Událost

(seriál)
  • USA The Event
Trailer
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi
USA, (2010–2011), 15 h 29 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvůrci:

Nick Wauters

Feliks Parnell

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Scott Patterson, Taylor Cole, Bill Smitrovich, Lisa Vidal (více)

Epizody(22)

Sean Walker (Jason Ritter) je obyčejný mladík, který plánuje požádat snoubenku Leilu (Sarah Roemerová) o ruku na výletní plavbě po Karibiku. Před odjezdem dokonce získá požehnání jejího otce Michaela Buchanana (Scott Patterson). Dívka však náhle a bez vysvětlení z lodi zmizí a podle záznamů se zdá, že na ní ani nikdy nebyla. Sean po ní začne pátrat a narazí na spiknutí, které mu přeroste přes hlavu. Americký prezident Elias Martinez (Blair Underwood) připravuje propuštění skupiny 97 zvláštních vězňů, zadržovaných na tajné aljašské základně Mount Inostranka. Prezident se o existenci zařízení dozvěděl těsně po své inauguraci a po setkání s vůdkyní uvězněných Sophií (Laura Innesová) se i přes odpor tajných služeb a ředitele národní rozvědky Blakea Sterlinga (Zeljko Ivanek) rozhodne seznámit s jejich existencí svět. Když se chystá vystoupit s prohlášením, objeví se letadlo připravené k sebevražednému útoku. Letoun však zčistajasna zmizí z oblohy a záhada začíná… Emociální thriller plný spiknutí je vyprávěn na přeskáčku za pomoci flashbacků a z pohledu mnoha postav. Seriál využívá podobné metody jako Ztraceni, 24, Flashforward nebo Akta X. Scénář vznikl už v roce 2006, ale zelenou dostal až na konci roku 2009. (oficiální text distributora)

Trailer

honajz2

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ono se fakt vyplatí počkat do druhé půlky seriály, kde to nabere úplně neskutečné grády - jen je to fakt třeba do té doby vydržet. Pak se to totiž pořádně rozjede a v tu chvíli jsem prostě potřeboval vidět všechny zbývající epizody nejdřív co to jen šlo. Jen je škoda, že druhá série nikdy nevznikne, protože to na ni bylo dostatečně komplexní (i když některé zvraty přijdou celkem zničehonic, ale smysl s dějem dávají, takže teprve druhá série by ukázala, jak moc to měli tvůrci promyšlené dopředu a jak moc to vymýšleli za pochodu - mám ale pocit, že pravdivá je spíš první možnost) a druhá půlka na to ten potenciál prostě měla, ale zároveň si za to ten seriál může sám. Přeci jenom, první epizody přeplněné flashbacky zrovna nenavnadí, a definitivně skončí až asi po pěti epizodách. Nicméně oceňuji slušnou atmosféru, hodně zajímavé postavy, které jsou i skvěle promyšlené (a skoro všechny jsou neutrální, protože občas dělají zlé věci a špatná rozhodnutí, ale vždy pro to každá má naprosto pochopitelný důvod a neutralitu v tom, která strana je vlastně ta zlá, udržuje ten seriál až do samého konce a ani pak to není zas tak jednoznačné...) a skvěle zahrané (zvlášť Željko Ivanek a Laura Innes hrají skvěle), napínavé a nepředvídatelné vedení děje a taky dost působivých zvratů a akce. Skutečně jen škoda slabšího úvodu, který sice není špatný, ale s druhou půlkou seriálu se fakt nemůže rovnat. Silné 4* ()

divak84

nazorný případ jak se nechat ošalit velmi solidním prvním (popř. i druhym dilem) abyste byli svědkem totalniho chaosu a strmé jízdy dolů. event má neskutečně magnetický začatek, relativně symp. postavu. ale pak to všecko ztraci pudu pod nohama stejěn jako flsfrwrd... oboje se zamotava do neskutečně trapne a nefungujici vaty, bez akce, plne očekavaných kroků.. ()

