poster

Krokodýlové z předměstí

 • Německo

  Vorstadtkrokodile

 • angličtina

  The Crocodiles

Rodinný

Německo, 2009, 98 min

 • hygienik
  ***

  Partia detí príma do spolku "Krokodílov na predmestí", nového člena Hanesa. Ako prijímaciu skúšku musí vyliezť na strechu starej továrne. Takmer sa to neskončí dobre , nebyť Kaia, chlapca na vozíku zo susedstva, ktorý v pravý čas zavolá hasičov. Na obzore je ďalší "budúci krokodíl." Kai si svoje členstvo ale bude musieť zaslúžiť iným spôsobom... Ľahko nadpriemerný občas nahlúply film s "akčnými" prvkami pre deti o radostiach aj starostiach na predmestí a hlavne o hodnote priateľstva aj každého jednotlivca.(3.8.2010)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,628,777(16.6.2010)

 • fraktal
  ****

  Programově vzdělávací snímek, zcela a jednoznačně určen dětskému publiku z německé produkce. Pro dospělé toho sice moc nenabízí, ale školou povinní by to měli shlédnout téměř povinně. A to nejen pro jeho pro jeho až úzkostlivou korektnost a chování podobné Správné pětce: tihle moderní Rychlí šípy zahrnují vozíčkáře, tlouštíka, holku, albánce, lehce hloupějšího, koktavého ustrašence i přehnaně optimistického "správňáka" a tak se tam každej (před)puboš jistě najde. PS: Titulky velice připomínají české 4teens s (překvapivě výbornou) německou hudbou!(24.3.2012)

 • blackrain
  ****

  Všechny děti na světě jsou úplně stejné. Také jsme měli podobnou partu. Poznávacím znamením nebyl krokodýl, ale džínová bunda, která měla na zádech potisk s americkým náklaďákem a jednu chvíli jsme se pohybovali i v maskáčích. Jo, to byly skutečně nezapomenutelné časy. Klasický film pro děti. Možná bych mohla říct, že to byl jeden z mnoha, který se mi zase jednou dostal pod ruku, ale mě se líbil. Takže proti němu nemůžu říct křivého slova.(2.10.2012)

 • FIBO
  ****

  Překvapivě příjemná nedělní oddychovka zaměřená na mladší publikum. Z pozice dospělého diváka jde spíše o další naivní příběh, nicméně pokud to budete brát z ryze dětské perspektivy, vžijete do do dob, kdy jste byli dětmi i Vy. To, co se zdá být v úvodu nevinou hrou, rychle přerustá ve smrtelné nebezpečí. Samozřejmě, jdou zde nesmysly, na druhou stranu, pokud někdo rád vzpomíná na dětství, určitě filmem Vorstadtkrokodile nepohrdne. Velké plus zde zaslouží kamera a hudba.(20.10.2011)