Reklama

Reklama

Událost

(seriál)
  • USA The Event
všechny plakáty
Trailer
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi
USA, (2010–2011), 15 h 29 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvůrci:

Nick Wauters

Kamera:

Feliks Parnell

Hrají:

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Clifton Collins Jr., Scott Patterson (více)
(další profese)

Epizody(22)

Sean Walker (Jason Ritter) je obyčejný mladík, který plánuje požádat snoubenku Leilu (Sarah Roemerová) o ruku na výletní plavbě po Karibiku. Před odjezdem dokonce získá požehnání jejího otce Michaela Buchanana (Scott Patterson). Dívka však náhle a bez vysvětlení z lodi zmizí a podle záznamů se zdá, že na ní ani nikdy nebyla. Sean po ní začne pátrat a narazí na spiknutí, které mu přeroste přes hlavu. Americký prezident Elias Martinez (Blair Underwood) připravuje propuštění skupiny 97 zvláštních vězňů, zadržovaných na tajné aljašské základně Mount Inostranka. Prezident se o existenci zařízení dozvěděl těsně po své inauguraci a po setkání s vůdkyní uvězněných Sophií (Laura Innesová) se i přes odpor tajných služeb a ředitele národní rozvědky Blakea Sterlinga (Zeljko Ivanek) rozhodne seznámit s jejich existencí svět. Když se chystá vystoupit s prohlášením, objeví se letadlo připravené k sebevražednému útoku. Letoun však zčistajasna zmizí z oblohy a záhada začíná… Emociální thriller plný spiknutí je vyprávěn na přeskáčku za pomoci flashbacků a z pohledu mnoha postav. Seriál využívá podobné metody jako Ztraceni, 24, Flashforward nebo Akta X. Scénář vznikl už v roce 2006, ale zelenou dostal až na konci roku 2009. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (108)

dO_od 

všechny recenze uživatele

#30 Takže co to tu vlastně máme ? Nesympatického hlavního hrdinu. Sympatickou zápletku. Sympatické vedlejší postavy - jak by vypadal Obama, kdyby měl koule / správně chladnej šéf národní bezpečnosti / charismatická ufonka coby lídr opozice - k lidem / neskutečně sexy žoldačka / srabáckej více prezident, kterýmu máte chuť strašně ubalit, aby se skácel a už nevstal atd. Hodnocení: první polovina seriálu *** / druhá polovina seriálu ***** -> tudíž za ****. Bohužel další série se nedočkáme (ani mnou touhle dobou už podepsaná petice nejspíš nepomůže), finále bylo výborné, tak jak se na takový seriál sluší a patří. Předpoklady pro skvělou druhou sérii by tu i byly, bohužel to ale nestačí, takže nezbývá než si počkat na příští seriálovou sezónu a zkusit si picknout něco ambicioznějšího. Kdo to ale chce zkusit, určitě do toho jděte - já nelitoval. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tam, kde byl v loňské seriálové sezoně Flashforward pasovaný na největší hit s největším rozpočtem a obsazením, tam působí Event jako chudý příbuzný. Přesto má příběh jistý vnitřní půvab, neznámá mytologie vytváří fanouškovskou obec, ale ta bohužel není dostatečně akceptována scénáristy. Ti si dávají na čas, jako by seriál měl tři sezony času, ale to prostě nemá. Dosud se tak Event potácí v porodních bolestech a hledá svou cestu i vlastní podobu, možnost ztotožnění s nějakou postavou, což je dosud jeho velmi slabou stránkou. Mě to zvráceně baví, ale mám tušení, že je to spíše mou láskou a touhou po další zajímavé scifi, než skutečnou kvalitou seriálu. Zrychlete v tempu, uberte v postavách a zbytečných momentech a směle do další série... ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Provizorní hodnocení po první epizodě. Rozhodně budu dál sledovat. Žánrově mi to sedí dokonale, provedení má zatím své mouchy. Kamera se místy až moc třepe, triky nepůsobí úplně přesvědčivě a prolínání časových rovin se mi zpočátku zdálo dost otravné a hlavně nesmyslné, klíč mezi jednotlivými rovinami se ale do konce dílu naštěstí vyjevil, takže spokojenost. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dále. Po druhém a třetím díle se u mne začínájí projevovat stejné symptomy, jaké jsem kdysi míval u Lostů. To znamená, že se vyloženě nemůžu dočkat další epizody. Edit po dalších čtyřech epizodách: Zápletka se svižně vyvíjí, žádné přešlapování na místě se nekoná. Občas zamrzí mírně naivní momenty (vždycky je nablízku nějaký "kamarád", který pomůže s dešifrováním záhadného kódu apod.), děj je ale naštěstí pořád dost zajímavý a překvapující na to, aby se ty problematičtější chvíle a stále levný vizuál daly odpustit. Závěr sedmého dílu velmi znepokojivý, až mi mráz po hřbetu přejel. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +hodně zajímavý námět, je to napínavé, akční a nepředvídatelné, velmi vás zaujmou herci, jmenovitě Željko Ivanek (kupodivu v kladné roli), Sarah Roemer (která už zaujala dříve), charismatický Blair Underwood a ani Jason Ritter nebyl vůbec špatný (především pak jeho postava), efekty vypadají dobře na to, že seriál neměl velký rozpočet -ovšem je to škoda v tom směru, že efektů mohlo být daleko více, občas některé dějové linie jsou zbytečně natáhnuté, a taky mě mrzí, že to nemá a nejspíš nebude mít druhou řadu/// Přesně jak jsem uvedl v záporech, zřejmě malá sledovanost zapříčinila stopnutí seriálu po první sezóně. Což je obrovská škoda, protože potenciál tu díky námětu, postavám a hercům byl. A navíc závěrečný cliffhanger vám nechá ústa pěkně dlouho otevřená, protože závěr je epický a monumentální. Přesně takový jaký si tento seriál zaslouží./// Celkem 82%/// ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Některé věci je lepší nevědět..... Další seriál, který ocení nekritičtí příznivci UFO a vládních konspirací. Ti ,,kritičtí“ budou nadávat nad nelogikou v jednání mnoha postav, ale i vývoji děje. ( I když co já vím o protivládní konspiraci, že?) Ale mám dojem, že některé zvraty překvapují i scénáristy! Celkově jsem spíš nespokojen. Hlavně s blížícím se závěrem mi připadá, že tvůrci neví kudy kam a snaží se připravit maximálně zajímavý podklad pro 2.řadu. Pokud teda bude. Prostě: jeden s těch seriálů, na jejichž díl bych tejden nečekal! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zajímá mě, kdo byl skutečným vynálezcem atomové bomby. 2.) Jsem extraterrestriální biologická entita. 3.) Lidé kolem mě nestárnou. Vůbec!. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Galerie (514)

Zajímavosti (2)

  • 13.5. 2011 televízna stanica NBC zrušila vysielanie seriálu kvôli nízkej sledovanosti. Naznačila tiež, že možno bude pokračovať inde. (Maslord)

Reklama

Reklama