Žalobce a obhájce (TV seriál)

The Whole Truth

Žalobca a obhajca

USA, 2010, 13x45 min

Jamie Forsyth

Rob Morrow, Maura Tierney, Eamonn Walker, Anthony Ruivivar, Christine Adams, Stephanie Lemelin, Andrea Gabriel, Lee Garlington, Skyler Day, Parminder Nagra, Annabella Sciorra, Kirk B.R. Woller, Aramis Knight, Christina DeRosa, Jake McLaughlin, Mark Povinelli, Jonathan Erickson Eisley, Michael Cassidy, Grey Damon, Savannah Ward, Barbara Gruen, Mousa Kraish, Celesta Hodge, Torin Sixx, Stephanie Carpentieri, Eddie Rouse, Carlos Carrasco, Summer Bishil, Jack McGee, Sean Wing, Judd Hirsch, Mara Marini, Amy Aquino, Tara Buck, Luke Youngblood, Navid Negahban, John Aylward, Jesse Lee Soffer, Layla Alizada, Mike Doyle, Sherri Saum, Tina Huang, Gene Farber, Carl Ciarfalio, Cole Sand, Joe Reegan, Myndy Crist, Nicole Cannon, Rodney To, Tahmus Rounds, Tiffany Dupont, Tricia Helfer, J. Kenneth Campbell, Brea Grant, Matthew Del Negro, Marcos De Silvas, Joseph Patrick Kelly, Mercedes Colon, Glenn Taranto, Kerry O'Malley, Dee Dee Rescher, Ellen Gerstein, Geoffrey Rivas, Myk Watford, Glen Mac, Mark Hutter, Paul Greene, Karina Logue, Roger Aaron Brown, Chance Kelly, Andrew J. West, Ryun Yu, Krizia Bajos, Deidrie Henry, Selenis Leyva, Damon Dayoub, Coby Ryan McLaughlin, Shane Coffey, Brandy Maasch, Ari Stidham, Anne Gee Byrd, Graham Shiels, Stephen Mendillo, Sam Upton, Ivar Brogger, Kinga Philipps, Paul Perri, Isabelle Fuhrman, Ronald L. Conner, Lewis T. Powell, Nelson Mashita, Steven Shaw, Dominic Pace

Jerry Bruckheimer

Scénografie:

Jerry Fleming

TV seriál ze soudního prostředí nijak nevybočuje od ostatních podobných počinů. V každém díle je případ, na jedné straně prokurátorka, na druhé obhájce a divák sleduje soudní mašinérii, dokazování a hájení všeho co stojí za zváženou. Hlavní postavy epizod jsou v soukromí výborní přátelé, ale v soudní síni to mezi nimi vře jak na bojišti. A není divu, vždyť každý hájí to své. Ve výsledku to však pro diváka vůbec nepředstavuje nudu, ani sebemenší zášť. Každá epizoda má svoji atmosféru, tempo a švih. Postavy jsou vcelku sympatické, pokud je však divák na neutrální půdě, příběhy jsou odvyprávěny vcelku srozumitelně a výprava je též přijatelná. S případů dokonale vyznívá soutěživá nálada, a tak se diváci mohou doma u televizorů vsázet, kdopak případ vyhraje dneska. A co je nejdůležitější, vůbec to nenudí.(23.7.2014)

• anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 29.2.2012 (4.3.2012)(4.3.2012)

Tenhle seriál by ode mne býval získal čtyři hvězdičky kdyby mi však hlavní ženská postava nebyla tak strašně nesympatická. A kupodivu tentokrát na vině nebyla moje menší averze na postavy v brýlích (ne slunečních :D) a přílíš krátkovlasé ženské postavy :D.(21.8.2013)

Jednotlivé příběhy a zápletky sice nejsou kdovíjak kvalitní, ale tenhle seriál stojí na ústřední dvojici, mezi kterou to jiskří a navíc jsou to oba sympaťáci. Taky se mi líbí, že člověk nikdy dopředu neví, jak se který případ vyvine, protože občas vyhraje obhajoba, jindy zas obžaloba. Rob Morrow, Maura Tierney a Eamonn Walker jsou vynikající. 70%(1.9.2013)

Po prvních dílech hodnotím jako zdařilejší výkon, díly mají švih i nápad, mezi ústřední dvojicí bublá napětí.....otázkou zůstává, kolik dobrých nápadů scénaristi ještě budou mít, než všechny díly splynou v jeden....(15.10.2010)

• Rob Morrow