Událost (TV seriál)

The Event

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 2010 - 2011, 15 h 29 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvůrci:

Nick Wauters

Feliks Parnell

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Clifton Collins Jr., Scott Patterson, Blue Deckert, Bill Smitrovich, Lisa Vidal, Taylor Cole, Heather McComb, Sean Carrigan, D.B. Sweeney, Necar Zadegan, Hal Holbrook, Rick Peters, Wynn Everett, Kathleen Quinlan, Josh Randall, Julia Campbell, Tony Todd, Rosalind Chao, William Russ, Ivet Corvea, Rigo Sanchez, Wes Ramsey, Maddy Curley, Mark Weiler, Lorena Segura York, Ellie Cornell, Kirk B.R. Woller, Amy Sloan, Paula Malcomson, Toši Toda, Isabella Acres, Salome Jens, Gary Weeks, Steve Rankin, Megan Paul, Deborah Van Valkenburgh, Holland Roden, Ellery Sprayberry, Rebecca Lowman, Jason Konopisos, Benton Jennings, Bonnie Root, Mark Elias, Lee Thompson Young, Samuel Child, Lindsay Seim, William Stanford Davis, Charles Halford, Barbara Tarbuck, José Zúñiga, Anna Clark, John Ruby, Bernard White, David Gautreaux, Vyto Ruginis, Gabrielle Carteris, Jed Bernard, Noel Arthur, Tohoru Masamune, Gregory Marcel, Clea DuVall, Cole Sand, Lauren Stamile, Michelle L. Gardner, Matt Riedy, Chase Kim, Joseph C. Phillips, Chris Mollica, John Prosky, Angel Desai, Nick Gracer, Haley Tju, Shyloh Oostwald, Frank Maharajh, Simon Templeman, Sam Hennings, JD Cullum, Amy Cale Peterson, Stefan Kapicic, Omid Abtahi, Sayeed Shahidi, Scott Michael Campbell, Aleksandra Kaniak, Madison Mason, Barry Livingston, Peter Murnik, Alexandra Bokyun Chun, Lynne Alana Delaney, Malcolm Foster Smith, Elena Campbell-Martinez, Greg Wrangler, Nicholas Givanio, Gonzalo Menendez, David L. King, David Andriole, Alan Pietruszewski, Geoffrey Blake, Bjorn Johnson, Graham Shiels, Rocky McMurray, Harley Graham, Dondre Whitfield, Valeri Ross, Rico E. Anderson, Erik Aude, Jack Stehlin, Julie Berlin, Kate Rene Gleason

Náhodou to docela překvapilo, vcelku už od prvního dílu je příběh strašně hezky rozvinutý a dějové příběhy se tam jak rozchází, tak zase schází. Mám rád příběhy u kterých se musí myslet a pokud je špatně pochopíte, tak jste ztratili čas strávený na tomto seriálu. Slabé obsazení, ale to vůbec nevadí, je tu šance na vyniknutí postav. To samé se říkalo o Dexterovi a podívejte, kde je teď. Celkově moc povedený a konec... je to vůbec konec?!(29.10.2013)

Tam, kde byl v loňské seriálové sezoně Flashforward pasovaný na největší hit s největším rozpočtem a obsazením, tam působí Event jako chudý příbuzný. Přesto má příběh jistý vnitřní půvab, neznámá mytologie vytváří fanouškovskou obec, ale ta bohužel není dostatečně akceptována scénáristy. Ti si dávají na čas, jako by seriál měl tři sezony času, ale to prostě nemá. Dosud se tak Event potácí v porodních bolestech a hledá svou cestu i vlastní podobu, možnost ztotožnění s nějakou postavou, což je dosud jeho velmi slabou stránkou. Mě to zvráceně baví, ale mám tušení, že je to spíše mou láskou a touhou po další zajímavé scifi, než skutečnou kvalitou seriálu. Zrychlete v tempu, uberte v postavách a zbytečných momentech a směle do další série...(13.1.2011)

