Události, komentáře (TV pořad)

Publicistický

Československo, 1990, 50 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (45)

Jediný zpravodajsko - publicistický pořad v této zemi, který má cenu sledovat. Naprosto skvělá připravenost moderátorů nedává politikům ani jiným mocipánům moc šancí. Na jejich naučené fráze a lži dokážou moderátoři fantasticky reagovat a je z nich vidět že o diskutovaném tématu vědí maximum možnýho. V současný době je moje největší hvězda Martin Veselovský, který dokázal rozebrat třeba Béma takovým způsobem, že na konci bylo jasný co je to ve skutečnosti za lháře. Navíc Martin občas používá skvělou ironii a tím mocipánům ještě víc přitopí. Daniela Drtinová má pro změnu neuvěřitelně přímý tah na bránu a líbí se mě její nekompromisní styl, v Čechách u TV novinářů něco neuvěřitelnýho, opravdu parádní. Jednou tam mocipánům dala takovou sodu, že ti tam už pak jenom seděli a čuměli a Danuška do nich kopala další důkazní otázky a oni se už nezmohli vůbec na nic a jen čekali až pořad skončí. Poslední z tria je Jakub Železný. Jakub má ze všech tří nejgentlemanštější projev, ale to neznamená, že politk či jinej mocipán si u něj nezpotí prdel i pro Jakuba Železnýho platí heslo "šmejdům v tomto pořadu dobře nebude". Uk však nejsou jen o politice a mocipánech. Často se v něm probírá aktuálně významná téma ze všech možných oborů a do studia jsou zvaný odborníci na dané téma a rozhovor je veden tak, že i laik získá mnoho zajímavých informací. Opravdu vynikající pořad a mé obrovské uznání pro trio moderátorů Uk. Tyhle tři považuju za nejlepší televizní žurnály v zemi. Fakt díky za vaší nestranou, objektivní a profesionální práci. A abych tyhle tři mediály ještě více podpořil. Právě na základě odpovědí, chování a odvahy chodit do tohoto pořadu se rozhoduju komu dám svůj hlas v příštích volbách. Takže soudruzi z ODS a Věcí veřejných, pokud opakovaně odmítate pozvánky do tohoto pořadu, beru to tak, že nám lžete a do pořadu nechcete jít, protože se bojíte, ale pamatujte si, Vaše arogance k občanům této země se vám za čtyři roky sečte a i když i ostatní strany jsou taky svině. My vás zase vyměníme a dáme šanci jiným, tak dlouho Vás budeme měnit, dokud se vy nenaučíte brát jako povinnost chodit do těchto pořadů a odpovídat na otázky.(23.12.2010)

Nejlepší zpravodajsko-publicistický pořad v rámci spektra českých televizních stanic, jehož největším handicapem je jeho upozadění zařazením do vysílacího schématu druhého programu veřejnoprávní televize... Většina komentujících tu zmiňuje (vysokou) úroveň moderátorů, já bych ale vyzdvihl především znamenitý výběr hostů, expertů, kteří téměř vždy mají k danému tématu co říci a čím rozšířit rastr komentované události. Sumarizační charakter, komentované zpravodajství, rozhovory s aktéry i experty, analytické reportáže. (Téměř) dokonalá televizní publicistika...(26.11.2011)

Aktuální, analytické komentované zpravodajství v aktuálních otázkách, u nás ale i za našemi hranicemi, ze všech možných oboru a odvětví, bezprostředně s jejich hlavními aktéry a experty. V současnosti považuji tento pořad, spolu s "Hydem parkem" a "168 hodin" za to nejlepší z publicistiky, objevující se na veřejnoprávní televizi. Moderátor Jakub Železný, tak trochu po vzoru Takáče, občas ujíždí ale jinak nemám mnoho výtek..(15.5.2010)

Po odchodu ustálené a výborné trojice Martin Veselovský, Jakub Železný a Daniela Drtinová jsou Události komentáře ne poloviční, ale asi tak čtvrteční. Naprosto mě přestaly zajímat. Tento pořad stojí na kvalitě moderátorů, jinak je to naprosto ordinérní pořad srovnatelný s jakýmikoliv rozhovory na ČT24 (ať už se to srovná s Interview nebo i klasickými rozhovory v rámci Studia 24). V moderátorech jsem spatřoval tu často zmiňovanou exkluzivitu tohoto pořadu. Dnes už tomu tak není. Naštěstí existuje DVTV. Škoda jen, že se Jakub Železný zahrabal do Událostí, které by mohl odříkavat i robot a vyšlo by to nastejno.(17.2.2015)

jediná pořádná relace zaměřená na dění (hlavně politické a ekonomické) v Česku kterému ostatní pořady depilují kotníky na štaflích(24.6.2012)

Nekompromisní a profesionální moderátorský tým Událostí, komentářů (Železný, Veselovský, Drtinová) vytváří nejlepší publicistický pořad v rámci všech našich TV stanic. Podle mého gusta se mu nic nevyrovná, ani ve výhodnější čas vysílané Otázky Wenouše Moravcovic. Nevynechám byť jediný díl.(12.5.2011)

• MikeCool

TV-pořad. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 45% (2*) |(24.10.2013)

Naprostá špička tohoto formátu, žel pozdní vysílací doba mě skoro vždy odradí od sledování. Kdo by chtěl po desáté večer ještě u televize řešit politiku, že...(21.10.2011)

Publicistický pořad, jenž nemá v ČR konkurenci. Aktuální témata od moderátorů, kteří ví, o čem mluví a nemlátí tak jen zbytečně prázdnou slámu. Nekomerční, věcný, přesto (nebo právě proto) o to zajímavější.(30.7.2013)

Právě tenhle vynikající pořad sleduji, dá se na něj pozorně dívat, ale mít ho zapnutý i jako kulisu. Téměř si na něj zvykám už způsobem, že na něj denně čekám. I když občas mě znechutí, že se tam neustále střídají někteří politici v dosti krátkých časových odstupech. Na některé obličeje jsem už doslova alergický, tak je snad po volbách už na obrazovce neuvidím vůbec.(13.8.2013)

Hvězdičky by bylo možné přiznat podle toho, kdo komentuje. Moderátorka Drtinová by musela hodně přidat.(28.9.2010)

O několik tříd lepší než Televizní noviny (pod jakýmkoli názvem, v jakékoli podobě, jakémkoli čase i na jakékoli stanici).(20.8.2012)

• buldock

Kdysi skvělá, dnes žumpa a obrovská unijní propaganda, fuj!(27.5.2016)

Přestože bych vůči pubicistice ČT určíté výhrady, tento pořad skutečně má svou úroveň a dá se považovat za skutečné seriozní. Víc takových.(28.4.2017)

Skvěle zpracovaný pořad, který dává prostor různým názorům a přehledně shrnuje nejdůležitější témata současnosti. Některé příspěvky hostů jsou zajímavé, jiné už méně, ale tak už to bývá prakticky u všech publicistických pořadů. Každopádně naštěstí převládá první případ, takže se člověk většinou i něco poučného dozví.(9.1.2015)

• Wheelcrusher

Události jsou realita a komentáře šílenství, obojí falešná skutečnost, takže jakjináč než ODPAD - za celou tu debilní 24ku a její dlouhodobě neblahej pseudointelektuální dopad na naší společnost. Hamba ČT úplně stejně jako H@vně, Novinkám nebo Streamu!(15.11.2015)

Veselovský i Drtinová jsou fajn, ale Železný by si asi občas potřeboval omévat přirození vlažnó vodó. Za tento (29:55) jeho úlet strhávám jednu hvězdu.(12.10.2011)

• pakobylka

Publicistický pořad televize, která se honosí označením "veřejnoprávní", takže vcelku logicky zachovává hlavní směr (a cíl) onoho zdiskreditovaného celoplošného média. Přesto si tu a tam dovolí malé odbočky - to aby si alespoň navenek zachoval nestrannou a profesionální tvář. Sleduju ho jen velice nepravidelně, přesto jsem se už dozvěděla ledacos zajímavého ... o sobě. Ač by mě to nikdy předtím nenapadlo, zjistila jsem, že jsem (dle jejích hojně používaných nálepek) rasista, xenofob, extrémista a rusofil. Co se dá dělat, musím se s tím nějak srovnat, neboť si nehodlám pod blahosklonným dohledem Velkého bratra ze zámoří kupovat mávátko ... na cestu do globalizované multikulturní Evropy, která vlastenectví postavila na roveň nacionalismu. P.S.: Začala jsem být poněkud alergická na slovní spojení typu "svoboda a demokracie", "evropské" - popřípadě "západní hodnoty" či "politická korektnost". Jo ... abych nezapomněla - taky nesnáším agresivní sluníčka.(27.5.2016)

Kdo někdy viděl Newsnight např. s Paxmanem, tak asi tuší, kde brala ČT inspiraci. Pravdou je, že většina komentářů událostí je povedených a člověk si dokáže rychle udělat obrázek o pozvaných hostech.(27.4.2012)

Když to zrovna nemoderuje Železný, tak Události komentáře považuji za jeden z nejlepších publicistických pořadů u nás. Ale na díly s Železným se nedá dívat. Ten chlap vůbec není moderátor. Sorry pane Železný, ale na vaše názory není nikdo zvědavý, tak je přestaňte vtírat nám i vašim hostům a nechte je mluvit. Tím spíše, že děláte rozumbradu a všeználka naprosto u jakékoliv problematiky, i o té, o které vůbec nemáte ani páru.(6.6.2013)

<< předchozí 1 2 3