Krokodýlové z předměstí

Vorstadtkrokodile

The Crocodiles

Rodinný

Německo, 2009, 98 min

Všechny děti na světě jsou úplně stejné. Také jsme měli podobnou partu. Poznávacím znamením nebyl krokodýl, ale džínová bunda, která měla na zádech potisk s americkým náklaďákem a jednu chvíli jsme se pohybovali i v maskáčích. Jo, to byly skutečně nezapomenutelné časy. Klasický film pro děti. Možná bych mohla říct, že to byl jeden z mnoha, který se mi zase jednou dostal pod ruku, ale mě se líbil. Takže proti němu nemůžu říct křivého slova.(2.10.2012)

Programově vzdělávací snímek, zcela a jednoznačně určen dětskému publiku z německé produkce. Pro dospělé toho sice moc nenabízí, ale školou povinní by to měli shlédnout téměř povinně. A to nejen pro jeho pro jeho až úzkostlivou korektnost a chování podobné Správné pětce: tihle moderní Rychlí šípy zahrnují vozíčkáře, tlouštíka, holku, albánce, lehce hloupějšího, koktavého ustrašence i přehnaně optimistického "správňáka" a tak se tam každej (před)puboš jistě najde. PS: Titulky velice připomínají české 4teens s (překvapivě výbornou) německou hudbou!(24.3.2012)

• Vikki

Taková nijaká, spíš mizerná pohádka pro děti. Němci nikdy neuměli točit rodinné filmy. Dost ubohá a deviantní je scéna s močením, jednak by ji chlapci řešili jinak a snadněji a jednak proč tam vlastně něco tak ponižujícího a úchylného bylo? Včetně pohrdavého vyjádření holky? Co kdyby to bylo naopak a ještě se tak někdo vyjádřil o ni? Aby to bylo tedy rovnoprávné že?! Prostě jen ukázka peofilně-feministického hnusu ze země kde už muži nejsou.(17.9.2011)

Překvapivě příjemná nedělní oddychovka zaměřená na mladší publikum. Z pozice dospělého diváka jde spíše o další naivní příběh, nicméně pokud to budete brát z ryze dětské perspektivy, vžijete do do dob, kdy jste byli dětmi i Vy. To, co se zdá být v úvodu nevinou hrou, rychle přerustá ve smrtelné nebezpečí. Samozřejmě, jdou zde nesmysly, na druhou stranu, pokud někdo rád vzpomíná na dětství, určitě filmem Vorstadtkrokodile nepohrdne. Velké plus zde zaslouží kamera a hudba.(20.10.2011)

Partia detí príma do spolku "Krokodílov na predmestí", nového člena Hanesa. Ako prijímaciu skúšku musí vyliezť na strechu starej továrne. Takmer sa to neskončí dobre , nebyť Kaia, chlapca na vozíku zo susedstva, ktorý v pravý čas zavolá hasičov. Na obzore je ďalší "budúci krokodíl." Kai si svoje členstvo ale bude musieť zaslúžiť iným spôsobom... Ľahko nadpriemerný občas nahlúply film s "akčnými" prvkami pre deti o radostiach aj starostiach na predmestí a hlavne o hodnote priateľstva aj každého jednotlivca.(3.8.2010)