poster

Největší z Čechů

 • anglický

  Greatest Czechs, The

Komedie

Česko, 2010, 95 min

Externí recenze k filmu (8)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ****

  "Ak by vám do scény v domove dôchodcov Největší z Čechů stále pripadal ako šikovne zostrihaná zbierka kuriozít, azda pohľad na babičky a deduškov, statočne zdolávajúcich na stacionároch posledné kilometre do Santa Fe v sprievode miestnej country verzie vokálnej skupiny Trend, niečo zmení. Stotisíc…" (více)

 • Filmserver.cz (Johana Hovorková) ***

  "Robert Sedláček se už debutem Pravidla lži zapsal jako režisér, který točí civilní filmy, s jejichž postavami je lehké se ztotožnit - jsou totiž podobné nám samotným a těm, které potkáváme. Tentokrát hledal na pelhřimovském náměstí. A výsledek? Neurazí." (více)

 • Houser.cz (Aleš Smutný) ****

  "Největší z Čechů jsou zábavní, byť ne bránice trhající. Mají ale poetickou duši. Nakonec nevíte, kdo je důležitější, zda sledované „objekty“ a nebo námi sledovaní filmaři. Obě poloviny mají co říct. Ocenit je třeba výkon Simony Babčákové jako producentky a Jaroslava Plesla v roli režiséra. A jako…" (více)

 • Kritiky.cz (martin)

  "Ambiciózní scenárista a režisér Robert Sedláček střídá úspěšně filmové žánry. Po debutovém psychologickém thrilleru Pravidla lži loni divákům představil komediálně laděné Muže v říji a jeho současná novinky Největší z Čechů by se dala označit za hraný dokument s autobiografickými inspiračními prvky." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Nedostal peníze na natočení politického snímku o Jiřím Čunkovi, a tak Robert Sedláček vytvořil film o filmařích, jejich těžkostech, bolístkách a mindrácích. Ale hlavně vtipně glosuje směšné pachtění tzv. „rekordmanů“." (více)

 • MovieZone.cz (Vít Schmarc) ****

  "Je to zkrátka film svým skromným způsobem komplexní a promyšlený. Asi nepřekvapí, že při svém žánrovém lavírování působí poněkud roztěkaně, nevyváženě a formálně dosti polovičatě – taková je daň za dobrý nápad, který byl dost možná vynucený okolnostmi. Zvláštní směs dokumentu, „mockumentu“ a…" (více)

 • Topzine.cz (Katarina Chalupková) ***

  "Někomu by se ovšem mohlo zdát, že co do ironie tvůrci Největšího z Čechů až příliš tlačili palcem na pilku. Ironizující je film dost. Druhá stránka věci není téměř vůbec zastoupena. Jde o stránku obdivu k těm lidem, kteří se snaží zaujmout a nechtějí se utápět v šedivé mase." (více)

 • 25fps.cz (Tomáš Miklica)

  "Režisér Robert Sedláček je skutečným dokumentaristou. Palčivá témata naší společnosti mu přijdou ještě palčivější než ostatním filmařům a cítí potřebu je ve svých filmech reflektovat. Ať je to lidovost české politiky či zkorumpovaná národní morálka, Sedláčkem zvolené téma se na pozadí jeho…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace