REC 4: Apokalypsa

• Španělsko [REC] 4: Apocalipsis (více)

Další z řady úspěšné hororové série REC. Mladá reportérka je zachráněna z budovy a odvezena do ropného tankeru, který je třeba prozkoumat. Nikdo však neví, že sebou nese tajemný, démonický virus... (TV Horor Film)

goodnic

Tímto bych chtěl oboum pánům režisérům poděkovat za to, že naprosto pokurvili ze začátku výbornou sérii. Svině zasraný. ()

masino

Chcel som dat trosku lepšie hodnotenie, ale toto /ako aj minula cast/ už nebol REC. O niečo lepšie ako posledne "veldielo", ale na prvé dve sa to opat nechytá. Obyčajný zombie horor. Fajn masky, pekná Angela.... Ale tam to aj končí... nekazte seriu dalsimi castami... Danke. Tschüss. ()

Knor

Nechci bejt svině, protože tuhle série mám moc rád, ale víc než průměrný hodnocení si to nezaslouží. Jde určitě o nejslabší část a dost mě to mrzí. Očekával jsem něco víc, zakončení ve velkém stylu a hlavně spousty nových informací o výborně nastaveném příběhu. Nestalo se vlastně skoro nic a atmosféra i kouzlo prvních RECů je pryč. Zbylo jen hrstka neustále dokola běžících lidí a pár uslintaných zombíků. Asi tvůrcům došel dech a připadalo mi, že sami nevědí jak to dotáhnout do konce seč se snažili dokud jim síly stačili. Pro mě určitě zklamání a budu jen vzpomínat na dokonalost prvních dvou dílů. ()

Lovedeath

Jej, ale to né. Bohužel tohle slibovalo velké Něco a to nepřišlo. Bez ruční kamery, s až velmi epickou hudbou už to není ten starý dobrý REC co to byl. Plus teda takhle nevtipně si půjčovat vtípky z Braindead, to uplně nebylo šťastné. ()

RAFT

Tak tenhle čtvrtý díl je daloko lepší než předchozí kousek.Trochu nápadou režisér měl ale, využít je k úplné dokonalosti,tak jak se mu to podařilo v 1 a 2 díle se mu zřejmě nedaří.Doufejme že,další pokračování nevznikne. Za mě no 50% ()

Bube1

Velký posun oproti předchozímu dílu! Ten jsem nezvládl ani dokoukat. Naproti tomu Apocalipsis je slušná jízda se skvělými maskami a dobře zvoleným prostředím tankeru. Kultovním prvním dvoum dílům to samozřejmě konkurovat nemůže, ale špatný film to určitě není. S čistým svědomím tedy 3 hvězdy. ()

JohnZ87

Jednoznačně nejslabší film série a bohužel i její nedůstojné zakončení. První dva filmy byly vynikající a stavěly hlavně na temné atmosféře stísněných prostor paneláku a záběrech z ruční kamery. Toto všechno finální film postrádá a co se atmosféry týče, je na tom čtyřka ještě hůře než trojka, která přinsela do série alespoň nějaké pozitivní změny. Ačkoli by se mohlo zdát, že útroby lodě nabídnou podobnou atmosféru jako panelák, není tomu tak. 50% ()

intro

Já jako fanda této hororové série jsem byl spokojen i s tímhle dílem. Dávám 70%. Nenechte se odradit od nízkého hodnocení. [REC] 4: Apocalipsis určitě stojí za shlédnutí. ()

Mamlas

Ani ctyrka nezklame. Zajimave prostredi stare lodi. Reporterka tentokrat trochu moc hystericka. Jinak vse pri starem. Trochu to smrdi zombie, tak tentokrat jen 4 hvezdy. ...a ma to pokracovani !) Uz se tesim, koho kousne ta ... ()

KateW

Série tímto snímkem ztratila naprosto na děsivosti, oblíbené jumpscares z jedničky jsou fuč, nicméně se odprostila od stupidní dvojky a vcelku chytře(vzhledem k odpadu, jakým dvojka je) zmínila několik detailů jak z dvojky tak i z trojky. Líbí se mi, že pro pozorného diváka připravili jakousi připomínku předchozích dílů. Angela byla zase o něco hysteričtější, hlavní hrdina, jenž začne býti hrdinou až na samotném konci, prodělal prapodivnou změnu osobnosti, kdy se běhěm 5 vteřin změnil z naprostého zbabělce na chlápka, co jde zachránit křehotinku. Nicméně film mě skutečně bavil, jen bych asi doporučila od něj očekávat spíše akční cosi než-li napínavý horor, kterým byla jednička. ()

