Televízna inscenácia. Príbeh osamelej ženy, ktorá si obľúbila sirotu z detského domova. Uvažuje o tom, že by ho mohla adoptovať, ale ešte nie je definitívne rozhodnutá. Keď chlapec padne pod auto a zraní sa tak nešťastne, že mu pravdepodobne budú musieť amputovať ruku, okamžite sa rozhodne a napriek odhováraniu švagrinej a neochote príslušných úradov si chlapca osvojí. Inscenácia je citlivou a krehkou oslavou humanizmu a lásky prostej ženy. (oficiální text distributora)

Autogram

Vážny a ťažký námet, ale to lacné spracovanie mu nedovolilo vôbec vyniknúť. Nielen herecké výkony, ale aj réžia alebo kamera sa nevyznamenali. Občas som mal pocit amatérskeho filmu alebo domáceho videa. –––– Všeličím ho napchávajú. Predtým tu ležal tiež jeden taký, včera umrel. Tiež ho tak napchávali. ()

javlapippi

"Keby bolo zle, naše dievčatá z brigády mi pomôžu, všetky!" S brigádou socialistickej práce ide všetko ľahšie, o tom je presvedčená hlavná hrdinka, poštárka a vdova, plánujúca si aj napriek názoru úradov a príbuzenstva adoptovať na seba citovo naviazanú sirotu, toho času hospitalizovanú s výhľadom na amputáciu končatiny. Veľmi dobré. ()