Po dosti nepodařeném a z části i amatérském úvodu, který se skládá, řekněme z prvních pěti epizod, kde musíte překonat spoustu negativních věcí, například přílišný zmatek a nezorganizovanost mezi jednotlivými epizodami a otravnými a častokrát nepřínosnými flashbacky, již na pohled nesympatické, bohužel hlavní postavy (prezident, Sofia), a spousta, spousta dalších. Pokud ovšem dokážete překonat tuto averzi jako já, a nebudete zcela spoléhat na nevalné první dojmy, dostanete se do alespoň částečného bodu zalíbení. Je pravda, že nebýt známého, který mi seriál doporučil a poté mě neúprosně nutil k jeho sledování, nejspíše bych na něj také zanevřel. A nyní jsem rád, že se tak nestalo, a to jednoduše proto, že jsem dospěl tak daleko, kdy už jsem sám a bez nechuti dychtil po dalších dílech a byl doslova nedočkavý. Pořád jsem viděl hodně nedostatků, nejspíše z důvodu absence vyšších finančních prostředků, takže ve finále je vše o hodně komornější, spousta efektů je otřesných, atd. Během sledování jsem si toho sice nevšiml, ale po dokoukání jsem četl jednu kritiku, ve které autor poukázal na fakt, že v Události není, opakuji není žádný humor. A já si uvědomil, že má naprostou pravdu. Ani jednou jsem se nezasmál, a to se i v těch nejnahořklejších dramatech vždy objeví alespoň trocha vtipu, který ubere část té tíživé a pesimistické atmosféry. Těžko z toho budeme vinit nedostatek peněz, tohle je chyba samotných producentů. No, dost pochybuji, že můj komentář někdo dočetl až sem, takže i když toho mám na srdci ještě hodně, je čas ho ukončit. A přeci jen jsem zklamán, že nebude druhá série. 70%.(25.2.2012)

#30 Takže co to tu vlastně máme ? Nesympatického hlavního hrdinu. Sympatickou zápletku. Sympatické vedlejší postavy - jak by vypadal Obama, kdyby měl koule / správně chladnej šéf národní bezpečnosti / charismatická ufonka coby lídr opozice - k lidem / neskutečně sexy žoldačka / srabáckej více prezident, kterýmu máte chuť strašně ubalit, aby se skácel a už nevstal atd. Hodnocení: první polovina seriálu *** / druhá polovina seriálu ***** -> tudíž za ****. Bohužel další série se nedočkáme (ani mnou touhle dobou už podepsaná petice nejspíš nepomůže), finále bylo výborné, tak jak se na takový seriál sluší a patří. Předpoklady pro skvělou druhou sérii by tu i byly, bohužel to ale nestačí, takže nezbývá než si počkat na příští seriálovou sezónu a zkusit si picknout něco ambicioznějšího. Kdo to ale chce zkusit, určitě do toho jděte - já nelitoval.(24.5.2011)

Některé věci je lepší nevědět..... Další seriál, který ocení nekritičtí příznivci UFO a vládních konspirací. Ti ,,kritičtí“ budou nadávat nad nelogikou v jednání mnoha postav, ale i vývoji děje. ( I když co já vím o protivládní konspiraci, že?) Ale mám dojem, že některé zvraty překvapují i scénáristy! Celkově jsem spíš nespokojen. Hlavně s blížícím se závěrem mi připadá, že tvůrci neví kudy kam a snaží se připravit maximálně zajímavý podklad pro 2.řadu. Pokud teda bude. Prostě: jeden s těch seriálů, na jejichž díl bych tejden nečekal! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zajímá mě, kdo byl skutečným vynálezcem atomové bomby. 2.) Jsem extraterrestriální biologická entita. 3.) Lidé kolem mě nestárnou. Vůbec!. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(29.12.2010)

• - Spoiler: Děj je vyprávěn na přeskáčku, v rychlém sledu se střídají události staré několik měsíců či dnů a až nakonec právě probíhající události. Vše je navíc vyprávěno z pohledu hned několika postav. Každá "událost" má rozsah pěti až šesti dílů. (konvax)

• - 13.5. 2011 televízna stanica NBC zrušila vysielanie seriálu kvôli nízkej sledovanosti. Naznačila tiež, že možno bude pokračovať inde. (Maslord)