Táto romantická komédia, v niektorých krajinách známa pod názvom The F Word, je adaptáciou divadelnej hry T. J. Dawea a Michaela Rinaldiho "Toothpaste and Cigars". Čo keby muž stretol zadanú ženu a pocítil by k nej lásku na prvý pohľad? Mal by jej o tom povedať? Túto dilemu sa snaží vyriešiť Wallace (Daniel Radcliffe). Žije v Toronte, nedokončil vysokú školu a ani v práci nie je šťastný. Chantry (Zoe Kazan) naopak už má zariadený život s úspešným Benom (Rafe Spall) a pracuje na svojej kariére. Wallace chce zistiť, či by mal u Chantry šancu. Otázku, ako si ju získať, konzultuje so svojím kamarátom Allanom (Adam Driver), ktorý je zároveň Chantryným bratrancom (farfalla)

korbitch22

Drtivou většinu stopáže příjemná romantická indie komedie jakých jsou tuny. Pohodové divadelní herectví a taková ta pravá filmařina od srdce. Postavy jsou sympatické a Radcliffe i když pořád vypadá jako Harry Potter hraje velice dobře. Bohužel ze sympatických postav se změní většina v pořádné debily a vrchol všemu nasadí Zoe Kazan, jelikož její postava ztratí sympatie po nepochopitelném držkování na pláži a korunu všemu nasadí její rozhovor s Wallacem v restauraci kdy předvede další scénu, po které bych ji nejen přestal milovat, ale nakopal jí do prdele. Konec se svatbou už byl totálně mimo. Má to celou dobu našlápnuto dobře, ale z hlavní hrdinky se vyklube příšerná píča. 65%. ()

emma53

Já mám Zoe ráda, nemůžu si pomoct. Asi se v těch jejích rolích tak trochu vidím. Tady jsem se musela smát jejímu koupání v rybníku. To jsem totiž celá já a kdo mě trochu zná, tak přesně ví proč:-) Jinak jsem naštěstí zcela oproštěná od srovnávání Daniela s Harry Potterem, takže můžu s klidem napsat, že tady Wallace a Chantry byl moc prima párek, který vám zpříjemní pár minut vašeho života. A teď mě omluvte, jdu totiž vylézt na střechu pozorovat hvězdy a vezmu si sebou bláznovo zlato, protože jsem strašně zvědavá, jak chutná. Za Zoe **** ()

Arsenal83

Radcliffovi kúzelná palička nejak nepomohla. Kto ale robil casting na tento film? Do romantickej "komédie" dajú ako hlavnú herečku s ksichtom jak po autonehode, absolútne nesympatická a škaredá. Takže máme tu pár Radcliffe- Kazan, dvojica, ktorej nikdy nebudete držať palce. Ďalšie postavy na prd- priateľ slečny Kazan, ktorý by nezahral ani mrtvého v truhle, Radcliffova matka s účesom Majky z Gurunu a ktorá vyzerala od neho len o pár rokov staršia (kto vie, možno už americká produkcia prišla na našich opálených spoluobčanov a že deti môžu mať deti). V podstate jediná dobre vyzerajúca herečka bola Radcliffova bývalka, ktorá dostala priestor tak dve minúty. Bravó! A k tomu scénar napísaný na kolene. Situácie, ktoré mali byť vtipné šli vyslovene do trápnosti. Myšlienka filmu zakopaná pod zem. ()

evulienka3

Tento film bol ako jazda na húsenkovej dráhe. Raz hore, potom zase hneď dole. Na jednej strane strašne ukecaný, až som si miestami hovorila, že by už fakt mohli ubrať. Na strane druhej ma však tie rečičky aj bavili a hlavne herci nezabúdali na neverbálnu komunikáciu. Miesta, v ktorých v nich mal prebiehať vnútorný boj s tým čo hovoria a to čo si myslia či cítia boli krásne čitateľné. Čiže skvele zahrané. Tento štýl herectva mám naozaj veľmi rada. Potom tu boli tie obrovské kontrasty, keď sa neustále striedali scény plné klasického klišé a scény výsostne originálne a krásne spracované. Chvíľami ma to teda strašne bavilo a bola som unesená a chvíľami som obracala očami a krútila hlavou. Jednoducho film plný kontrastov, ktoré z neho však robia niečo výnimočne milé. ()

Morzael

Několik absurdních momentů filmu ve mně vyvolalo záchvat smíchu, ale jinak jsem dost často měl chuť vlepit tý nevyrovnaný a afektovaný pindě, která evidentně neví, co chce, a ještě vyčítá druhému city. Zoe Kazan pro mě představovala asi nejmíň sympatickou druhou polovičku v romantické komedii, co jsem kdy viděl, a do konce jsem doufal, že si Redcliffe najde někoho normálního. ()

• Napriek tomu, že prevažná časť filmu sa odohráva v Toronte, je možné si všimnúť hneď v niekoľkých scénach (00:07:40 – Wallace so synovcom sledujú horor, 01:19:20 – scéna v bare), že postavy nefandia "domácemu" hokejovému tímu (Toronto Maple Leafs), ale paradoxne ich najväčšiemu rivalovi – Montrealu Canadiens. (mclenin)