REC 4: Apokalypsa

[REC] 4: Apokalypsa

(festivalový název)

Horor / Thriller

Španělsko, 2014, 96 min

Vskutku nejslabší Rec a co Balaguero dělal při natáčení netuším. Co potěší je opuštění konceptu Found Footage, co zamrzí je zanechání roztřepané kamery a špatného střihu, takže ve výsledku, jako by se nic nezměnilo. 40 minut nuda, pak se film alespoň slušně rozjede, ale nic jiného než napětí nenabídne, gore je pramálo ( Z trojky si pamatuji minimálně 3 úžasné gore efekty, ze čtverky si za týden nebudu pamatovat nic), stísněná atmosféra nefunguje, potěší jen Zombie opička a parádní masky, ale toť vše. Zhlédnout se Rec 4 dá, ale lepší než průměrné hodnocení si nezaslouží. 55%(14.12.2014)

• Aywes

Zoufalá touha vydojit mrtvou značku. Škoda. Nebýt pokračování, tak mohl REC odejít se ctí. Na druhou stranu je to o kousíček lepší, než předchozí díl. Nedoporučoval bych to ani jako nenáročnou zábavu. Jsou venku lepší kousky.(27.12.2018)

Ale jo, originální to není, na to ale sere pes.Recyklace třikrát viděného napočtvrté, nicméně v kvalitě, která předčí velkou část filmů v tomto žánru.Slabší jak první dva díly, výrazně lepší jak třetí. Dobrý nápad se s prostředím na lodi ,funkční zápletka, technicky i trikově na vysoké úrovni. V podstatě tomu není co vytknout, snad jen tu stereotypní recyklaci. Ono ale v tomhle žánru toho moc objevného udělat nejde :)(15.12.2014)

Podle hodnocení jsem čekal, že to bude opět jen sračka v duchu přiblblý trojky. A hle, nestalo se tak, v podstatě se dá říct, že čtyřka, trojku prakticky ignoruje a navrací se "ke kořenům" , tj. stísněné prostory, tma, mrazivá atmosféra. Série REC má své kouzlo a nutno říct, že čtyřka napravuje reputaci po tom svatebním kiksu. Moc pěkné. 75 %(20.12.2014)

• elanista1

Ja som mal dosť už po prvom REC. Tento už nemá ručnú kameru, takže to je najväčšie plus. Škoda, že Jaume Balaguero mrhá filmárskym talentom na takéto hlúpe filmy.(25.12.2014)

Jednotka a dvojka mali v sbebe to velke caro tajomstva izolovaneho domu. Tu uz na lodi to nie je take zaujimave. Ale cela seria je vyborna a tesim sa na dalsi diel.(28.12.2014)

Los rezidentos evilos po espaňolos. Kvalit RE to sice nedosahuje, nicméně hlad je sviňa a další RE v nedohlednu...(28.12.2014)

• Pantai

Jednoduše-velké zklamání.(2.1.2015)

• Ace.A.T.L.

Myšlenka dobrá, ale ve finále je to kravina. Škoda, že tohle přišlo až po trojce. "Červíka" měli vysvětlit hnedka po dvojce a možná by to dávalo drobet smysl. Ale spojit poseldost s parazitem a ve trojce nepustit "zombíky" do kostela, páč je to celý antiježíškovský je fakt nesmysl. Tady mi to zavání snahou vysvětlit zlo, jako ve filmu VĚC. A i to prostředí tomu drobet napovídá. Jenže to k tomu nemá ani nakročíno, natož aby se to povedlo. Je to drobátko lepší, než trojka, ale stejně je to už zbytečnost. Za mě 1* a URČITĚ NEDOPORUČUJU(5.1.2015)

Je toto mozne? Ked som pri tretom dieli spominal, ze Spanieli si z nas s danym pocinom robili prcu, teraz zasa, pri stvrtom pokracovani, nasadili latku opat o cosi vyssie, hoci z priemeru sa to dostava uz len velmi pracne. Pri serii "[REC]" si pomaly, ale iste zacinam pripadat ako na nepodarenej hupacke, z ktorej sa cloveku akurat tak priebezne dviha zaludok. Najprv sme tu mali prve dva dieli, ktore povazujem za vydarene, hoci neskorsie pro-nabozenske kydy mi do celej zombie problematiky fakt nesadli. Potom dorazilo tretie pokracovanie, pri ktorom som sa vskutku viac rehlil, nez cokolvek ine a dodnes ho povazujem za akusi prvu "zombie telenovelu" v historii filmu, bueheh, ehm. Nuz... a nsledne dorazi "Apocalipsis", ktory sa (najma vdaka klaustrofobickym chodbam lode) tak trochu ponasa napr. na prvy "Resident Evil" (t.j. chodby, labaky a zase chodby)... Napatie sa podarilo opat kapanek vygradovat smerom hore, no nech je ako chce, i toto pokracovanie uz straca dych. Tym skor sa zacinam desit faktu, ze pripadne DALSIE pokracovanie (a vzhladom na zaver je to vysoko pravdepodobne) opat spadne na dno... Skratka, tvorcom sa cela seria totalne vymkla spod kontroly a momentalne uz len balancuje "zo strany na stranu", doslova ako ked vietor fuka. Nuz... nic svetoborne sa teda neudialo, na jedno pozretie je to to staby zombie hororik fajn, ale cumiet na to znova... to si radsej pustim osvedcenu zombie klasiku... 50%.(9.1.2015)