Brmbolec

Musím sa tohoto filmu zastať. Také nízke hodnotenie si to nezaslúži. Je to niečo iné ako sme čakali, ale určite to nie je také zlé ako niektorí píšu. Skôr to pričítam sklamaniu. Podľa mňa sú to solídne 3* čiže 65-70% ()

MartinTerran

Tak a REC už se definitivně změnil na klasickou "zombičinu". Ne, že by to byl špatný film to ne, je tam solidní akce i atmosféra, ale už to není REC a to je škoda. SPOILER Škoda toho konce pod vodou už jsem myslel, že tu sérii pěkně zakončí, ale oni ne. KONEC SPOILERU Hodnocení: 55/100. ()

petrik11

Oproti 3ke výrazný posun hore. Tvorcovia sa tu snažili vtlačiť deju aj nejakú myšlienku, herci hrali, zombíci kúsali, krvi mnoho ()

Kortexo

Prodlužování agonie.Bez nových myšlenek a krajně nelogický děj.Mělo zůstat u prvních dvou dílů.Film, který požírá sám sebe... ()

XXXXXXXX

Potěší prostřihy z prvního dílu, a hlavně návrat hrdinky z jedničky. Úsměvný odkaz na třetí díl mě rozesmál(stará babky chodí po lodi, a otravuje hlavní hrdinku, aby zjistila, jestli je ze strany ženicha nebo nevěsty). Jak už tu bylo zmiňováno, jde o první díl bez ruční kamery. To vlastně úplně neplatí, protože tam rozšifrovávají záběry, z pokažené kamery z prvního dílu. Konečně někoho napadlo, využít lodní motor netypickým způsobem. ()

lusa

Opičí masaker lodným motorom :)) Prekvapivo lepšie ako som podľa komentárov čakala. Síce nič šokujúce, ale prostredie lode, búrky a stiesnených priestorov je fajn. Lepšie ako Rec 3, slabšie ako 1 a 2. 3* ()

Brano

Štvorka pokračuje presne tam, kde druhý diel končil. Tomuto filmu najviac chýbala vypätejšia atmosféra a viac krvavých-akčných zombie scén. A samozrejme nejaké menšie zápletky, pretože v úvodnej polhodine sa tu nič dokopy nedeje. Idea štvorky nebola zlá a záver bol stráviteľný. Je to točené normálnou kamerou, čo vnímam tiež ako pozitívum. A Postava Manueli Velasco sa mi páčila a ku koncu bola aj trochu akčnejšia, na rozdiel od tej hysterickej novinárky z jednotky. Záverečná vtipná scéna s ňou po titulkách potešila. Moje celkové hodnotenie REC: Jednotka dosť preceňovaná, ale čo sa týka atmosféry tak v tom vynikala, dvojka prepadák a trojka u mňa doposiaľ najlepšia! Síce je to skôr len taká bezhlavá vyvražďovačka, ale aspoň zábavná. A štvorka, ako samostatný film nestojí za veľa, ale v rámci série ma to výrazne nesklamalo. Tak na jedno pozretie. Myslím, že sa ešte dočkáme ďalšieho zbytočného pokračovania. /45%/ ()

Pitryx

Tak tvůrci se vrátili ke druhému filmu a natočili pokračování. Opět obyč. zombiárna, ale má švunk jako ďas. Trapné FF kamerování je chválazombiemu pryč, a tak se to vcelku dá. Já to sypu za čtyřicet, protože je to přece jen klišárna. Ale jistě se dá dívat i podruhé. ()

Purity1711

Tááák. Z činžáku do tankeru. Teda, po výbornej 1 a 2 som čakal niečo podobné ale ... Horor, found footage, strach a atmosféru (klaustrofóbia tu vôbec nefunguje) nám vystriedala akcia a zbrane. Film nie je zlý ale ani žiadna sláva. Krv, gore, zombies, streľba, sympatická Manuela Velasco tu samozrejme sú, len už to nejak nefunguje, aby to dokázalo navodiť tú správnu atmošku. Úvod sa vlečie, kecá sa, niečo sa poondí, sem-tam je nejaká rezačka s infikovanými, niečo sa vysvetlí z predchádzajúcih dielov a potom už len rýchly spád do finále. Záver .... :-D ? Škoda nevyužitého potenciálu, u mňa slabých 40%. ()

djbarrel

Podle hodnocení jsem čekal, že to bude opět jen sračka v duchu přiblblý trojky. A hle, nestalo se tak, v podstatě se dá říct, že čtyřka, trojku prakticky ignoruje a navrací se "ke kořenům" , tj. stísněné prostory, tma, mrazivá atmosféra. Série REC má své kouzlo a nutno říct, že čtyřka napravuje reputaci po tom svatebním kiksu. Moc pěkné. 75 % ()