mysiak

Seriálová produkcia v posledných 2 rokoch naberá na veľkoleposti a túto jeseň nám prináša stanica NBC veľkú udalosť alebo aj „The Event“. Za seriálom stojí Jeffrey Reiner, ktorý produkoval seriály ako Trauma alebo Friday Night Lights. Už svojimi prvými trailermi naznačoval, že sa bude jednať o jeden z najočakávanejších jesenných seriálov Ameriky, či už hereckým obsadením alebo jeho originálnym nápadom. O jeho kvalitách už pred uvedením pilotu sa hovorilo v súvislosti s predajom do vyše 200 krajín sveta. Čo to the Event je sa pýta bežný divák? V pilote sa zoznámime s hlavným hrdinom seriálu Seanom Walkerom (Jason Ritter – Joan z Arkádie), ktorý pátra po svojej priateľke Blair (Sarah Roemer – Disturbia), a zároveň sa dostáva do klbka tajomností, ktoré vedú k veľkému odhaleniu. V ďalšom strihu sa stretávame s prezidentom Eliasom Martinezom (Blair Underwood – Sexy Špinavé Prachy), ktorý sa dozvedá o tajnom vládnom zariadení zvanom ako Inostranka na Aljaške, kde sa chce dozvedieť o tomto tajnom zariadení. Pilot je postavený na flashbackoch, kde sa zoznamuje s jednotlivými hlavnými i vedľajšími postavami, dozvedáme o ich osudoch, skutkoch ktoré ovplyvňia ich budúcnosť a v nedôslednom rade asi počiatky „Eventu“. Tajomnosť, dravosť, spád tak by sa dal charakterizovať „The Event“. Skĺbenie nápadu, dobrých hercov a mysterióznosti s akčným nádychom dáva tušiť, že sa seriál bude vyvíjať. Hlavne každý má záujem sa dozvedieť, čo je ten Event... ()

Ragdoll

Po dosti nepodařeném a z části i amatérském úvodu, který se skládá, řekněme z prvních pěti epizod, kde musíte překonat spoustu negativních věcí, například přílišný zmatek a nezorganizovanost mezi jednotlivými epizodami a otravnými a častokrát nepřínosnými flashbacky, již na pohled nesympatické, bohužel hlavní postavy (prezident, Sofia), a spousta, spousta dalších. Pokud ovšem dokážete překonat tuto averzi jako já, a nebudete zcela spoléhat na nevalné první dojmy, dostanete se do alespoň částečného bodu zalíbení. Je pravda, že nebýt známého, který mi seriál doporučil a poté mě neúprosně nutil k jeho sledování, nejspíše bych na něj také zanevřel. A nyní jsem rád, že se tak nestalo, a to jednoduše proto, že jsem dospěl tak daleko, kdy už jsem sám a bez nechuti dychtil po dalších dílech a byl doslova nedočkavý. Pořád jsem viděl hodně nedostatků, nejspíše z důvodu absence vyšších finančních prostředků, takže ve finále je vše o hodně komornější, spousta efektů je otřesných, atd. Během sledování jsem si toho sice nevšiml, ale po dokoukání jsem četl jednu kritiku, ve které autor poukázal na fakt, že v Události není, opakuji není žádný humor. A já si uvědomil, že má naprostou pravdu. Ani jednou jsem se nezasmál, a to se i v těch nejnahořklejších dramatech vždy objeví alespoň trocha vtipu, který ubere část té tíživé a pesimistické atmosféry. Těžko z toho budeme vinit nedostatek peněz, tohle je chyba samotných producentů. No, dost pochybuji, že můj komentář někdo dočetl až sem, takže i když toho mám na srdci ještě hodně, je čas ho ukončit. A přeci jen jsem zklamán, že nebude druhá série. 70%. ()

dO_od

#30 Takže co to tu vlastně máme ? Nesympatického hlavního hrdinu. Sympatickou zápletku. Sympatické vedlejší postavy - jak by vypadal Obama, kdyby měl koule / správně chladnej šéf národní bezpečnosti / charismatická ufonka coby lídr opozice - k lidem / neskutečně sexy žoldačka / srabáckej více prezident, kterýmu máte chuť strašně ubalit, aby se skácel a už nevstal atd. Hodnocení: první polovina seriálu *** / druhá polovina seriálu ***** -> tudíž za ****. Bohužel další série se nedočkáme (ani mnou touhle dobou už podepsaná petice nejspíš nepomůže), finále bylo výborné, tak jak se na takový seriál sluší a patří. Předpoklady pro skvělou druhou sérii by tu i byly, bohužel to ale nestačí, takže nezbývá než si počkat na příští seriálovou sezónu a zkusit si picknout něco ambicioznějšího. Kdo to ale chce zkusit, určitě do toho jděte - já nelitoval. ()

• 13.5. 2011 televízna stanica NBC zrušila vysielanie seriálu kvôli nízkej sledovanosti. Naznačila tiež, že možno bude pokračovať inde. (Maslord)