REC 4: Apokalypsa

[REC] 4: Apokalypsa

(festivalový název)

Horor / Thriller

Španělsko, 2014, 96 min

Už len to zasadenie príbehu na loď ohlasuje béčkovú zápletku ako hrom. Napätie sa po srandovnej trojke síce vrátilo, ale všetko ostatné je tu proste dementnejšie než predtým. Ani jedna postava nie je sympatická a keď sa hľadá vinník po vzore Carpenterovej Veci, je vám proste jedno, koho predtým odkrágľuje. Najslabšia časť, ale stále spracovanie na dosť dobrej úrovni, aby som to úplne nezatracoval, aj keď pôvodnému filmu to robí dosť zlé meno.(28.12.2014)

• Litvicek

Celá stopáž se nese v duchu "JEBAT LOGIKU". A proč taky ne? Nevím proč se vždycky přesvědčím k tomu, abych koukal na něco, o čem vím, že je "purge", alias hovno. Absolutní tečka celého filmu je už samotné iracionální chování postav. Nevím, který mentál vymýšlí postavy a dialogy ale tady při jeho kreativní části musel hulit skank ve velkém. Tak si říkám, že kdyby z toho udělali pornofilm, díval bych se na to o to radši. Angela mohla ukázat aspon prsa, nebo aspon jedno prso, když už v tom sexy tričku s výstřihem tam lítala, všechny kousala a vraždila. ASPON TO PRSO bych si zasloužil za sledování této sračky! Sečteno podtrženo, byl jsem zvědavý na další díl REC a ukázalo se to, že to byla chyba. Do potencionálního pokračování už naděje nevkládám, tedy dokud a nebo spíš pokud tam neukážou nějaké krásné obnažené prsíčka nějaké sexy latiny.(14.1.2015)

• Deyw

uplne stejne nasracky jako to predtim..tohle proste je fail..prvni dva REC sou pecka jako krava..tady byla nadeje herecky z prvniho rec, ale je to takova picovina, ze na tom vsem je nejlepsi ten cerv ve vode kteryho sezere ryba! uplna kokotina a flusnuti na prvni dil primo do xichtu!(23.1.2019)

Pre niekoho najslabšia čast, podľa mňa lepšia ako bola trojka. Minimálne prostredie bolo vybrané fajn a návrat hlavnej postavy tiež potešil.(20.1.2018)

• mosnak

Strašně moc jsem se těšil, opravdu moc. Nakonec jsem jen viděl pomateně běhající nakažené něco jako vojáky po ropném tankeru. Herečka původních dvou dílů mi nikdo moc nepadla do oka, takže u tohoto pokračování se u mě nic nezměnilo. Jedničkou je pro mě jednoznačně REC 3, které paradoxně vybočuje z této série. REC 4 mi připomíná podobné filmy jako Karanténa 2 apod. Takže slabý podprůměr - 35%(13.12.2014)

• Nethar

Jednička byla v rámci žánru povedená. Dvojka to příliš nezkazila. Trojka byla strašná. Ve čtyřce se to zase zlepšilo, ale nepochybně už je čas přestat (resp. on byl asi už po jedničce). Výhoda je, že se nám vrátila vyděšená Manuela ve zpoceném tričku, nevýhoda je všechno ostatní. Mlátička zombíku, tentokrát na lodi, bez nápadu.(5.6.2015)

Prečo 5 ? Možná preto, že titulky udělala jako prvá slovenka, možná preto, že je to konečná 4dílná série, která dojela svou jízdu. Joo uznávám komentáře některých podemnou, když jsou tihle 2 borcí pohromadě má to přeci jen o něco vyšší grády a šťávu, zápletky. Každopádně každý se pokusil být originální, každý z nich vymyslel své a tak tu máme vrcholové drama se zombie na lodi, jedna menší zápletka s kterou si lámu hlavu od začátku filmu a spletl jsem se bohužel hned po 30minutách.. počkal jsem si tedy na závěr, který opět překvapil. Jak se říká zvonec a všech dílů je konec snad už žádné další nebude ! Jen by to asi kazilo pověst těmto 2 tvůrcům, vše bylo využito a neustále to omílat dokola, když pokaždé virus přežije kdepak. + Hey Sexy - song je také povedený(15.12.2014)

Jsem rád, že se Apocalypse vrátil do Belaguerovy režie, před jasným poklesem kvality, který přinesl díl předchozí. Ale ani tak se kvalitativně nedá srovnávat s prvním a druhým dílem, které pro mě v žánru "zombie" přinesli veliké sympatie.(8.1.2015)

Další díl série REC a další poměrně zdařilej zásah. Jednička a dvojka jsou jasný, zombie kousky, jak maj bejt. Trojka byla jiná, ale určitě povedená. 4 je zase jiná, ale bavila víc než trojka. Prostředí lodi, ač nevyužitý úplně, je zajímavý oživení, protože městskejch kousků je nespočet. Není teda pořádně kam utéct, nechybí naše reportérka ani nasranej španělskej JCVD, pár vojáků po lobotomii ani další klasickej inventář. Já se bavil. 70%(6.2.2015)

