poster

One Touch of Venus

Komedie / Fantasy

USA, 1948, 82 min

 • Peabody
  ****

  Filmová verze úspěšného broadwayského muzikálu s hudbou Kurta Weila a překrásnou Avou Gardner, zejména některé scény jen v antické říze jsou skutečně nádherné až dechberoucí a bohyni krásy hraje Ava plným právem. . Film nechal jen málo z původní hudby, ale i zde Ava Gardner zpívá skvěle. Souhlasím i s tím, že Eva Arden v roli milující sekretářky šéfa obchodního domu je roztomilá. Konec nebudu prozrazovat, ale myč oken nakonec nezůstane tak opuštěn, jak to po návratu Venuše na Olymp vypadá. Mohu jen doporučit každému milovníku romancí z této doby, kdy nemusel každý film končit trojím zvratem (stačí jeden).(16.3.2014)

 • vitekpe
  ****

  "She's Venus, goddess of love..." ozyva se v teto romanticke komedii nekolikrat na adresu prekrasne Avy Gardner. S tim nelze nez souhlasit... :-)(10.5.2009)

 • jane1106
  ****

  Klasická, přímočará a předvídatelná komedie, které ovšem nelze v podstatě nic vytknout. Roztomilý moula v podání Roberta Walkera je místy i vtipný a Ava, no co říci více než: nádherná, nádherná, NÁDHERNÁ. Zapomenout ale nesmím ani na úžasnou Eve Arden, jejíž komediální talent byl značný - na tuto sympatickou dámu se vždy ráda podívám.(10.9.2010)

 • - Film byl natočen podle stejnojmenného divadelního muzikálu (1943) Ogdena Nashe a S. J. Perelmana, k němuž složil hudbu Kurt Weil. Ve filmu však byly použity pouze dvě z původních písní. (Pavlínka9)

 • - Na přání filmařů vznikla před natáčením filmu socha nahé Venuše, což se však nelíbilo filmovému studiu. Nakonec se vytvořila nová, která na sobě měla roucho stažené v pase páskem a sepjaté na jednom rameni sponou, které navrhl Orry-Kelly. (Pavlínka9)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace