poster

Frankenstein (TV film)

 • Velká Británie

  Frankenstein

Drama / Horor / Thriller

Velká Británie, 2007, 90 min

Režie:

Jed Mercurio

Scénář:

Jed Mercurio

Hudba:

John Lunn
(další profese)
 • Djkoma
  ***

  Kdo je největší zrůdou tohoto filmu (světa)? Zrůda, která byla stvořena z touhy a ctižádosti? Její tvůrce, který nehleděl na okolí a důsledky, které jeho výzkum bude mít? Lidé okolo génia, který má dostatek schopnosti na stvoření života, ale nikdo mu v tom nezabrání nebo ho ani nedokáže kontrolovat? Korporace, které nehledí na ztráty, ale na finanční a technologický prospěch z jakéhokoliv, nepovedeného i povedeného, experimentu? V příjemně temné atmosféře filmu, který si nehraje na veledílo, ale na moderní pohled na Frankensteinovu legendu se snahou odpovědět na podobu dnešního světa.(24.6.2010)

 • lskala
  ***

  První polovina filmu byla šílená nuda, už jsem přemýšlel o přepnutí, ale když UX (velkej sympoš) v sobě probudil temnější stránku a rozšlápnul toho "houmlesáka", začalo to být zajímavé. Takže mě by se to více líbilo jako klasický horor, než nějaké rádoby psycho drama. Závěr byl trochu nečekaný a to mám rád. 50% - 3***(5.6.2010)

 • SOLOM.
  **

  Spisovatelka Mary Wollstonecraft Shelley autorka literárního Frankensteina se musela zřejmě několikrát doslova obracet v hrobě, když seshora viděla tu plejádu filmů a divadelních inscenací na její dílo, z nichž minmálně polovina udělala jejímu výtvoru jen samou ostudu. A toto dosti netradiční zpracování patří bezesporu mezi ně taky. Nejde sice jen o tuctovou záležitost a obšlehnutí klasické zápletky – tvůrci se snažili přijít s revoluční myšlenkou a pojmout tento známý příběh podle sebe, ale popravdě se jim to moc nepovedlo. Zvláště když jde o televizní film s nepříliš velkým rozpočtem. Docela jsem hleděl, když s tímto filmem přišla ČT1 v normálním vysílacím čase v osm večer – říkal jsem si, tak v tomhle asi moc hororových prvků nebude, ale kupodivu by se tu pár temnějších momentů i našlo. Samotný tvor sice moc hrůzy nevzbuzoval – no on zas až tolikrát vidět nebyl (celý) – spíše jen záběry na jeho zdeformovanou hlavu a ústa – což mimochodem občas vypadalo i dost komicky. Ovšem když už došlo k zabíjení (malá holčička, bezdomovec, atd…) mělo to v sobě jisté emoce a atmosféra se výrazně zlepšila. Což je taky důvod, proč tento film nemíním odstřelit úplně. Nebyla to sice úžasná podívaná, na kterou bych vzpomínal s radostí a odhodláním si ho pustit ještě někdy znovu, ale několik světlejších chvilek tu bylo. Na druhou stranu tu však bylo i dost nezáživných pasáží a styl natáčení (často dost rozmazaný obraz) mi taky moc nesvědčil. Samotný nápad a chuť odlišit se od ostatních Frankensteinů, však přičítám tvůrcům k dobru. 40%(10.6.2019)

 • Campbell
  *

  Neuvěřitelná sračka a zneuctění Frankensteinova monstra. Film je neuvěřitelně stupidní. Herci jsou šíleně špatní. A monstrum? To je k smíchu. Film se táhne, jde od jedný sračkovější scény do druhý a.... Já prostě na tohle nemám jen stěží nedávám odpad který jsem chtěl dát. Sračka na kterou se nedá koukat.(17.3.2014)

 • igi B.
  **

  Hm, udělat z námětu klasického romantického horroru scifi biotechnologický thriller - nenamítal bych nic, kdyby se to formou celé tak lacině nepodbízelo masovému televiznímu divactvu. A nezachránil to ani ten navzdory očekávání ne zcela jasný konec... Tak snad někde v nějaké tv laboratoři nechystají nějací pošahaní producenti obligátní >dvojku< ... %-| - - - - - (Poprvé viděno se zpočátku značným zájmem a následným rozmrzením 17.10.2011 na >degenetické jedničce< , hodnocení 54., komentář zde jako jedenáctý - 17.10.2011)(17.10.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace