Superkočky (TV seriál)

Hellcats

Hellcats: Superkočky v akcii

Komedie / Drama

USA, 2010, 22x41 min

Určite najlepší spomedzi seriálov/filmov, ktoré som mala možnosť vidieť na tematiku roztlieskavanie. Jednoduchý seriál na pozeranie, dalo sa pri ňom oddýchnuť a predsa dokázal zaujať/sem tam prekvapiť. Na rozdiel od väčšiny podobných, kde ukazujú len to aké sú roztlieskavačky namyslené fifleny a ich v úvodzovkách ,,veľké problémy“. V Hellcats to nebolo len o rozlieskavaní, ale malo to svoj príbeh, svoje vzťahy, zápletky a v úplne poslednej časti sme mohli vidieť zmysel pre drama záver. Herecké výkony boli veľmi dobré a za tie premety, saltá a náročnú gymnastiku, ktorú herci predvádzali počas celého seriálu ozaj klobúk dole! Vôbec neľutujem, že som nad tým strávila čas.(21.4.2013)

• Tibb-Shäe

Začalo to celkom dobre, ale diel od dielu to ide dolu vodou... problém tohto seriálu je, že čo sa deja a zápletky týka tu prakticky nie je nič originálne či zaujímavé, nič vás neprekvapí, akurát tak unudí k smrti. Obdivujem hercov a gymnastov za všetky tie krkolomné veci čo v tom seriáli predvádzajú, ale čo z toho, keď to je len vyčačkaný obal, pod ktorým sa nič nenachádza. Herci sú o ničom, možno by čo-to aj zahrali, ale tu naozaj nie je čo hrať.(5.11.2010)

• Drtic

Niečo takéto je snáď možné len v amerike plno krásných báb, milionkrát ohraný príbeh, prostredie školy..... Nutno, ale povedať, že toto je jedna z tych priemerných ohraných vecí. Dej je z prostredia školy a týmu roztleskávaček alebo v originále cheerleaders ( moc sa mi to slovo páči ) škola tentoraz hrá vedľajšiu úlohu vlastne skoro žiadnu a je to hlavne o cheerleaders a jejich vzťahov tak typických práve pre jejich roky. Cheerleaders osobne mňa prekvapily a keď aspoň niečo z teho tancovania a lietania predviedli herečky a modelky samy a nie dabléri za nich tak klobúk dole. Odohráva sa tu aj niekoľko iných príbehov ktoré, ale už niesú toľko zajímavé . Mohlo to dopadnúť oveľa horšie. Seriál sa drží na hrane pozerateľnosti aj keď niekedy je správanie sa hlavných postáv dosť primitívne. Treba len vypnúť a pozerať sa a možno nás to bude aj baviť. Seriál by som odporučil hlavne mladším ročníkom.(8.1.2013)

Samozřejmě, aby to tady nemělo tak nízké hodnocení a tak "sofistikované" komentáře, když je to o roztleskávačkách :) Nic moc jsem od toho nečekala, ale protože mi do začátku všech seriálů zbývali ještě dva týdny a tohle má jen jednu řadu, řekla jsem si proč ne. Slabší díly se střídaly s lepšími a já po zhlédnutí všech musím říct, že se mi to fakt líbilo a že by si to podle mě rozhodně zasloužilo ještě aspoň jednu řadu, protože se ta další, podle konce, mohla slušně rozjet. Myslím, že všichni kdo žijí v dojmu, že roztleskávačky pouze skákají s pompony a fandí týmu, by si to měli pustit aby zjistili, že roztleskávání je seriózní sport a roztleskávačky jsou atleti. Nad některými kaskadérskými kousky se mi opravdu tajil dech. Víc než ta "právnická" zápletka se mi líbila ta linie, kde se připravovali na "Sectionals" and "Nationals". Ze začátku jsem měla poměrně problém s postavami, protože mi nepřišla ani jedna sympatická (paradoxně až na tu "největší" mrchu Alici), ale postupem času jsem si je všechny jistým způsobem (kromě Martiiny matky, ta se fakt nedala) oblíbila, i když Alici jsem měla pořád nejradši. Dávám tomu s čistým svědomím 4* "Positive outcomes only"(19.9.2011)

Naaah, a jsme u mé oblíbené klasiky. Osobně zvedám hodnocení o stupeň, či alespoň jeho část, abych "konkuroval" podhodnocení. Fakta: Jedná se, řekl bych, až o trapně běžnou záležitost z dílny CW, určitě tu není moc místa pro originalitu (ono těžko v kategorii drama rodina/život "běžných lidí" čekat něco opravdu nového). Prostředí týmu roztleskáváček/ů, stylem jakým to tu bylo pojato, beru za docela svěží vítr do starého stromu. Koneckonců to bylo i trošku poučné, pro laika jako jsem já. Herecký casting je diskutabilní, výběr hlavních hvězd měl určitě pomoci zesílit sledovanost cílového publika, což soudím nakonec neuspělo. Dramatizace, dramaturgie, některé postavy a zvraty, to vše postrádalo trošku víc preciznosti (něco spíš o hodně víc) a snahy. Těžko můžu něco vychválit na hladinu "kvality". Ale přece jen porce dílů byly docela dobře sledovatelné a na představení se určitě pěkně koukalo (koneckonců jsou to roztleskávačky). Za sebe bych se klanil k sympatickému průměru, nicméně několik faktů mě "přemluvilo", abych šel o stupeň výš, ačkoliv to z subjektivního pohledu není "fér". 1. Seriál evidentně neměl končit první sérií (a pokud ano tak je to papírové psycho), ale mně se ten systematický zmatek líbil. Seriál se nesnažil během série dostat z bodu A do bodu B, postavy v něm se snažily. Všechno se neustále komplikovalo starými i novými událostmi a tak seriál, který sleduje spíš cesty postav, než dějovou linku jako takovou se docela zamotal a skončil.. no neskončil, zůstal víceméně otevřený. A to se mi popravdě líbilo. 2. Chvílemi naprosto nesnesitelná, chvílemi zase naprosto roztomilá kapitánka týmu (Ashley Tisdale) jejíž herectví nechci zmiňovat, a její pozitivní přístup ke všemu a všem (samozřejmě s určitými hranicemi) s její x-krát opakovanou hláškou "positive outcomes only". 3. Kombinace přísunu sarkasmu, rodinného drama, šílených excesů, manipulací některých postav skoro až na špionážní úrovni a ne-happy ne-endu. To je asi ono. Ještě možná stojí za zmínku, že seriál trošku "podráží" klasické celky jako jsou autority či náboženství, ale na tyhle fakta jsem si už tolik zvykl, že je vnímám až zpětně. Abych to mohl střelit na 4, dám 66%, s tím, že to možná není "must see" seriál, ale určitě si nezaslouží být přeskočen kvuli hodnocení lidí co viděli 1-3 díly. PS: Jedná se o klasické drama zdůrazňující důležitost rodiny, určitě ne komedii.(21.3.2012)