Superkočky (TV seriál)

USA, 2010, 22x41 min

Tvůrci:

Kevin Murphy

Nathan Wang

Aly Michalka, Ashley Tisdale, Robbie Jones, Heather Hemmens, Jeremy Wong, Sharon Leal, Matt Barr, Gail O'Grady, Ryan Kennedy, Aaron Douglas, D.B. Woodside, Gale Harold, Emma Lahana, Teryl Rothery, Magda Apanowicz, AJ Michalka, Barclay Hope, Andrew Airlie, Christine Lakin, Elysia Rotaru, David Hewlett, Ben Cotton, Jonathan Adams, Jim Byrnes, Brian Markinson, Camille Sullivan, Josh Emerson, John Reardon, Tracy Spiridakos, Steven Grayhm, Jesse Hutch, Lauren Watson, Eric Keenleyside, Jeff Hephner, Andrea Brooks, Crystal Balint, Stephanie Moseley, Michael Kopsa, Daniela Dib, Matt Ward, Paul Becker, Lipe Viana, Kate Miner, Viv Leacock, Lilah Fitzgerald, Aubrey Arnason, Louise Hradsky, Jeff Mortensen, Tyrell Witherspoon, Jason Gale, Osmond L. Bramble, Peter Brown, Paul Lazenby, Morgan Tanner, Megan Trainer, Kevin Sateri, Brenda Crichlow, Rekha Sharma, Lane Edwards, Carmen Moore, Terry David Mulligan, Edward Ruttle, Lissa Neptuno, Edwin Perez, Bethany Brown, Kat Pasion, Candus Churchill, Tosca Baggoo, Stephanie Sy, Nathan Witte

Naaah, a jsme u mé oblíbené klasiky. Osobně zvedám hodnocení o stupeň, či alespoň jeho část, abych "konkuroval" podhodnocení. Fakta: Jedná se, řekl bych, až o trapně běžnou záležitost z dílny CW, určitě tu není moc místa pro originalitu (ono těžko v kategorii drama rodina/život "běžných lidí" čekat něco opravdu nového). Prostředí týmu roztleskáváček/ů, stylem jakým to tu bylo pojato, beru za docela svěží vítr do starého stromu. Koneckonců to bylo i trošku poučné, pro laika jako jsem já. Herecký casting je diskutabilní, výběr hlavních hvězd měl určitě pomoci zesílit sledovanost cílového publika, což soudím nakonec neuspělo. Dramatizace, dramaturgie, některé postavy a zvraty, to vše postrádalo trošku víc preciznosti (něco spíš o hodně víc) a snahy. Těžko můžu něco vychválit na hladinu "kvality". Ale přece jen porce dílů byly docela dobře sledovatelné a na představení se určitě pěkně koukalo (koneckonců jsou to roztleskávačky). Za sebe bych se klanil k sympatickému průměru, nicméně několik faktů mě "přemluvilo", abych šel o stupeň výš, ačkoliv to z subjektivního pohledu není "fér". 1. Seriál evidentně neměl končit první sérií (a pokud ano tak je to papírové psycho), ale mně se ten systematický zmatek líbil. Seriál se nesnažil během série dostat z bodu A do bodu B, postavy v něm se snažily. Všechno se neustále komplikovalo starými i novými událostmi a tak seriál, který sleduje spíš cesty postav, než dějovou linku jako takovou se docela zamotal a skončil.. no neskončil, zůstal víceméně otevřený. A to se mi popravdě líbilo. 2. Chvílemi naprosto nesnesitelná, chvílemi zase naprosto roztomilá kapitánka týmu (Ashley Tisdale) jejíž herectví nechci zmiňovat, a její pozitivní přístup ke všemu a všem (samozřejmě s určitými hranicemi) s její x-krát opakovanou hláškou "positive outcomes only". 3. Kombinace přísunu sarkasmu, rodinného drama, šílených excesů, manipulací některých postav skoro až na špionážní úrovni a ne-happy ne-endu. To je asi ono. Ještě možná stojí za zmínku, že seriál trošku "podráží" klasické celky jako jsou autority či náboženství, ale na tyhle fakta jsem si už tolik zvykl, že je vnímám až zpětně. Abych to mohl střelit na 4, dám 66%, s tím, že to možná není "must see" seriál, ale určitě si nezaslouží být přeskočen kvuli hodnocení lidí co viděli 1-3 díly. PS: Jedná se o klasické drama zdůrazňující důležitost rodiny, určitě ne komedii.(21.3.2012)

Příběh absolutně o ničem. Přesto dávám tři hvězdičky, protože mě vždy bavilo koukat na taneční sestavy roztleskávaček. Na každou sestavu koukám s otevřenou pusou a říkám si jak tohle někdo dokáže. Jsem ráda, že jsem na seriál z tohoto prostředí narazila. Jen škoda, že v každém díle je v sestavách někdo jiný....(21.6.2013)

• Drtic

Niečo takéto je snáď možné len v amerike plno krásných báb, milionkrát ohraný príbeh, prostredie školy..... Nutno, ale povedať, že toto je jedna z tych priemerných ohraných vecí. Dej je z prostredia školy a týmu roztleskávaček alebo v originále cheerleaders ( moc sa mi to slovo páči ) škola tentoraz hrá vedľajšiu úlohu vlastne skoro žiadnu a je to hlavne o cheerleaders a jejich vzťahov tak typických práve pre jejich roky. Cheerleaders osobne mňa prekvapily a keď aspoň niečo z teho tancovania a lietania predviedli herečky a modelky samy a nie dabléri za nich tak klobúk dole. Odohráva sa tu aj niekoľko iných príbehov ktoré, ale už niesú toľko zajímavé . Mohlo to dopadnúť oveľa horšie. Seriál sa drží na hrane pozerateľnosti aj keď niekedy je správanie sa hlavných postáv dosť primitívne. Treba len vypnúť a pozerať sa a možno nás to bude aj baviť. Seriál by som odporučil hlavne mladším ročníkom.(8.1.2013)

• Vikki

Hloupost těžkého kalibru, která se může líbit opravdu jen totálně vymytým lebním dutinkám kde už není nic než vakuum a nit držící uši. Něco tak pitomoučkého může vzniknout v té nejtrapnější zemi kde blbost a debilita kvete na rozsáhlých plantážích a domorodci za ni ještě platí. Bohužel máme taková vypatlaná bezinteligenční jelita i u nás a docela v masovéím zastoupení.(9.11.2012)

• Bukk

Na rozjezd o víkendech to není tak hrozné, jak se může zdát. Cheerleading už dávno není jen pro holky a není to ani to, co si většina hned vybaví...např. holky divně skákající během hokejového zápasu, kterým se stejně nikdo nevěnuje. Nebýt tak nesympatické hlavní hrdinky, možná bych to snesla víc. Takhle to ani neurazí, ale ani nevymývá bezúčelově mozek.(16.3.2013)