[REC]³: Génesis

REC 3: Genesis

Drama / Horor / Thriller

Španělsko, 2012, 80 min

• bestlama

Nechal jsem si to krásně projít hlavou a nepsal jsem komentář těsně po skončení filmu, protože se obávám, že by to byla pořádná kung-REC mela. Mám pocit, že takhle dlouho jsem už znechucený nebyl a že se opravdu blíží konec světa, když se točí takové Jurasoviny. Jak to vypadalo fajn na začátku fajn, tak jsem byl na konci silně zklamán. Film se mění z hororové sekačky na vydatnou akční strunovku, že by i Statham mohl závidět. Hudba grandiózně podkopává celý film a my se nemůžeme nabažit této lacině ubohé digitální Jurasoviny. Do hlavní role obsadí ještě k tomu protáhlého handicapovaného opičáka a to už nastává pocit, že Discovery Channel mě obohatí daleko víc o poznání za ptakopysky. Do toho vložíme ještě jednu logickou Jurasovinskou chybu za druhou a máme tady mix něčeho svinského, co jsme ještě snad ani neviděli v těch nejhorších francouzských komediích. A to ještě nepočítám jak se ztratilo celé kouzlo amatérské kamery! To už by fakt bylo na kopanec do gulí. Pokud takhle stejně dopadne i čtyřka, tak tuhle sérii můžu označit za jednu z nejvíc upadlých v historii kinematografie.(25.7.2012)

K třetímu dílu REC jsem se dostala až nyní, jelikož jsem ho chtěla shlédnout až po vlastní svatbě. Pro jistotu:) A byla jsem na rozdíl od ostatních nadšená! Nejenže po prvních cca 20 minutách odložili amatérskou kameru, ale dočkala jsem se i pomalých zombies s trhavou chůzí jako od Romera. Děsuplných chvil zde není tolik jako v předchozím díle, ale hlavní představitelka u mě budila hrůzu i bez masky - ty oči!(7.1.2013)

Bolo jasné, že Paco to sám nezvládne tak dobre (kto má napozeranú filmografiu na predošlích snímkoch spolupracujúcich pánov vie čoho je kto schopný) a len zamrzí, že najočakávanejšiu scénku (nevesta s motorovou pílou) ešte aj poriadne skurvý. Po zaujímavom svadobnom úvode, tvorca odhadzuje kameru (a Belaguero ju nemieni ani v najmenšom zdvihnúť) čo mi nevadí ako tie odľahčené situácie, ktoré vôbec nie sú funny (brnenie a už zmienená píla) aby to vylepšil nekompromisný záver ako sa patrí. I tak ostáva nemastný neslaný pocit a la Prometheus (adohráva sa to v tom istom vesmíre ale nakoniec z toho nie je ani to ani ono), no našťastie chuť na ďalšie pokračovanie nezahnal. Ako by aj mohol keď na ňom bude pracovať moj obľúbenec, hahá.(29.7.2012)

• S.Quentin QUALE

To byla ale taškařice, tahleta svajba! Takže postupně - několik velice dobrých scén, spousta mizerných scén, párkrát se mi i protočily panenky. Jako zombie horor to možná sahalo po průměru. Ale teď - může mi někdo vysvětlit, z jakého důvodu se to jmenovalo REC? Doprdele dyť už to nebylo ani FF. Kdyby se to jmenovalo "Wedding of the dead", tak bych nad tím mávl rukou, ale toto.....ještěže to mělo jen 80 minut, netrpěl jsem dlouho. Tfuj!(14.10.2012)

• Cervenak

Dafaq?! Dokonale zbytočný a nefunkčný film. Nie je to ani vtipné, ani napínavé, nefunguje ani rámcovanie srdcervúcou love story a found footage koncept tvorcovia po 20 minútach opustia a ukáže sa to ako zásadná chyba, pretože v tej chvíli film absolútne stratí úvodnú "uveriteľnosť". Zvyšok je trápna, zle natočená fraška, v ktorej aj tie lepšie nápady (Sponge John, zbroj svätého Juraja, agent španielskeho SOZA) čoskoro umrú na nevyužitie. A čo je najhoršie, je tam zúfalo málo gore a zombie kills sú lacné a neoriginálne. Ohromné sklamanie. Keď film, ktorý má čistého času 70 minút, túžite vypnúť už v polovici, niečo je zle.(26.7.2012)

• - Na rozdíl od prvních dvou dílů, které se točily pouze ruční kamerou, ve třetím díle byly při natáčení použity i klasické kamery. (S.U.E.S.)

• - Plagát k filmu pre uvedenie v USA vytvoril Tony Moore, spoluautor komiksu "The Walking Dead". (NostraMovies)

• - Ačkoli to název naznačuje, nejedná se o prequel, neboť děj se odehrává ve stejné době či dokonce později než první a druhý díl. Lze to vysledovat ve scéně, kdy se Koldo (Diego Martín) nachází v řídící místnosti a v televizi za ním jsou ve zprávách zobrazovány právě události prvních dvou dílů. (Teabag)