Událost (TV seriál)

The Event

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 2010 - 2011, 15 h 29 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvůrci:

Nick Wauters

Feliks Parnell

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Clifton Collins Jr., Scott Patterson, Blue Deckert, Bill Smitrovich, Lisa Vidal, Taylor Cole, Heather McComb, Sean Carrigan, D.B. Sweeney, Necar Zadegan, Hal Holbrook, Rick Peters, Wynn Everett, Kathleen Quinlan, Josh Randall, Julia Campbell, Tony Todd, Rosalind Chao, William Russ, Ivet Corvea, Rigo Sanchez, Wes Ramsey, Maddy Curley, Mark Weiler, Lorena Segura York, Ellie Cornell, Kirk B.R. Woller, Amy Sloan, Paula Malcomson, Toši Toda, Isabella Acres, Salome Jens, Gary Weeks, Steve Rankin, Megan Paul, Deborah Van Valkenburgh, Holland Roden, Ellery Sprayberry, Rebecca Lowman, Jason Konopisos, Benton Jennings, Bonnie Root, Mark Elias, Lee Thompson Young, Samuel Child, Lindsay Seim, William Stanford Davis, Charles Halford, Barbara Tarbuck, José Zúñiga, Anna Clark, John Ruby, Bernard White, David Gautreaux, Vyto Ruginis, Gabrielle Carteris, Jed Bernard, Noel Arthur, Tohoru Masamune, Gregory Marcel, Clea DuVall, Cole Sand, Lauren Stamile, Michelle L. Gardner, Matt Riedy, Chase Kim, Joseph C. Phillips, Chris Mollica, John Prosky, Angel Desai, Nick Gracer, Haley Tju, Shyloh Oostwald, Frank Maharajh, Simon Templeman, Sam Hennings, JD Cullum, Amy Cale Peterson, Stefan Kapicic, Omid Abtahi, Sayeed Shahidi, Scott Michael Campbell, Aleksandra Kaniak, Madison Mason, Barry Livingston, Peter Murnik, Alexandra Bokyun Chun, Lynne Alana Delaney, Malcolm Foster Smith, Elena Campbell-Martinez, Greg Wrangler, Nicholas Givanio, Gonzalo Menendez, David L. King, David Andriole, Alan Pietruszewski, Geoffrey Blake, Bjorn Johnson, Graham Shiels, Rocky McMurray, Harley Graham, Dondre Whitfield, Valeri Ross, Rico E. Anderson, Erik Aude, Jack Stehlin, Julie Berlin, Kate Rene Gleason
  • kinghome

Všicni říkají,že první díl je nejlepší. Mě to přišlo hrozně chaotycký a bez žádnýho velkýho nápadu.... Prostě nuda. Dokonce jsem už ke konci doufal že to skončí, protože mě to fakt nebavilo. Kouknu ještě na druhej díl a jestli se to zlepší, tak budu pokračovat a možná zvednu hodnocení. Zatim za slabý **......... Toto ne! Nuda,nuda,nuda! Přesouvání v čase bylo hrozně zmatený a většinou nedávalo smysl. Po druhém díle končim! Vůbec se nedivim, že neni druhá serie. A snižuju hodnocení na *.(28.1.2012)

The Event (fakt se netěšim na českou "Událost"), je velmi dobrý seriál!!! Jeho nevýhoda spočívá v tom, že přichází až nyní, po masivní vlně velkých dramatických seriálů (24 - Lost - Heroes - Prison Break - FlashForward), takže seriálový nadšenec má možnost srovnání. Již viděl tolik velkých odhalení, nepředvídatelných zvratů, nenadálých zmrtvýchvstání či nervydrásajících cliffhangerů, že ho již dokáže překvapit máloco. Co ho ale dokáže upoutat (a co vedle děje tvoří druhou hlavní složku kvalitní seriálu, popř. filmu) je zajímavá charismatická postava, kterou si může oblíbit, jakou byl dřív např. Jack Bauer Nepřemožitelný, Michalel Scofield Geniální, Hiro Nakamura Bezelstný nebo Sawyer Šibalský :-) Zatím si nejsem jistá jestli na to Sean Walker Chytrý-zamilovaný stačí. _ __ Budu sledovat dál, ale rozhodně se nejedná o záležitost závislosti, jako u výše zmiňovaných seriálů :)(6.10.2010)

Zatím jsem viděla pár dílů, co odvysílala cool a nepřišlo mi to vůbec zajímavý. Rozhodně to nebylo zajímavější než Flashforward, který to mělo nepřímo nahradit. Uvidíme, co přinese "rozuzlení" série a jestli to do té doby nevzdám. Zatím to není nic než nuda s hlavním příběhem a občasným přeskakováním do libovolné doby v minulosti, kde sledujeme velice nezajímavé historické události.(11.2.2012)

#30 Takže co to tu vlastně máme ? Nesympatického hlavního hrdinu. Sympatickou zápletku. Sympatické vedlejší postavy - jak by vypadal Obama, kdyby měl koule / správně chladnej šéf národní bezpečnosti / charismatická ufonka coby lídr opozice - k lidem / neskutečně sexy žoldačka / srabáckej více prezident, kterýmu máte chuť strašně ubalit, aby se skácel a už nevstal atd. Hodnocení: první polovina seriálu *** / druhá polovina seriálu ***** -> tudíž za ****. Bohužel další série se nedočkáme (ani mnou touhle dobou už podepsaná petice nejspíš nepomůže), finále bylo výborné, tak jak se na takový seriál sluší a patří. Předpoklady pro skvělou druhou sérii by tu i byly, bohužel to ale nestačí, takže nezbývá než si počkat na příští seriálovou sezónu a zkusit si picknout něco ambicioznějšího. Kdo to ale chce zkusit, určitě do toho jděte - já nelitoval.(24.5.2011)

Tento seriál mi při sledování prvních dílů moc k srdci nepřirostl, jelikož věčné flashbacky a skoky do různých časových pásem byly celkem honičkou v ději. Ale tvůrce to zjevně omrzelo, a od nějakého pátého dílu zkrátili tuto variantu na minimum v daleko přehlednější podobě. To co, se ze začátku zdá jako malý, ne moc zdařilý bratříček Flashforward, se nakonec rozjede v obrovskou jízdu, plnou zvratů a nečekaných odhalení ve stylu již zmiňovaného kultu a 24hodin. Je velikou škodou, že první série dle všeho 22 dílná, zůstane i jedinou.(16.5.2011)

• - 13.5. 2011 televízna stanica NBC zrušila vysielanie seriálu kvôli nízkej sledovanosti. Naznačila tiež, že možno bude pokračovať inde. (Maslord)

• - Spoiler: Děj je vyprávěn na přeskáčku, v rychlém sledu se střídají události staré několik měsíců či dnů a až nakonec právě probíhající události. Vše je navíc vyprávěno z pohledu hned několika postav. Každá "událost" má rozsah pěti až šesti dílů. (konvax)