• Richie4422

Pri trojke som sa neskutočne rozpísal a hlavne som veľmi kritizoval. Teraz to neurobím a nejdem plytvať slovami na takýto odpad. Balagueró ukázal, že aj jemu práši v hlavičke a natočil hnusnú a horúcu žbrndu ľudských štiav. Trápne, nevtipné, nestrašidelné, nenapínavé, predvídateľné bez využitého potenciálu z dvojky. Mali tak neskutočne bohaté možnosti REC ukončiť, tak originálne a nevídane na "zombie/vírus" hororový žáner. Balagueró to nevyužil, išiel to najjednoduchšou cestou, "humorom" sa inšpiroval u kolegu z trojky a dostal sa nám film, ktorý pôsobí dojmom "len aby bol". Neskutočný des. Budem sa tváriť, že sú REC len dva. Lebo posledné dva filmy REC nie sú a verím, že tvorcovia na to prídu tiež. Pri trojke som napísal, že 30+ minútový úsek filmu sa dá užiť, keď sa človek dostane do polohy, že pozerá iný film a nie REC. Tu to neplatí a aj keď som si myslel, že to nie je možné, podarilo sa natočiť ešte väčšiu nudnú, slaboduchú, nezaujímavú hovadinu bez využitého potenciálu. Odpad, ani výstrih hrdinky ma nedonúti dať jednu hviezdičku. Keby to bol iný projekt od iných tvorcov, dal by som jednu hviezdičku za snahu. Za meno REC nikdy. Urážka prvých dvoch filmov a fanúšikov. Hanba.(11.1.2015)

• Big Daddy

Na první dva díly toto pokračování kvalitou rozhodně nemá, ale zvědavost, jak příběh rozvine dál, je velká. Způsob jakým je tento díl napojen a pokračuje v zápletce dál, jsem neshledal vyloženě stupidním a spolu se solidní atmosférou a některými zajímavými hereckými výkony, je asi nejzajímavější stránkou snímku. Mnohem horší je to s napětím, které značně ubralo z plynu a momenty kdy téměř nedýcháte abyste hrdinku nevyzradili, se vytratili. Klasická metoda přednesu je sice oproti found footage přehlednější a stravitelnější pro řadu diváků, ale tím přišla série o stěžejní rozlišovací prvek od podobných infekčních horor filmů, kterých je v hladinách průměru celá řada.RIP REC(21.1.2015)

Prodlužování agonie.Bez nových myšlenek a krajně nelogický děj.Mělo zůstat u prvních dvou dílů.Film, který požírá sám sebe...(24.1.2015)

Lepsie nez 3, ale horsie nez 1,2. Tie su TOP. Ale hodnotim to vcelku dobre, vobec som sa nenudil, ani na chvilu, krvave sceny akurat, a napad s motorom na cln je genialny :D(14.3.2015)

Rozhodoval som sa medzi 3 a 4 hviezdičkami lebo je to u mňa 70% 4 som dal kvôli tomu ze aj ma kus prekvapil tento film aj keď sa absolútne nechytá na 1 a 2 ale je o poriadny kus lepši ako 3. Celej sérii Rec patrí priemerne hodnotenie 75%.(3.4.2015)

• @nthr4X

A v pátém díle se lidstvo střetne se zmutovanými posedlými žraloky... né teď vážně, tato série o ''záhadném'' virusu mě vůbec nebavila, hrůzostrašnou trojku jsem nějaký čas rozdýchával a dávám ji jako tip pro přátele pokud se chtějí pobavit. Tenhle poslední díl nepřinesl vesměs nic nového.(12.4.2015)

Opičí masaker lodným motorom :)) Prekvapivo lepšie ako som podľa komentárov čakala. Síce nič šokujúce, ale prostredie lode, búrky a stiesnených priestorov je fajn. Lepšie ako Rec 3, slabšie ako 1 a 2. 3*(22.5.2015)

• johnny_vasku

Kdo, stejně jako já, doufal, že třetí díl byl průser jen kvůli tomu, že se pomyslného kormidla ujal pouze jeden z režisérů skvělé jedničky a dvojky, ten se, stejně jako já, šeredně spletl. Ždímání této značky ji dovedlo spolu s hlavním parazitem až na dno žumpy a můžeme jen doufat, že tam do vymření lidstva zůstane. Po celou dobu jsem netrpělivě čekal, kdy se přiřítí nějaký ten Megalodon, sežere loď i s virem, a poté si poplave vyhladit lidstvo třeba do Gibraltaru, kde se bude čvachtat sám Balagueró. To se bohužel nestalo (SPOILER po závěrečné scéně by to byl ale skvělý námět na pátý díl) a mně nezbývalo nic jiného, než si zahrát starou známou hru Najdi stovku klišé. U čísla devětadevadesát však začala hrát jakási hudba vykradená nejspíš z konce motivačního videa a to už bylo i na mě moc, stůl letěl nohami vzhůru, monitor oknem, a já měl chuť letět za ním. 10 %.(6.3.2016)

Zbytečně podceňované. Jednička a dvojka prostě byly svoje, těžko s nimidalší dva dílynějak srovnávat. Čtverka má alespoň klaustrofobickou atmosféru, postupně graduje, slušně řemeslně odvedená. Za rok si už na ni ani nevzpomenu, ale jako napínavá jednohubka funguje moc dobře.(18.11.2017)

nakoniec za všetko môže len jeden košťák, ktorý akosi viac narástol. Kedze som vydrzal sa dívat az do konca sú to 4 hviezdy aj ked len slabsie. 7/10(9.1.2015)

asi jediné veľké negatívum toho filmu bola, s prepáčením, tá stará baba, tá stará pizda. Sry sry, ale bola neskutočne otravná. Normálne starým ľuďom nenadávam :)). WTF tam hľadala?! xD(13.1.2015)