The Last Exorcism 2

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2013, 88 min

• Petrson17

Prvních dvacet minut jsem byl v napětí a byl docela překvapen v zajímavý rozjezd, mé očekávání bylo zprvu silné, líbilo se mi prostředí a záhadné pronásledování hlavní hrdinky démonem. Po dvaceti minutách, jsem již věděl jakým směrem se bude děj ubírat. Bohužel to z průměru kleslo na silný podprůměr. Klasický motiv lekavých scén, no a celkově byl film jedna velká nuda. Konec byl jasný už od začátku, nicméně se mi líbila démonova poslední projížďka autem. A konec světa. bu bu bu ! 38%(23.7.2013)

• Havaj8

Pokračování, který svojí kvalitu převzalo do puntíku z jedničky. I přes jinýho režiséra, netuším jestli byl až tak malej rozpočet, ale ta digitální stránka je o ničem. Když už se snažej o vymítání tak to musí mít zlámaný kosti, hlasy z temnot, nechutný scény. Tady se vydali cestou, která nemůže udělat žádný Haloo, protože to nepřináší absolutně nic. A to sem to musel zkouknout na dvakrát. Úplně zbytečný dva díly v mým životě.(5.3.2015)

• *CARNIFEX*

Nell sa po udalostiach v Ivanwoodu rozhodne začať nový život. Usadí sa v špeciálnom dome Dr. Franka, ktorý slúži mladým dievčatám s ťažkými životnými skúsenosťami. Zo začiatku sa zdá, že sa začleňuje späť do bežného života. Opak je však pravdou. Diabol Abalam sa nikdy jej tela nevzdal a ani sa vzdať nemieni - chce si totiž za každú cenu VRZNÚŤ!!! Tak toto bola riadna sračka. Diabol Abalam, ale má za svoj štýl u mňa palec hore. Takýto neodbytný je len políciou doposiaľ stále ne-lapený exhibicionista v Bojniciach. Každý rok, v lete, za svetla, asi 100 krát s cikulou v ruke prebehne okolo zaplnených kaviarní a bez stopy zmizne, ako DPH z nákupu pohonných hmôt. Abalam nato ide síce originálnejšie, akurát, že neponúka takú "akciu", ako GOLDPORNTUBE, YOUPORN či BEEG. Ešte k tomu úplnému záveru. Týmto si to úplne zabil Eddy Donnelly. Kamarát môj jediný, dám ti jednu radu.Chod si ty len pekne, konečne po dlhej, dlhočiznej dobe, niekde za pár koruniek, zatrt...ť, lebo ti to viditeľne jebe na mozog - 20%.(7.6.2013)

Ashley Bell se vrací po třech letech v nastavovaném pokračování hororu, který se děsí ponejvíce vlastního líného a ospalého Satana. A zapomněl si ruční kameru z prvního dílu. Letmé připomenutí událostí z prvního dílu a Nell je umístněna do dívčího spolku, který ji pomáhá zapojit se zpět do života. Minulost ji však znenadání zastihne i zde. Nadržený Satan se nám zamiloval. Z produkce Eli Rotha jsem čekal větší peklíčko. Nedoporučuji si film pustit večer, protože je na usnutí. Odvíjí se v pomalém až líném tempu. Hororových scén sice postupně přibývá, ale než jsem si je stačil vychutnat, tak hned jsem byl v ději zase jinde. Tyhle často až neorganizované skoky ubíraly značně na plynulosti děje, který byl poměrně slabý. Ve finále jsem čekal, že už se to konečně rozjede naplno. To sestávalo z poměrně originálního vymítacího rituálu, kdy bylo použito větší množství soli a slepice a také to byla díky hereckým výkonům (nejlépe to prožíval David Jensen jako hlavní exorcista) nejpůsobivější část, ale opět, jako většina scén, ani tahle nebyla tak úplně ideálně dotažena do konce. Režijně to bylo po technické stránce odvedeno poměrně bez připomínek, Ashley Bell se umí od prvního dílu prohnout ve vzduchu jako nikdo, nějaká originalita se také našla, ale jako celek bych si představoval porci hutnějších hororových scén a ne návod, jak u hororu krapet usnout a taky už chyběl nadhled jedničky. A to, prosím, scénář psal scenárista se jménem Damien. Mé hodnocení: 60%(26.6.2013)

Několikanásobně lepší než první díl, který mi na určitou dobu exorcistické téma úplně znechutil. Sice poslepováno vykradenými motivy z kdejakého vymítačského hororu, ale Ashley Bell je celkem solidní vazivo a drží celý film pohromadě. Pořád si sice myslím, že tahle holka tolik toho talentu nepobrala, ale má takový obličej, ze kterého je člověk nervózní, takže jí stačí minimální mimika. A to se v podobných béčkách vyplatí. 50%(1.11.2013)