Událost (TV seriál)

The Event

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 2010 - 2011, 15 h 29 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvůrci:

Nick Wauters

Feliks Parnell

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Clifton Collins Jr., Scott Patterson, Blue Deckert, Bill Smitrovich, Lisa Vidal, Taylor Cole, Heather McComb, Sean Carrigan, D.B. Sweeney, Necar Zadegan, Hal Holbrook, Rick Peters, Wynn Everett, Kathleen Quinlan, Josh Randall, Julia Campbell, Tony Todd, Rosalind Chao, William Russ, Ivet Corvea, Rigo Sanchez, Wes Ramsey, Maddy Curley, Mark Weiler, Lorena Segura York, Ellie Cornell, Kirk B.R. Woller, Amy Sloan, Paula Malcomson, Toši Toda, Isabella Acres, Salome Jens, Gary Weeks, Steve Rankin, Megan Paul, Deborah Van Valkenburgh, Holland Roden, Ellery Sprayberry, Rebecca Lowman, Jason Konopisos, Benton Jennings, Bonnie Root, Mark Elias, Lee Thompson Young, Samuel Child, Lindsay Seim, William Stanford Davis, Charles Halford, Barbara Tarbuck, José Zúñiga, Anna Clark, John Ruby, Bernard White, David Gautreaux, Vyto Ruginis, Gabrielle Carteris, Jed Bernard, Noel Arthur, Tohoru Masamune, Gregory Marcel, Clea DuVall, Cole Sand, Lauren Stamile, Michelle L. Gardner, Matt Riedy, Chase Kim, Joseph C. Phillips, Chris Mollica, John Prosky, Angel Desai, Nick Gracer, Haley Tju, Shyloh Oostwald, Frank Maharajh, Simon Templeman, Sam Hennings, JD Cullum, Amy Cale Peterson, Stefan Kapicic, Omid Abtahi, Sayeed Shahidi, Scott Michael Campbell, Aleksandra Kaniak, Madison Mason, Barry Livingston, Peter Murnik, Alexandra Bokyun Chun, Lynne Alana Delaney, Malcolm Foster Smith, Elena Campbell-Martinez, Greg Wrangler, Nicholas Givanio, Gonzalo Menendez, David L. King, David Andriole, Alan Pietruszewski, Geoffrey Blake, Bjorn Johnson, Graham Shiels, Rocky McMurray, Harley Graham, Dondre Whitfield, Valeri Ross, Rico E. Anderson, Erik Aude, Jack Stehlin, Julie Berlin, Kate Rene Gleason
  • noriaki

Hodně nevyrovnaný seriál. Začíná ve velkém stylu, zvrat střídá zvrat, hlavní hrdina jde z jedné katastrofy do druhé. Postupem času ale tempo opadne, slibná zápletka se ukáže být ne až tak zajímavá a nosná a mytologie příliš obyčejná. The Event má slušný potenciál, ale nedokáže ho naplnit. Zčásti díky nedostatku charismatických postav, zčásti díky tomu že hraje "fér" a nenechá diváky tápat v nevědomosti, zčásti díky neschopnosti scénáristů udržet nastavenou kvalitu. Postavy se chovají čím dál víc stupidně a z brilantních stratégů se stávají nepravděpodobně jednající krátkozrací diletanti. Škoda, pod schopnějším vedením mohlo vzniknout kultovní dílo, takhle je to jen průměr. Po posledním dílu první série a nejspíš i celého seriálu musím říct, že je to ztráta času. Kladné postavy jsou nadlidé bojující pomocí Deus ex machina a nejspíš i jiných nadpřirozených schopností, záporáci kupí chybu za chybu jenom aby si házeli klacky pod nohy. Ten naivní idealismus seriál sráží o dva stupně dolů.(1.9.2011)

Mám štěstí, že jsme se o kospiracích a mimozemšťanech žijících mezi námi učili ve škole, tak jsem do toho šel připraven. Co jsem ale nečekal bylo fantastické tempo úvodních dílů, které jsem proletěl jedním dechem. S přibývajícím počtem zvratů, (vele)zrad a klišé (jaderné hlavice) se počáteční nadšení lehce rozplývá, ale pořád to stačí na čtyřku s odřenýma ušima. A Taylor Cole je fešná.(22.10.2012)

