Polda a polda

všechny plakáty
USA, 2010, 14 h 32 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Matt Nix

Bradley Whitford, Colin Hanks, Jenny Wade, Diana Maria Riva, Kimberly Lynn Campbell, Jenna Burris, A.C. Hensley, Alex Fernandez, Andrew Divoff (více)

Epizody(20)

Na policejním oddělení majetkových trestných činů v Dallasu slouží detektivové Jack Bailey a Dan Stark. Jack by byl rád úspěšný a chtěl by pracovat v oddělení vražd. O tom však jeho nadřízená poručice Ana Ruizová nechce ani slyšet. Starší Dan je samorost, bydlí v karavanu, rád se napije, potrpí si na ženy a má neortodoxní metody vyšetřování. Když jsou přivoláni k případu ukradeného zvlhčovače v domě Eileen, Dan využije čas a sblíží se s ní. Jack najde stopy krve. Ukáže se, že zloděj je v trestním rejstříku za loupeže a jmenuje se Julius Grant. Mezitím se dealer Javier Escalante, který vozí zboží od drogového bosse Romera z Peru, rozhodne, že zmizí i se čtyřmi miliony za kokain. Jede za plastickým chirurgem Bradem Kalfusem, aby mu změnil tvář. Operace se nezdaří a Kalfus si myslí, že je Escalante mrtvý. Naloží ho do kufru vozu a poprosí známého Julia, aby auto odvezl do Mexika. Zaplatí mu deset tisíc dolarů a daruje zamčený golfový pytel, který přivezl Escalante. Když Romero zjistí, že Escalante uprchl, vyšle za ním zabijáka Pedra, vycvičeného CIA… (oficiální text distributora)

korbitch22

Vyloženě ujetý seriál,který se pokusil o rádoby drsný a přehnaný buddy styl,jenže místy je to zoufale nevtipné.Hlavní kámen úrazu je hlavně nesympatické obsazení snad každého herce od komparzu až po hlavní dvojici.Seriál je přílíš jednoduchý a to hlavně co se dramatičnosti týče což je u komediálních seriálů sice normální,tak zase ale potom čekám že se budu u jejich eskapád válet smíchy a to se bohužel neděje.Díl po díle utíka čím dal pomaleji a pár dobrých gagů a jedna přestřelka vždycky na konci to z šedivého průměru nevytáhne..čekal jsem víc. 55%. ()

6thSun

Jeden z případů, kdy pozlacená castingová ruka vyhmátla skutečně brilantní duo hlavních představitelů. Bradley Whitford, který se zde za každou cenu stylizuje do old school poldy, sází jednu hlášku za druhou, a to naprosto neodolatelným způsobem! Hanksův synek k němu tvoří skvělýho parťáka a oba dohromady jsou jasným důvodem pro zhlídnutí tohoto seriálu. Úvodní horké nadšení (jeden z nejlepších pilotů, co jsem kdy viděl!) sice postupem času malinko vychladne, přesto jde bez debat o jeden z nejvtipnějších počinů poslední doby. 75-90% ()

MickeyStuma

Komediální krimi seriál stavěný především na protichůdných generačních povahách parťáků. Jack Bailey je mladý upravený policajt držící se svých zásad a zavedených předpisů a stará škola Dan Stark, který už má hodně za sebou a tak přesně ví jak se kdy zachovat a kdy je třeba se 'vypařit'. Tady se zkrátka střetla 80. léta se současností a tak o spory a humorné situace rozhodně není nouze. Styl vyprávění se zase drží metod 90. let, takže to celé má takový popkornový nádech. Vtipnost jednotlivých dílů je vysoko a i občasné akční scény jsou povedené. Nápaditost je nezpochybnitelná a vše bylo dovedeno do dokonalosti. Mezi těmi všemi krimiseriáli se jedná o příjemné osvěžení, kdy divák má možnost sledovat řešení případů a ještě se u toho pobaví. ()

RADX1

Dobře vydařená oddechovka v podobě kombinace krimi-komediálního žánru. Téměř u každého detektivního seriálu po pár dílech či celé sérii styl a prostředí omrzí - tedy pokud vás tedy už dopředu neomrzel samotný krimi žánr tak jako mne již před mnoha lety. Poldu a Poldu jsem viděl v TV jen náhodou a o to více to bylo pro mne příjemné překvapení. Především seriál člověka nenutí tolik přemýšlet a většinou se rád nechá vést dedukcí samotných hlavních postav tj. detektivů, kteří tvoří zajímavou komediální dvojku jenž je v počátcích hodně kontrastní. Vesměs se k velmi zajímavým případům dostávají pomocí jiných drobných případů, které jsou jim přiděleny jakožto detektivům břídilům - zkoumající majetkovou trestnou činnost. V tomto seriálu není téměř nic špičkové - krimi zápletky, humor, vztahy, efekty, leckdy herci.... ale dohromady to tvoří velmi zajímavý celek u kterého je fajn se jen tak natáhnout k TV či PC a skoro vypnout mozek. Velká škoda, že seriál v USA moc popularity nenašel - jinak nevím proč by měl tak rychle končit. Ale jak už tady psali druzí, možná je to i dobře - kdo ví zda by do druhé série byli schopni přijít s něčím výrazně jiným aby to neskončilo jako u většiny jiných detektivek. ()

Bobestom

Detektiv Bailey a Stark. Bailey je mladý šprt, který chce vše dělat podle předpisů. Jeho kolega Dan Stark je jeho přímým opakem a z toho právě vyplívá humor. V každém díle je nějaká geniální nezapomenutelná scénka, která vás donutí se nahlas zasmát. V jedné epizodě jim nechtěli půjčit sledovací zařízení, tak do kufru auta zavřeli hlídaného svědka. :-D :-D Zkrátka tendle seriál mi padnul do noty a spolu s perfektním soundtrackem nemám důvod k horšímu hodnocení! 5* Co se českého dabingu týče - obsazení hlavních postav je dobré (Bouček a hlavně pan Oliva je boží), vedlejší role opět pokulhávají kvůli opakujícím se hlasům v každé epizodě. ;) ()