poster

Koizora

 • japonský

  恋空

 • anglický

  Sky of Love

Drama / Romantický

Japonsko, 2007, 129 min

Režie:

Nacuki Imai

Scénář:

Mucuki Watanabe

Kamera:

Hideo Jamamoto

Hudba:

Šin Kóno
 • Tsuki
  ****

  Tímto (po čtyřech letech) završuji svou zkušenost s "nebesy lásky" (Koizora). Myslím, že jako jedna z mála tady můžu říct, že jsem nejen viděla obě zfilmované verze (tuhle i seriálovou), ale že jsem si přečetla i dvoudílnou předlohu plus dokonce speciální díl "Kimizora" (stejný příběh z pohledu Hiroa - hlavní mužské postavy). Nejvíc mě před čtyřmi lety zasáhl onen seriál, se kterým jsem se setkala jako první, i když je v podstatě nejnovější ze všech verzí. Nato jsem se rozhodla se postupně prokousat všemi knihami, což mi zabralo dost času a když jsem to dočetla, pochopila jsem, že celý příběh je skutečně dost roztahaný (ten dojem jen umocňovalo to, jak pomalu jsem to v japonštině četla :)). Je to konec konců příběh, který se odehrává v několika letech a v původní knižní verzi je toho dost, co tuším nebylo přesně zachyceno ani v seriálu natož v tomto filmu. Takže když jsem se konečně rozhodla nyní vidět i film, cítila jsem se trošku ochuzeně. Ve filmu má všechno až moc rychlý spád a vidíme tam jen ty nejdůležitější události příběhu a to v téměř nepříjemně rychlém sledu. Je pravda, že nakonec mě příběh tak jako tak dojal, podobně jako mě kdysi dojal seriál, a z toho důvodu se nakonec přikláním k trochu vyššímu hodnocení... musím ale trvat na tom, že tomuto příběhu sluší seriálová délka mnohem víc. Navíc, ač mám Miuru Harumu jako herce hodně ráda, do téhle role s blond vlasy mi nějak vůbec neseděl (ani trochu mu ten blond nesluší), nemluvě o tom, že v roce 2007 ještě nebyl asi herecky dost zdatný na to, aby dobře zvládal scény s citovými výlevy (za herecký výkon má tady bohužel spíš mínusové body). Hiroa si stejně asi vždycky budu představovat jako Seto Kódžiho. Pokud se ke Koizoře ještě někdy v budoucnu vrátím, nebude to ani ke knize (která, ač je pravdivou zpovědí skutečně žijící Miky, jen tak mezi námi není nijak zvlášť dobře napsaná), ani k tomuto filmu, ale k seriálové verzi z roku 2008. ~(3,5)~(15.9.2014)

 • gibbon
  **

  Nemám nic proti dívčím románkům. V tomto případě jsou ovšem zápletka/postavy/dialogy tak za (odbarvené)vlasy přitažené/ploché/klišovité, že to dobře zvládnutá režie a atraktivní technická stránka nemají šanci zamaskovat. Autorka přes mobil psané předlohy má totiž do spisovatelky či scénáristky opravdu daleko. Možná by pomohla maximální věková hranice, ale i moje manželka v současnosti odhadující svůj mentální věk na devět let, to ani s romantickou náladou nevydržela.(25.8.2010)

 • andiek05
  *****

  Nehledě na to, že už jsem Koizoru viděla jako seriál, snažila jsem se být objektivní. Přestože se mi seriálové provedení líbilo více a dokonce i přestože mám Harumu Miuru ráda, tak se mi v roli Hira líbil více Seto, dávám plný počet bodů. Kdybych srovnávala, asi bych filmu jednu hvězdičku ubrala, ale myslím si, že kdybych viděla pouze film, tak by prostě těch pět dostal. Po příběhové stránce je to pěkný a dost dojemný film!(7.7.2013)

 • loveless
  ****

  Miko ztratí mobil a potom co vše prohledá ho najde ho v knihovně, když jí na něj volá chlapec, který ho pro ni našel a nechal v poličce mezi knihami. Po několikadenním neustálém telefonování se neznámý odhodlá prozradit svou identitu... Tak začíná příběh velké lásky Koizora natočený podle pravdivého příběhu dívky Miko, která prožívá svou první (a druhou) velkou lásku za složitých okolností. Seriál z roku 2008 jsem dokoukala před pár dny, tož dnes film z roku 2007 pro srovnání. Pokud máte jen trochu čas, určitě doporučuji dát přednost seriálu, protože pro příběh odehrávající se v několika letech je delší formát určitě vhodnější a vše není tak uspěchané jako ve filmu. Navíc Kódži Seto je prostě skvělý Hiro, i když Haruma Miura taky není úplně špatný (ale zrovna si dávám pauzu v půlce Gokusenu 3 a tak ho nedokážu docenit). Moc se mi líbila Jui Aragaki jako Miko a Keisuke Koide jako Yu. Scéna, kdy Miko běží a volá Hirovi je i tady naprosto skvělá, ale jinak je konec trošku nedotažený. Btw. to, že se z chlapce otravujícího po telefonu vyklube ten největší fešák v okolí se fakt může stát jen ve filmu.(3.3.2015)

 • Tyckin
  ****

  Tedy začít hezkou hudbou a předhodit mi pod nos hned na úvod roztomilé a velmi půbavné japonské středoškolačky je bez debat zaručený způsob, jak upoutat mou pozornost :-) Ale zpět k věci - objektivně vzato jde o poměrně milý a hezký příběh o prvních láskách, nicméně někdy jsem z toho měl smíšené dojmy - troufl bych si říci, že obsah je tu jaksi příliš zhuštěný a v jistých ohledech hůře uvěřitelný, moc událostí na cca 2h film, což mne přivádí k myšlence, že seriál by mohl v tomto ohledu vyhovovat více a určitě se na něj s odstupem času ještě podívám, zajisté nabídne více prostoru k propracování všech událostí. Ale ani zde jsem se nenudil a i přes někdy slabší herecké výkony šlo o příjemný zážitek, na kterém má pochopitelně u mne osobně obrovský podíl nádherná a moc roztomilá dívka v roli Miko - její krása i příjemný hlas mne u obrazovky udržely naprosto bez problémů i přes výše zmíněné nedostatky. 77%(29.1.2017)

 • - Snímek byl natočen na základě novely pro mobilní telefony. Původní příběh byl upraven tak, aby se vešel do finálních 129 minut. Film tak doznává různých změn, například Mika (Yui Aragaki) a Hiro (Haruma Miura) se v původním příběhu setkali jinak. (Zdroj: wikipedia)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace