Další rok

Ďalší rok

Drama / Komedie

Velká Británie, 2010, 129 min

• MartinezZ

Výborně zahrané, to ano, samotný film bych si ale uměl spíše představit na prknech nějakého komornějšího divadla než na plátnech kin a obrazovkách. ~~~ Pohádkový milující se pár vs. tlupa neúspěšných s nesmířených přátel, kteří jen hledají, kde se vymluvit ze svého nešťastného života. ~~~ Dvě hodiny!(18.6.2011)

• Wbcko

Film o páru jak z pohádky, jedné neštastnici a pár dalších, víceméně nepodstatných postavách... . Nerad bych se nechal zlanařit vysokým hodnocením zde na čsfd, tak dám dvě hvězdy za milé herecké výkony a poměrně příjemě strávenou dvouhodinku v teple, body dolu za všechno ostatní, navíc mi život dost otravovala bolest krku způsobená špatně zvoleným místem v sále, ale za to už film nemůže a zbytečně bych mu křivdil:)). Nevím, asi nejsem dostatečně vyzrálý, abych si z filmu odnesl víc... bohužel(30.11.2010)

Navenek pokojné, neuspěchané, maličko bilanční obrázky ze života jedné šťastné rodiny - a jejího nešťastného okolí. Jsou vyvedené v tlumených, lehce depresivních barvách ... přičemž jejich starodávný rám představuje čtvero ročních období. Kromě jiného pojednávají o tom, že některé věci se vyřeší samy, i když jim necháte volný průběh (či dokonce právě proto, že jim necháte volný průběh) ... zatímco jiné nezměníte, ať uděláte cokoli. Bohužel prezentované idylické soužití a vnitřní harmonie postarší ústřední dvojice na mě nijak výrazně kladně nezapůsobily ... možná proto, že vesměs dobře míněné, dobromyslné, vtipné či chápavé postřehy občas nebyly až tak vtipné - viz první společné stolování se synovou přítelkyní ... ani až tak chápavé - viz pohřební hostina. Takže postupem času jsem začala pociťovat určitou odtažitost - a spolu s ní se dostavila poměrně neodbytná vnitřní potřeba nějak se vůči oběma hlavním hrdinům vymezit ... což nejspíš nebude přesně to, čeho chtěl autor docílit. Pokud bych z ročního hostování v jejich domě měla vyvodit nějaké ponaučení - nebo doporučení, pak jen jediné ... zato zcela jednoznačné: Není záhodno pouštět si k tělu osamělé kamarádky, které předstírají, že jsou se svým životem spokojené - a velkoryse jim přenechat roli rodinných přítelkyň ... obzvláště máte-li nezadaného dospělého syna.(22.6.2015)

Film, který stojí na úchvatných hereckých výkonech, kdy Jim Broadbent standardně dokazuje svou kvalitu, ale hlavní hvězdou je zde Lesley Manville, která naprosto skvěle ztvárnila postavu, jež jí byla nabídnuta. Dokonale zachytila ve dvou hodinách vývoj své postavy, s níž budete tesknit, stejně jako ji můžete, ale nemusíte litovat, protože to není vyloženě postava příjemná.(14.6.2016)

Další rok je přesně tím typem filmu, který vážně nemám rád. Drama. V podstatě strašně prázdný žánr. Naštěstí to ale bylo tak dobře natočené, napsané a zahrané, že mi dvě hodiny stopáže utekly jako nic a celou dobu jsem si říkal, že snad štáb nacpal kamery do normálního domu a rok tam natáčel osudy běžných lidí. Hodně zajímavá záležitost. 80%(5.12.2016)