Po prvých dvoch dieloch The Event vyzerá veľmi sľubne. Má to všetko - sú tu CIA, mimozemšťania, miznúce lietadlo, unesená priateľka, našité obvinenie z vraždy... Navyše je to dosť zaujímavo kompozične spracované. Ak seriál využije potenciál, ktorý prvé dva diely načrtli, máme sa na čo tešiť.__Po 9. dieli: zabíjajú to. Leila sa otravnosťou vyrovná Serene z Gossip Girl a celý ich útek pred políciou a hľadanie mladšej sestry je proste nudné, o kvázi mimozemšťanoch/cestovateľov z iného času/dimenzie stále nič nevieme a ešte aj tie charakter rozvíjajúce flashbacky sú čím ďalej zriedkavejšie. Dúfam, že si autori cez Vianoce premyslia, čo s tým chcú urobiť a vzchopia sa, lebo inak seriál dopadne ako FlashForward.(28.9.2010)

• Colonist

Už od začátku seriálu bylo jasné, že The Event kope nižší ligu než LOST nebo 24, které se snaží nahradit. První dvě epizody přesto nebyly špatné a dokázaly navnadit k dalšímu sledování, zápletka vypadala slibně. S přibývajícími epizodami šla kvalita dolů. Postavy jsou nesympatické (čest výjimkám jako je Ian Anthony Dale nebo Željko Ivanek, u kterého to zatím vypadá, že snad poprvé v životě nehraje záporáka), logika a dialogy skřípou a vůbec celé to působí strašně lacině (a teď nemyslím jen ty hrozivě vypadající počítačové efekty). A taky je to neuvěřitelná NUDA. Od 6. dílu je Seanova linie spíše rušivým elementem (a to je smutné, když je to hlavní hrdina) a Blair Underwood, jehož prezident je jakousi směsicí Baracka Obamy a Davida Palmera ze 24, je ve své roli příšerně prkenný. Závěrečné cliffhangery také nefungují tak, jak by měly. Poslední díl před zimní pauzou byl ale celkem povedený, možná dám Eventu na jaře ještě šanci. Ačkoliv v nějaký rapidní vzestup kvality už nevěřím... Edit: Šanci jsem dal, ale byla to pořád bída, tak jsem se seriálem sekl po nějakém 13. dílu. Jelikož ho ale po první sezóně zrušili a skončilo to neukončeně, tak mi to nevadí. Tenhle seriál byl prostě průšvih. Hloupý děj, logické bugy, špatné postavy a herci... Snad se z toho jiní seriáloví tvůrci poučí, že takhle to nemá vypadat. Konečné hodnocení tedy snižuji na dvě hvězdičky.(24.9.2010)

Obsahuje spoilery! The Event na první pohled působí jako takový ten cool konspirační seriál, který nenechá vydechnout. Ona to ale není moc pravda. Zejména začátek mě opravdu zklamal. Úvod do děje je nemastný, neslaný, děj chaoticky podaný, postavy nevýrazné a celé si to hraje na něco velkého, aniž by to bylo podpořeno atraktivním scénářem. Na začátku nám je představena skupina lidí, která je americkou vládou držena pod zámkem. Vypadají jako lidé, chovají se jako lidé, ale oni to jsou mimozemšťané. Problém ovšem je, že jim divák ten mimozemský původ vůbec nevěří. Ačkoli celou sérii dělají bububu, jediné, co předvedou je jakási červí díra (a k tomu jen 2x za celou sérii). Furt se jen kecá, často se mlží a divák si po staru musí všechno představovat. Jenže co fungovalo u Akt X tady kvůli absenci jakékoli mystery atmosféry moc nefunguje a zůstává jen nuda. Ovšem zhruba v polovině série tvůrci konečně odhalují, že mají o čem vyprávět a mytologii mají evidentně promyšlenou na několik sérií dopředu. O samotnou Událost se samozřejmě otřou jen jednou jedinou zmínkou a drtivá většina série je jen velmi natahovanou béčkově působící akční honičkou. S postavami se těžko ztotožňuje, protože jsou nevýrazné a tu jedinou atraktivní - Sophia - scénáristé postupně degradují na plochou pomstychtivou figurku. Přitom jí ale její představitelka dodávala hloubkou a tak celkově Laura Innes hrála svou roli o několik tříd lépe, než zbytek hereckého ansámblu. Přesto mě finální twist nadchl a dost mě mrzí, že seriál nepokračoval, protože tenhle zlomový moment byl přesně to, co The Event od začátku potřeboval. První řada byla evidentně jen zdlouhavou rozehrávačkou něčeho, co mělo v budoucnu přijít.(12.8.2017)

• - 13.5. 2011 televízna stanica NBC zrušila vysielanie seriálu kvôli nízkej sledovanosti. Naznačila tiež, že možno bude pokračovať inde. (Maslord)

• - Spoiler: Děj je vyprávěn na přeskáčku, v rychlém sledu se střídají události staré několik měsíců či dnů a až nakonec právě probíhající události. Vše je navíc vyprávěno z pohledu hned několika postav. Každá "událost" má rozsah pěti až šesti dílů. (konvax)