: 60%(26.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace