REC 4: Apokalypsa

(festivalový název)

Horor / Thriller

Španělsko, 2014, 96 min

• Flipnic

Vidět to v BLUray verzi, asi by to byl zcela odlišnej zážitek kvůli těm scénám soubojů se vzteklýma zombíkama, ale i tak jsem přesvědčenej, že bych nehodnotil výš ... Režisér se veze na přeceňovaném úspěchu prvního dílu a místo na atmosféru, souboje se zombies, budování nejistoty a aspoň nějaké bližší souznění s hrdiny filmu, se soustředí na dialogy ... Samozřejmě nejen kokot RedAK ovládá španělštinu, na rozdíl od něj se tím tady nepotřebuju infantilně chlubit. Koukal sem na čas stopáže a skutečných 45 minut se na lacině působící lodi nestalo nic, jen se kecalo a kecalo, ale naprosto o ničem!! Těch 45 min, kdybyste si vystřihli, tak to na filmu vůbec nic nezmění ... Takže nuda. Pak se rozjede sice docela slušný peklo, kdy se začně posádka lodi řezat se zombíkama, ale na nějaký GORE scény zapomeňte ... Jsou zde asi dva záběry prokousnutí krku, jakási strunová sekačka jednou v akci, protože podruhý ji asi kvůli malýmu rozpočtu už prostě nedokážou nahodit, a to je všechno... Pokud už někdo upadne do spárů běsnících nakažených, kamera jde bokem, nebo se raději úplně vypne a raději sleduje další nezáživný dialog naprosto nedůležitých postav ... Co je špičkově provedeno, tak masky zombíků a jejich xichty, to je fakt na jedničku s hvězdičkou. Ale to je tak všechno. Prvnímu dílu jsem udělil krásné 3 ***, byl tajemný, byl nový, byl to "FOUND FOOTAGE" <-- což tohle není !!!! (další obrovská chyba, ta loď k tomu vyloženě vybízela ... ), měl atmosféru, kterou budoval, byl temný a tajemný. Zde práce s temnotou, stíny, klaustrofobií atd. naprosto chybí ... Vlastně zde chybí cokoliv, co by zde mohlo být a nebylo... a protože nebylo, tak se mi to nelíbilo a hlavně mne to nudilo. Celá série jde evidentně do kopru postupně co díl to další díl ... Neoblíbená "trojka" je proti tomuto skvost!! Film jsem shlídl spíš z pohnutek osobní povinnosti, abych předehnal v komentáři a hodnocení "sofistikovanýho" kokota J*A*S*M*A a utvrdil se v tom, že přece jen do toho stáda oveček, čekající na tohle rok jako etiopani na déšť z nebes, skutečně nepatřím ... 2/5 a to ještě z milosti ...(30.11.2014)

6/10 Kým prvá a druhá časť série REC boli pre mňa skvelé horory s množstvom desivých a zapamätania hodných scén, REC 4 je iba pekne nakrútený (s občasným zbesilým strihom, pri ktorom takmer nič nevidieť), ničím výnimočný horror/thriller s minimom strachu alebo nejakých ľakačiek a nesympatickými hercami. Jediným spojením so spomínanými prvými dvoma filmami je okrem témy šíriaceho sa vírusu, stále krásna reportérka Ángela, ktorá mi už pripomína Ripleyovú z Alien série, keď sa už v treťom filme nedobrovoľne stretáva s infikovanými. Tentokrát však na mori, v tankeri s posádkou vojakov a vedcov, ktorí sa opäť snažia prísť na to ako vírus zastaviť, čo sa im opäť nedarí a tak je o krvavú akciu postarané. Bohužiaľ sa tu ale nenachádza nič, čo by stálo za zmienku, pokiaľ ste videli aspoň nejaký zombie film a tak jediné na čo si spomínam, sú otrasné digitálne opice a ich porcovanie závesným lodným motorom.(18.2.2015)

• HororSamael

Tak to jsem nedal. Cekal jsem hodne, ale ceho je moc, toho je prilis.(25.5.2015)

Nemohu souhlasit s komentáři, že REC4 je nejslabším s dílů. Dle mého názoru je minimálně o schůdek výš než trojka. Na úroveň pekelné jedničky a o chlup horší dvojky, se již další pokračování nedostane. Ale tento film něco do sebe přece jen má. Atmosféra plná napětí ujde..., trochu mě mrzela nepřehlednost v chodbách lodi, ale to se dalo sfouknout. No, jsem zvědavý, kdo si na rybičce pochutná....3* zaslouženě!(31.5.2015)

• Essential

Och... 0%(7.11.2015)

Dobrý dobrý. Na začátku se na skok vracíme do stísněných prostor domu z jedničky a dvojky a pak se ocitáme na ještě stísněnější lodi. Nejdřív mě to zaujalo a bavilo, ale pak mě to tak nějak začalo nudit. Stala se z toho taková nepřehledná honička po lodi. A konec? Nakonec přežila reportérka z jedničky a umaštěnej ajťák z lodi. No, měli štěstí, že se loď nedá obalit igelitem, to by byli nahraný :-D(27.12.2016)

• Dalajlada

Dost slabota. Z démonů je najednou něco jiného a děj je naprosto hloupý a předvídatelný. Mizerné zakončení celé velice dobré série. První dva díly měly super atmosféru a ruční kamera dodala tu divokost a vcítění se do role. Trojka dodala kopu humoru. Čtverka to celé spláchla do záchodu.(9.3.2019)

1 3 6 7 8 9 10 následující >>