• GOREGASM

Jaume Balagueró přes jasný vykřičník, který do světa vyslala nesourodá trojka, nepochopil, v čem tkví síla úspěchu prvních dvou dílů [REC]. Roztřesená kamera, hluboké napětí ozvučené vystrašeným dechem hlavních postav a strach z toho, že zpoza každého rohu to může přijít. Forma čtyřky již úplně rezignuje na found footage optiku, a přestože se pyšní parádními maskami, ve všech ostatních aspektech jde o slaboučký průměr a to od herců až po Balagueróvu režii, která atmosféru po celou stopáž jen hledá. Příběh jako takový se sice posune, ale bohužel do míst odkud není cesty zpět, alespoň tedy z mého pohledu. 40%(13.12.2015)

Trošku zklamání. Když už ne převratnej děj, tak alespoň pořádná řezničina, ale ani to se nekonalo, třetí hvězdičke je spíše už jen z úcty k sérii. 40%(29.4.2016)

• Frantisek.Fu

30%(1.5.2018)

• Paldiny

Z Barcelony sa tentokrát odpútame do lodných kajút, kde má po svadobnej pauze pátranie po séru pokračovať. No všetko je to iba na oko a aj keď máme v podpalubí vybavenie i laboratória výraznejšie novinky zo sveta nemŕtvych neprichádzajú. Maximálne sa tak dozvedáme o akejsi mutácii čo vírus ešte viac povzbudí a časom dôjde na malý dejový zvrat s parazitom. Napätie, funkčné ľakačky, či originalita sú už nadbytočný luxus aký si priestor nenájdu ani tam, kde sa to priam očakáva ako napríklad pri posedení s nakazeným jedlom. Všetko je totiž podriadené vyššiemu rýchlostnému stupňu, kedy nezostáva čas na nič iné. Režisér už viacmenej počíta s tým, že sériu poznáme, tak od každého starého dielu vracia menšiu či väčšiu postavičku a aby trochu zamiešal kartami pohrá sa s ich motiváciami. I tak tou najzákladnejšou zostáva nutkanie prežiť, a preto všetci hlavne utekajú a búchajú všetkým čo je zrovna po ruke. Lenže to bez sebamenšieho impulzu dačoho nového neprekvapí ani nenadchne, maximálne tak dá za pravdu prvému z dvojice režisérov, ktorý pobral o čosi viac súdnosti a štvrtému dielu vrátil vážnejší tón.(12.8.2018)

• Ryuuhei

Závěrečný díl, vracející se k samotným kořenům, už nahodil opět čistě vážný tón, úplně odebral jakékoliv prvky ruční kamery a děj zasazený do podpalubí klaustrofobické lodi ve spojení s „jinou“ hrdinkou připomínal už spíš Resident Evil. Neupřu napětí, nebo ke konci pokus o ne moc fungující zvrat, ale zároveň nemohu říct, že by snímek čpěl originalitou. Vše se většinou odehrává v naprosté tmě, scény jsou kvůli práci s kamerou (o mnoho řádů horší než u trojky) nepřehledné a zakončení... No, dejme tomu. Nudil jsem se méně, než u předchozího dílu, ale co se týče dojmů, si film vedl jako řadový zombie snímek, na který velmi rychle zapomenu.(4.9.2019)

• Fr3nk

Tady se dá napsat fakt jen jedno, po milion letech a nekonečném protahování, se nám dostalo akorát tak zklamání. Libovka Rec měla skončit po druhém díle. Tohle už byla jen snůžka hoven.(10.2.2015)

• Filipus Muff

Na tenhle film sem se těšil takovou dobu a vona z toho vyleze takováhle votřesnost?!?! Já se těšil že tam bude konečně taková ta hromadná nákaza celýho světa, jak by na první pohled napovídal název "Apocalipsis" a ono se to zas odehrává v rámci max. 20-30 lidí.!Pro mě největší zklamání za poslední rok... // 22%(26.2.2015)

Proč ne, přestože se z původně naprosto originálního RECu stává španělský Saw, co se počtu dílů i hektolitrů krve týče, nemám proti téhle zombie sérii speciálních výhrad. Žádná kvalitka to už není, avšak sexy Manuela stále táhne a dosti pochybní záporáci často vykouzlí úsměv na tváři svými stupidními rozhodováními (myslím doopravdické záporáky, nikoli zombie, kteří se ani nijak stupidně rozhodnout nemůžou - aneb ano, tento film má i záporáka, někdy jím bývá určitý člen skupiny přeživších, kterého prostě chcete co nejdřív zabít, tentokrát jde o opravdového, klasa villaina, o kterém nikdo nemá pomalu do konce filmu tucha). Shrnuto, klidně další díly uvítám, a že to na další vypadá...(12.3.2015)

• deadman93

Apocalipsis je v názvu jenom aby nahnali lidi do kin se samostatným filmem to nemá nic polečného.(21.2.2016)

Na začátek...Nedá se to vůbec porovnávat s prvním a druhým dílem. Třetí díl se hlavně vůbec neměl natáčet protože to bylo opravdu o ničem!!! Propady po všech stránkách, ale abych to jen Balaguerovi nezazlíval, tak technicky to zvládl na výbornou, ale to co jsem právě teď viděl, vážně nebyla "Apokalypsa". Slabší 3*(1.5.2016)

• Hapretor

Nezáživné a zbytečné.(10.12.2014)