Událost (TV seriál)

The Event

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 2010–2011, 15 h 29 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvůrci:

Nick Wauters

Feliks Parnell

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Clifton Collins Jr., Scott Patterson, Blue Deckert, Bill Smitrovich, Lisa Vidal, Taylor Cole, Heather McComb, Sean Carrigan, D.B. Sweeney, Necar Zadegan, Hal Holbrook, Rick Peters, Wynn Everett, Kathleen Quinlan, Josh Randall, Julia Campbell, Tony Todd, Rosalind Chao, William Russ, Ivet Corvea, Rigo Sanchez, Wes Ramsey, Maddy Curley, Mark Weiler, Lorena Segura York, Ellie Cornell, Kirk B.R. Woller, Amy Sloan, Paula Malcomson, Toši Toda, Isabella Acres, Salome Jens, Gary Weeks, Steve Rankin, Megan Paul, Deborah Van Valkenburgh, Holland Roden, Ellery Sprayberry, Rebecca Lowman, Jason Konopisos, Benton Jennings, Bonnie Root, Mark Elias, Lee Thompson Young, Samuel Child, Lindsay Seim, William Stanford Davis, Charles Halford, Barbara Tarbuck, José Zúñiga, Anna Clark, John Ruby, Bernard White, David Gautreaux, Vyto Ruginis, Gabrielle Carteris, Jed Bernard, Noel Arthur, Tohoru Masamune, Gregory Marcel, Clea DuVall, Cole Sand, Lauren Stamile, Michelle L. Gardner, Matt Riedy, Chase Kim, Joseph C. Phillips, Chris Mollica, John Prosky, Angel Desai, Nick Gracer, Haley Tju, Shyloh Oostwald, Frank Maharajh, Simon Templeman, Sam Hennings, JD Cullum, Amy Cale Peterson, Stefan Kapičič, Omid Abtahi, Sayeed Shahidi, Scott Michael Campbell, Aleksandra Kaniak, Madison Mason, Barry Livingston, Peter Murnik, Alexandra Bokyun Chun, Lynne Alana Delaney, Malcolm Foster Smith, Elena Campbell-Martinez, Greg Wrangler, Nicholas Givanio, Gonzalo Menendez, David L. King, David Andriole, Alan Pietruszewski, Geoffrey Blake, Bjorn Johnson, Graham Shiels, Rocky McMurray, Harley Graham, Dondre Whitfield, Valeri Ross, Rico E. Anderson, Erik Aude, Jack Stehlin, Julie Berlin, Michael Spound, Chet Grissom, Christopher May, Casey Siemaszko, Chris Warner, Roy Werner, Gabriel Olds, Sam Page, Kate Rene Gleason, Scarlett Chorvat, Eyal Podell, Randy Flagler, Daniel Kash, Jenn Liu, Julian Stone, Tyler Nimmons, Scott Haven, Blair Hickey, Virginia Madsen, Roger Bart, Jaime Alvarez, Salvator Xuereb, Lane Garrison, Ned Vaughn, Robert Pine, Angela Gots, Robert Cicchini, Mark Bloom, Mac Brandt, Bobby Hosea, Antonio D. Charity, Roma Maffia, Suzanne Marques, Jossie Thacker, Rob Christensen, Dean Cudworth, Josh Wingate, Casey Kramer, Shay Astar

Po prvních pár epizodách snad ještě lepší dojem, než Flashforward (oba seriály jsem "ze záznamu" sledoval hned po sobě), a proto i stejná obava, že se na závěru první (a jediné) řady projeví syndrom zrušeného seriálu, který tak nějak doufá v obnovu... Zvrat střídá zvrat, skoro žádná vata a skvělý vizuál. Vynikající mix Akt X, 24ky a klasického Hitchcockovského thrilleru a la Na sever severozápadní linkou nebo Zmizelá žena. Po šesti dílech maximálně palec nahoru!(27.12.2011)

The Event (fakt se netěšim na českou "Událost"), je velmi dobrý seriál!!! Jeho nevýhoda spočívá v tom, že přichází až nyní, po masivní vlně velkých dramatických seriálů (24 - Lost - Heroes - Prison Break - FlashForward), takže seriálový nadšenec má možnost srovnání. Již viděl tolik velkých odhalení, nepředvídatelných zvratů, nenadálých zmrtvýchvstání či nervydrásajících cliffhangerů, že ho již dokáže překvapit máloco. Co ho ale dokáže upoutat (a co vedle děje tvoří druhou hlavní složku kvalitní seriálu, popř. filmu) je zajímavá charismatická postava, kterou si může oblíbit, jakou byl dřív např. Jack Bauer Nepřemožitelný, Michalel Scofield Geniální, Hiro Nakamura Bezelstný nebo Sawyer Šibalský :-) Zatím si nejsem jistá jestli na to Sean Walker Chytrý-zamilovaný stačí. _ __ Budu sledovat dál, ale rozhodně se nejedná o záležitost závislosti, jako u výše zmiňovaných seriálů :)(6.10.2010)

Mám za sebou pár řádků a docela velké nadšení z tohoto seriálu. Jsem rád, že je tu další mysteriozní série, na kterou se velmi dobře kouká. Už teď můžu říct, že je seriál díl od dílu lepší a lepší. Má sympatické hlavní hrdiny, výborný scénář, chytrý a svižný děj, akce a hlavně i dost toho napětí, což je asi nejdůležitější. První díl sice byl jen lehce nadprůměrný, ale momentálně se na pokračování těším víc a víc. Flashbacky nikterak neotravují, zápletka výborná a velmi dobře budované napětí, které neustále graduje si určitě zaslouží vysoké hodnocení. Já jako fanoušek záhad jsem velmi nadšen. 90%. Ufouni super.(5.2.2012)

• divak84

nazorný případ jak se nechat ošalit velmi solidním prvním (popř. i druhym dilem) abyste byli svědkem totalniho chaosu a strmé jízdy dolů. event má neskutečně magnetický začatek, relativně symp. postavu. ale pak to všecko ztraci pudu pod nohama stejěn jako flsfrwrd... oboje se zamotava do neskutečně trapne a nefungujici vaty, bez akce, plne očekavaných kroků..(29.9.2010)

Máme za sebou 10 epizod první série a možná je na čase přihodit pár řádek z ještě horkých dojmů. Události se odehrávají v několika liniích, které směřují ke společnému cíli. Nebudu prozrazovat více, jen shrnu pár drobností, které mě zaujaly...zajímaví herci, otázka mimozemské civilizace mě vždycky lákala, slušná akce a různé množství záhad, únosů a konspirace. Jak se zdá, všeho je tu dostatek, počkáme si tedy, jak to všechno půjde dál... A jsme téměř u konce, zbývá poslední díl a napětí by se dalo krájet. Nemůžu se dočkat dalšího dílu a tak by to mělo být vždycky! ....a máme to za sebou. Opět nemůže chybět závěr, který v nás vyvolá spousty myšlenek, názorů a rozporů, ale o tom jindy a jinde. Seriál je to slušný, s několika vyvedenými postavami a místy slušným napětím. 70%(24.5.2011)

• - 13.5. 2011 televízna stanica NBC zrušila vysielanie seriálu kvôli nízkej sledovanosti. Naznačila tiež, že možno bude pokračovať inde. (Maslord)

• - Spoiler: Děj je vyprávěn na přeskáčku, v rychlém sledu se střídají události staré několik měsíců či dnů a až nakonec právě probíhající události. Vše je navíc vyprávěno z pohledu hned několika postav. Každá "událost" má rozsah pěti až šesti dílů. (konvax)