Událost (TV seriál)

The Event

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 2010, 22x43 min

Feliks Parnell

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Clifton Collins Jr., Scott Patterson, Blue Deckert, Bill Smitrovich, Lisa Vidal, Taylor Cole, Heather McComb, Sean Carrigan, D.B. Sweeney, Necar Zadegan, Hal Holbrook, Rick Peters, Wynn Everett, Kathleen Quinlan, Josh Randall, Julia Campbell, Tony Todd, Rosalind Chao, William Russ, Ivet Corvea, Rigo Sanchez, Wes Ramsey, Maddy Curley, Mark Weiler, Lorena Segura York, Ellie Cornell, Kirk B.R. Woller, Amy Sloan, Paula Malcomson, Toši Toda, Isabella Acres, Salome Jens, Gary Weeks, Steve Rankin, Megan Paul, Deborah Van Valkenburgh, Holland Roden, Ellery Sprayberry, Rebecca Lowman, Jason Konopisos, Benton Jennings, Bonnie Root, Mark Elias, Lee Thompson Young, Samuel Child, Lindsay Seim, William Stanford Davis, Charles Halford, Barbara Tarbuck, José Zúñiga, Anna Clark, John Ruby, Bernard White, David Gautreaux, Vyto Ruginis, Gabrielle Carteris, Jed Bernard, Noel Arthur, Tohoru Masamune, Gregory Marcel, Clea DuVall, Cole Sand, Lauren Stamile, Michelle L. Gardner, Matt Riedy, Chase Kim, Joseph C. Phillips, Chris Mollica, John Prosky, Angel Desai, Nick Gracer, Haley Tju, Shyloh Oostwald, Frank Maharajh, Simon Templeman, Sam Hennings, JD Cullum, Amy Cale Peterson, Stefan Kapicic, Omid Abtahi, Sayeed Shahidi, Scott Michael Campbell, Aleksandra Kaniak, Madison Mason, Barry Livingston, Peter Murnik, Alexandra Bokyun Chun, Lynne Alana Delaney, Malcolm Foster Smith, Elena Campbell-Martinez, Greg Wrangler, Nicholas Givanio, Gonzalo Menendez, David L. King, David Andriole, Alan Pietruszewski, Geoffrey Blake, Bjorn Johnson, Graham Shiels, Rocky McMurray, Harley Graham, Dondre Whitfield, Valeri Ross

Doufám, že si to tvůrci rozmysli a dočkáme se pokračování. Nerad bych totiž přišel o tak napínavý seriál. Bohužel v poslední době nemají sci-fi seriály u amerických diváků úspěch. U Event jsem našel jednu chybu, kterou američtí diváci nerozdýchali a asi proto neměl tento seriál sledovanost jakou si možná představoval. Event měl pomalý rozjezd. Do pauzy (která byla dosti dlouhá-asi 2 měsíce) byl seriál dobrý, ale pokud by skončil vůbec by mi to nevadilo. Tehdy jsem uvažoval o 3 hvězdičkách. Když pauza skončila následovalo pár obvyklých epizod jako před přestávkou. Prostě normální průměrné sci-fi. Pak se to ale rozjelo. Zhruba od patnáctého dílu se seriál mění v pořádnou akční jízdu. V těch několika dílech snad nebyl ani jeden moment kdy jsem se nudil. Pokud by se natočila pokračování, které by bylo ve stejném duchu přihodil bych i pátou hvězdičku. 80%(26.5.2011)

Originální nápady scénáristé vyčerpaly během úvodních několika epizod a čím více dílů přibývá, tím jasnější se zdá být fakt, že je nám zase předhazována překombinovaná slátanina, v níž se hlavní postavy chovají víc a víc jak úplný pitomci. Napínavý příběh se vytratil a nahradila ho rutinní patetická "dramatičnost", která zahrnuje desítky minut nudného tlachání o ničem. Což je veliká škoda, seriál měl svůj potenciál stát se hitem, čehož nevyužil na sto procent a zahodil tak svoji šanci během krátké doby.(24.6.2011)

• McClane

První díl zavání dost průserem. Tohle že má bejt nabušenej pilot, kterej vás chytne a nepustí, jako třeba u LOST nebo u Flashforwardu? ale kdeže. Jak může bejt v pilotu deset minut tokání jedný dvojice? to jsem měl dost co dělat, abych přežil. Dám tomu ještě šanci, ale bojím se, že to půjde do sraček podobně jako Heroes, u NBC holt umí.50%______Po druhém a třetím díle nevidím výrazné zlepšení a nevidí ho nejspíše ani diváci, kteří ubývají______Po šestém díle končím, The Event je jen velká nuda, bohužel.35% Sledovanosti jednotlivých dílů v milionech: 10.86 - 9.06 - 7.56 - 6.50 - 6.42 - 5.97 - 5.54 - 5.64 - 5.19 - 5.83 - 5.23 - 5.23 - 4.26(25.9.2010)

The Event, ďalší veľký projekt, ktorý chce mať najviac toho, čo bolo dobré na pánovi všetkých seriálov- LOSTe a tak ponúka veľké záhady, tajomných ľudí, obyčajných ľudí, čo hľadajú pravdu a prekombinovaný dej. Zároveň sa snaží vyhýbať chybe LOSTu, naťahovaniu a tak pomaly odkrýva tajomstvá a ženie dej rýchlo dopredu. Trochu to možno preháňa, ale to by nebolo až také zlé. Horšie je, že tak ako V, alebo Flashforward, zabúda na hlavný dôvod, prečo mal LOST celé roky veľký úspech. Bolo to preto, lebo mal srdce a postavy, s ktorými divák súcítil. The Event to síce nemá, ale odo mňa ešte šancu dostane. Doplnenie po (takmer celej) prvej sérii: Hrozne prekombinovaná zápletka, kde dej bežal a nikto ho nezastavil, aby si divák mohol vypestovať sympatie k postavám. Zrušenie sa ma nedotklo, sám som sériu nedopozeral. 65%(9.1.2011)

Po prvních pár epizodách snad ještě lepší dojem, než Flashforward (oba seriály jsem "ze záznamu" sledoval hned po sobě), a proto i stejná obava, že se na závěru první (a jediné) řady projeví syndrom zrušeného seriálu, který tak nějak doufá v obnovu... Zvrat střídá zvrat, skoro žádná vata a skvělý vizuál. Vynikající mix Akt X, 24ky a klasického Hitchcockovského thrilleru a la Na sever severozápadní linkou nebo Zmizelá žena. Po šesti dílech maximálně palec nahoru!(27.12.2011)

• - Spoiler: Děj je vyprávěn na přeskáčku, v rychlém sledu se střídají události staré několik měsíců či dnů a až nakonec právě probíhající události. Vše je navíc vyprávěno z pohledu hned několika postav. Každá "událost" má rozsah pěti až šesti dílů. (konvax)

• - 13.5. 2011 televízna stanica NBC zrušila vysielanie seriálu kvôli nízkej sledovanosti. Naznačila tiež, že možno bude pokračovať inde. (Maslord)