Lunochod (TV film)

Tank na Mesiaci

Tank on the Moon

Dokumentární

Francie, 2007, 52 min

Armensky, skromny, lidsky konstrukter.(11.12.2013)

Konštruktéri, vývojári, mechanici a celá odborná verejnosť, ktorá sa podieľala na napĺňaní politických cieľov, politických súbojov medzi Západom a Východom, si zaslúži slávu a nezabudnutie. Posunuli ľudstvo a pritom za ich života ich málokto poznal. Dokument to zaujímavo popisuje, dostáva sa až k Černobyľskej tragédii a akoby obnoveniu tohto vesmírneho programu prispôsobeného pre tieto udalosti a až k pádu železnej opony a následnej medzinárodnej spolupráci a k uznaniu vo svete, ktoré sa tvorcom dostalo. Iste to mohlo byť viac podrobné, možno po technickej stránke, možno aj po iných príbehových, ale aj tak je to celkom poučné a informatívne.(10.5.2014)

• Tominecek

Odkaz pořadu na stránkách tvůrce ZED: "Tank sur la Lune" / "Tank on the Moon".(30.5.2010)

Pekne a chronologicky zosumarizované fakty začiatkov objavovania Mesiaca a súperenia o prvenstvo na jeho povrchu. Naviac aj všetky trampoty Lunochodu, jeho ovládania a nácviku na Zemi. Doteraz som ani nevedel, že prvý vybuchol s raketou krátko po štarte a druhý, teda prvý na Mesiaci, tam dokázal pracovať 11 mesiacov.(4.2.2014)

Zajímavé, bezesporu..(26.9.2011)