poster

The Last Exorcism Part II

 • USA

  The Last Exorcism 2

  (pracovní název)
 • Kanada

  The Last Exorcism Part II

 • Velká Británie

  The Last Exorcism Part II

 • Austrálie

  The Last Exorcism Part II

Horor / Thriller

USA, 2013, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ***

  Ashley Bell se vrací po třech letech v nastavovaném pokračování hororu, který se děsí ponejvíce vlastního líného a ospalého Satana. A zapomněl si ruční kameru z prvního dílu. Letmé připomenutí událostí z prvního dílu a Nell je umístněna do dívčího spolku, který ji pomáhá zapojit se zpět do života. Minulost ji však znenadání zastihne i zde. Nadržený Satan se nám zamiloval. Z produkce Eli Rotha jsem čekal větší peklíčko. Nedoporučuji si film pustit večer, protože je na usnutí. Odvíjí se v pomalém až líném tempu. Hororových scén sice postupně přibývá, ale než jsem si je stačil vychutnat, tak hned jsem byl v ději zase jinde. Tyhle často až neorganizované skoky ubíraly značně na plynulosti děje, který byl poměrně slabý. Ve finále jsem čekal, že už se to konečně rozjede naplno. To sestávalo z poměrně originálního vymítacího rituálu, kdy bylo použito větší množství soli a slepice a také to byla díky hereckým výkonům (nejlépe to prožíval David Jensen jako hlavní exorcista) nejpůsobivější část, ale opět, jako většina scén, ani tahle nebyla tak úplně ideálně dotažena do konce. Režijně to bylo po technické stránce odvedeno poměrně bez připomínek, Ashley Bell se umí od prvního dílu prohnout ve vzduchu jako nikdo, nějaká originalita se také našla, ale jako celek bych si představoval porci hutnějších hororových scén a ne návod, jak u hororu krapet usnout a taky už chyběl nadhled jedničky. A to, prosím, scénář psal scenárista se jménem Damien. Mé hodnocení: 60%(26.6.2013)

 • Nivenx
  *

  Bohužel nejhorší díly z Vymítačského subžánru co byly kdy natočeny. Už první díl mi přišel neskutečně stupidní a úplně katastrofálně provedený. Zde je to ještě o drobet horší a přemýšlel jsem nad odpadem. Nuda doplněná strašným zpracováním a úplně debilním scénářem. Když už tam něco bylo, tak to nebylo nic nového co by jsme už jinde neviděli. Zkrátka klišé na které je nastaveno další klišé. Jsem zase totálně znechucen. 15%(2.6.2013)

 • SOLOM.
  **

  První díl se sice moc vřelých diváckých ohlasů nedočkal, ale kupodivu si na sebe dokázal velmi pěkně vydělat (rozpočet 1.8 milionu dolarů – výdělek 67.7 milionů). Takže bylo jen otázkou času, kdy někdo přijde s dalším pokračováním. Eli Roth se opět chopil produkce a do režisérského křesla tentokrát usedl kanaďan Ed Gass-Donnelly, který až doteď neměl s hororovým žánrem žádné zkušenosti a to se bohužel projevilo i na kvalitě celého filmu. Už jednička nebyla žádná sláva (v mých očích nebyla ani průměrná) a přestože dvojka disponovala větším rozpočtem (5 milionů dolarů – výdělek 15.1 milionů dolarů), tak ani ona za moc nestála. K dobru musím tvůrcům přičíst to, že se tentokrát nejednalo o žádný found footage. Ovšem stejně jako předešlý díl i tento měl obrovský problém s uceleným dějem a především jsem opět postrádal potřebnou atmosféru, kterou by podobně laděné filmy měli mít jako svou prioritu. Po úvodní scénce z ložnice jistého páru se totiž dočkáme opravdu zdlouhavé pasáže, která byla nejen nezajímavá, ale i neskutečně nudná. Kromě několika vzpomínkových pasáží jsme totiž nuceni sledovat kupu nezáživných dialogů a začleňování se hlavní hrdinky do nového života. Chybělo mi napětí, pořádné lekačky a když už jsme u toho i dobré herecké výkony. 30%(26.7.2017)

 • JASON_X
  ****

  (Šmarjá já na začátku myslel, že je to nějaký vtip, že jim do postele vběhl třeba sousedovic čokl :) ) Hodně podařené pokračování podařeného předchozího dílu. Ovšem ve zcela jiné formě i duchu, jedná se o standardně vyprávěný filmový příběh o satanismu, vúdú, posedlosti a podobných legráckách, tentokrát se standardním scénářem a s výbornou nerozklepanou(!) kamerou. A dozvěděl jsem se konečně, v čem vlastně spočívá ona posedlost démony: Když vás posedne démon, znamená to, že vás miluje! Stejně jako třeba Džýzys. Takže se démonovi nebraňte a přijměte ho do svého srdce, protože Ďábel je láska! Ashley Bell dostala mnohem víc prostoru než minule a je to dobře, má nesporný horrorový i komediální talent a nejradši bych jí za její výkon věnoval Oscara (kdyby ovšem měl Oscar nějakou váhu a nebyl to jen komerční produkt hollywoodské mašinérie udělovaný senilními nebo zlobbovanými členy oscarové komise). A závěrečná ohnivá jízda městem je třešnička na dortu. Užil jsem si to a skvěle jsem se poklesle pobavil.(12.2.2014)

 • T2
  **

  Rozpočet $5miliónovTržby USA $15,179,302Tržby Celosvetovo $24,475,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $498,127 //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $1,284,550 //počet predaných kusov ║ dokola to isté, fakt neviem čo na tomto američanov tak môže stále baviť, celá amerika neustále vyháňa diabla /40%/(10.11.2013)