REC 4: Apokalypsa

[REC] 4: Apokalypsa

(festivalový název)

Horor / Thriller

Španělsko, 2014, 96 min

Za roli lodního motoru jednu hvězdu dolů, bez něj by to byl nejlepší díl série.(9.1.2015)

6/10 Kým prvá a druhá časť série REC boli pre mňa skvelé horory s množstvom desivých a zapamätania hodných scén, REC 4 je iba pekne nakrútený (s občasným zbesilým strihom, pri ktorom takmer nič nevidieť), ničím výnimočný horror/thriller s minimom strachu alebo nejakých ľakačiek a nesympatickými hercami. Jediným spojením so spomínanými prvými dvoma filmami je okrem témy šíriaceho sa vírusu, stále krásna reportérka Ángela, ktorá mi už pripomína Ripleyovú z Alien série, keď sa už v treťom filme nedobrovoľne stretáva s infikovanými. Tentokrát však na mori, v tankeri s posádkou vojakov a vedcov, ktorí sa opäť snažia prísť na to ako vírus zastaviť, čo sa im opäť nedarí a tak je o krvavú akciu postarané. Bohužiaľ sa tu ale nenachádza nič, čo by stálo za zmienku, pokiaľ ste videli aspoň nejaký zombie film a tak jediné na čo si spomínam, sú otrasné digitálne opice a ich porcovanie závesným lodným motorom.(18.2.2015)

• HororSamael

Tak to jsem nedal. Cekal jsem hodne, ale ceho je moc, toho je prilis.(25.5.2015)

Nemohu souhlasit s komentáři, že REC4 je nejslabším s dílů. Dle mého názoru je minimálně o schůdek výš než trojka. Na úroveň pekelné jedničky a o chlup horší dvojky, se již další pokračování nedostane. Ale tento film něco do sebe přece jen má. Atmosféra plná napětí ujde..., trochu mě mrzela nepřehlednost v chodbách lodi, ale to se dalo sfouknout. No, jsem zvědavý, kdo si na rybičce pochutná....3* zaslouženě!(31.5.2015)

• Essential

Och... 0%(7.11.2015)

Dobrý dobrý. Na začátku se na skok vracíme do stísněných prostor domu z jedničky a dvojky a pak se ocitáme na ještě stísněnější lodi. Nejdřív mě to zaujalo a bavilo, ale pak mě to tak nějak začalo nudit. Stala se z toho taková nepřehledná honička po lodi. A konec? Nakonec přežila reportérka z jedničky a umaštěnej ajťák z lodi. No, měli štěstí, že se loď nedá obalit igelitem, to by byli nahraný :-D(27.12.2016)

• Dalajlada

Dost slabota. Z démonů je najednou něco jiného a děj je naprosto hloupý a předvídatelný. Mizerné zakončení celé velice dobré série. První dva díly měly super atmosféru a ruční kamera dodala tu divokost a vcítění se do role. Trojka dodala kopu humoru. Čtverka to celé spláchla do záchodu.(9.3.2019)

1 3 6 7 8 9 10 následující >>