poster

Superkočky (TV seriál)

 • USA

  Hellcats

 • Slovensko

  Hellcats: Superkočky v akcii

Komedie / Drama

USA, 2010, 22x41 min

 • Tred2
  ****

  Naaah, a jsme u mé oblíbené klasiky. Osobně zvedám hodnocení o stupeň, či alespoň jeho část, abych "konkuroval" podhodnocení. Fakta: Jedná se, řekl bych, až o trapně běžnou záležitost z dílny CW, určitě tu není moc místa pro originalitu (ono těžko v kategorii drama rodina/život "běžných lidí" čekat něco opravdu nového). Prostředí týmu roztleskáváček/ů, stylem jakým to tu bylo pojato, beru za docela svěží vítr do starého stromu. Koneckonců to bylo i trošku poučné, pro laika jako jsem já. Herecký casting je diskutabilní, výběr hlavních hvězd měl určitě pomoci zesílit sledovanost cílového publika, což soudím nakonec neuspělo. Dramatizace, dramaturgie, některé postavy a zvraty, to vše postrádalo trošku víc preciznosti (něco spíš o hodně víc) a snahy. Těžko můžu něco vychválit na hladinu "kvality". Ale přece jen porce dílů byly docela dobře sledovatelné a na představení se určitě pěkně koukalo (koneckonců jsou to roztleskávačky). Za sebe bych se klanil k sympatickému průměru, nicméně několik faktů mě "přemluvilo", abych šel o stupeň výš, ačkoliv to z subjektivního pohledu není "fér". 1. Seriál evidentně neměl končit první sérií (a pokud ano tak je to papírové psycho), ale mně se ten systematický zmatek líbil. Seriál se nesnažil během série dostat z bodu A do bodu B, postavy v něm se snažily. Všechno se neustále komplikovalo starými i novými událostmi a tak seriál, který sleduje spíš cesty postav, než dějovou linku jako takovou se docela zamotal a skončil.. no neskončil, zůstal víceméně otevřený. A to se mi popravdě líbilo. 2. Chvílemi naprosto nesnesitelná, chvílemi zase naprosto roztomilá kapitánka týmu (Ashley Tisdale) jejíž herectví nechci zmiňovat, a její pozitivní přístup ke všemu a všem (samozřejmě s určitými hranicemi) s její x-krát opakovanou hláškou "positive outcomes only". 3. Kombinace přísunu sarkasmu, rodinného drama, šílených excesů, manipulací některých postav skoro až na špionážní úrovni a ne-happy ne-endu. To je asi ono. Ještě možná stojí za zmínku, že seriál trošku "podráží" klasické celky jako jsou autority či náboženství, ale na tyhle fakta jsem si už tolik zvykl, že je vnímám až zpětně. Abych to mohl střelit na 4, dám 66%, s tím, že to možná není "must see" seriál, ale určitě si nezaslouží být přeskočen kvuli hodnocení lidí co viděli 1-3 díly. PS: Jedná se o klasické drama zdůrazňující důležitost rodiny, určitě ne komedii.(21.3.2012)

 • Bozvav
  ***

  Začátek až překvapivě dobrý. Jenže zrovna, když jsem chtěla jásat, že nepůjde o srcebolné příhody náctiletých ( a tudíž to přežiji bez zdravotních následků a lexaurinu), ale přeci jen o trochu dospělejší verzi povrchní zábavy - smůla. Seriál sklouzl do klišoidního slzení, citově podbarvených dialogů o ničem a to se ani nezmiňuji o srceryvných scénách. A co je nejhorší..., ono se neroztleskávalo, netančilo a neskákalo ani z poloviny tak, jak bych čekala. Postavy se jako mávnutí proutku staly plochými figurkami, jejichž příhody jak z mexické telenovely nemohly zaujmout. A když už to na konci posledního dílu začalo vypadat trošku slibněji, tak konec. Jako celek dost zklamání ( hodnoceno očima náctiletých dcer 50%)(19.3.2017)

 • ivan bohatyr
  **

  Po stránce filmové kvality je to dost nedostatečné - tento americký výchovný "teenage" styl, každým kouskem zaměřený na mládež a na jejich naivní sny, mě celkem začíná lést na nervy. Jestli to takle fakt vypadá v Americe, tak teda upřímou soustrats. Nápad, že ani pěkné holky to nemají jednoduché je ok, až na to, že aby v hamburgry a tukem zamořené U.S.A. našli takle dobře vypadající herce, lépe řečeno atlety, tak to museli prohledat snad všechny státy a taky myslím, že v U.S.A. se snad nikdo nemá špatně (prý kdyby každý člověk na Zemi měl spotřebu jako průměrný občan U.S.A. tak bychom potřebovali k životu sedm až osm planet). No ať napíšu taky něco kladného: herecké osazenstvo po vizuální stránce na hodně vysoké úrovni (laicky řečeno: hodně luxusni dcérečky), řekl bych, že hlavní hrdinka v mini-dresu je obrovské lákadlo a hlavní důvod proč u každého dílu těch 40 minut vydržím :-)(22.10.2010)

 • chicab8
  **

  Vždycky budu obdivovat schopnost dělat přemety, salta a podobné gymnastické prvky a nezlámat si při tom vaz. Bohužel přehlídka fyzické zdatnosti herců pro dobrý seriál nestačí. Vidíme zde klasický model teenagerské soap opery se všemi prvními láskami, potrhlými matkami, týmovou rivalitou atd. Hellcats je zkrátka jen další zářez v celé řadě seriálů pro mladistvé, možná o trochu hloupější a nepomáhá mu ani snaha zvednout intelektuální úroven tím, že je hlavní hrdinka vlastně nadějná studentka práv (náhodou bývalá brilatní gymnastka), které krutý svět nepřipravil jinou možnost, jak získat stipendium, než stát se roztleskávačkou... No není život mrcha?(25.10.2010)

 • Drtic
  **

  Niečo takéto je snáď možné len v amerike plno krásných báb, milionkrát ohraný príbeh, prostredie školy..... Nutno, ale povedať, že toto je jedna z tych priemerných ohraných vecí. Dej je z prostredia školy a týmu roztleskávaček alebo v originále cheerleaders ( moc sa mi to slovo páči ) škola tentoraz hrá vedľajšiu úlohu vlastne skoro žiadnu a je to hlavne o cheerleaders a jejich vzťahov tak typických práve pre jejich roky. Cheerleaders osobne mňa prekvapily a keď aspoň niečo z teho tancovania a lietania predviedli herečky a modelky samy a nie dabléri za nich tak klobúk dole. Odohráva sa tu aj niekoľko iných príbehov ktoré, ale už niesú toľko zajímavé . Mohlo to dopadnúť oveľa horšie. Seriál sa drží na hrane pozerateľnosti aj keď niekedy je správanie sa hlavných postáv dosť primitívne. Treba len vypnúť a pozerať sa a možno nás to bude aj baviť. Seriál by som odporučil hlavne mladším ročníkom.(8.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace