Taková nenormální rodinka (TV seriál)

No Ordinary Family

Rodinka úžasných

Komedie / Drama / Akční / Sci-Fi

USA, 2010–2011, 14 h 20 min (Minutáž: 43 min)

Blake Neely

Michael Chiklis, Julie Benz, Kay Panabaker, Jimmy Bennett, Autumn Reeser, Romany Malco, Stephen Collins, Ingrid Sanai Buron, Christina Chang, Tate Donovan, Renee Faia, Jamie Harris, Amy Acker, Jason Antoon, Chord Overstreet, Carly Jones, Gilland Jones, Rebecca Mader, Lucy Lawless, Ethan Suplee, Jackson Rathbone, Joseph Booton, Jonathan Adams, Mimi Kennedy, James Logan, Jeff Denton, Andrew Rothenberg, Josh Stewart, Max Greenfield, Sharon Marie Wright, John Kapelos, Madisen Beaty, Dan Gauthier, Katrina Begin, Tricia Leigh Fisher, Bruce McGill, Anthony Michael Hall, Cybill Shepherd, Anthony Dilio, Max Ehrich, Michael Petrone, Christian Stokes, Tim Soergel, J. Downing, Conor Leslie, Tim Loden, Tim Hammer, Luis Moncada, Steven Krueger, Shay Carl, Katelyn Tarver, Tohoru Masamune, Rachel Miner, Tricia Helfer, Chelsea Ricketts, Shelley Robertson, Julia Campbell, Moses Storm, James Earl, Steffani Brass, Mercedes Colon, James Harvey Ward, Maxwell Chase, Adrian Quinonez, Nadine Crocker, Vera Miao, Jay R. Ferguson, Amy Gumenick, Brian Cousins, Jeff Grace, Rod Keller, Josh Daugherty, Ben Bray, Anthony Martins, Michael Hilow, Greg Collins, Marissa Cuevas, Laurie Fortier, Mario Perez, Darin Toonder, Ashton Moio, Corey Michael Eubanks, Jonna Walsh, Brock Kelly, Wiley M. Pickett, Roy Abramsohn, Tom Amandes, Reggie Lee, Veronnica Avila, Nathan Keyes, Kimberly Levin, Ashley Palmer, Guillermo Díaz, Catherine Reitman, Cody McMains, Nikki SooHoo, Bonnie Morgan, Matt Lasky, Delaina Mitchell, Jon Sklaroff, Jean-Luc Bilodeau, Brian Gaskill, Tim Ryan, Phillip Vaden, Annie Wersching, Ricky Schroder, William Brent, Jason Wiles, Luke Kleintank, Shaun Parkes, Joanne Kelly, Betsy Brandt, Jason Brooks, Eric Balfour, Robert Picardo, Sara Bareilles, Raphael Sbarge, Alex Quijano, Tracy Howe, John Rubinstein, Tate Donovan (a.z.), Michael Maize, Michael Rose, Tim Kelleher, Alex Solowitz, Patrick Sebes, Melanie Chartoff, Thomas Kasp, Paul Lacovara

Pamätám si to ako včera, keď sme s kamarátom na tomto seriáli fičali. Ako už názov prezrádza, ide o rodinku, ktorá má nadprirodzené super schopnosti. Jasné. Nie sú to X-Meni ani Avengeri. Je to Bčko ako sviňa. Ale vie zabaviť. Herci sú podarení. Baví aj dej a láka vás to sledovať ďalej. Každý jeden člen rodiny má zaujímavú schopnosť. Je zaujímavé sledovať, ako sa s nimi stretávajú po prvý krát. Musím pochváliť herecký výkon hlavne sexi Lucy Lawless, ktorá bola pre také role narodená. Ale aj dvaja hlavní protagonisti a zároveň rodičia Rodinky úžasných hrajú skvele. Michael Chiklis a Julie Benz. Rozhodne je to kvalitný seriál, ktorý stojí za pozornosť.(27.10.2019)

• Acrobat

Vedeli, že si potrpím na vyberané jedlo, preto prišiel lístok, že stretnime sa tam, kde som sa mohol dosýta, ale hlavne kvalitne najesť. „Prečo posielajú vždy jezuitov?“ spýtal som sa len zo zvedavosti bez postranných úmyslov. „Sme najlepší tajní a najtajnejší verejní.“ Z tej odpovede človek nebol múdri, no keď bolo treba zadať zákazku, vyhľadať akúkoľvek informáciu, či jednoducho postarať sa o nejakého človeka, boli na tieto práce geniálni. Malo ísť o geniálnu a schopnosťami obdarenú rodinu. Aj tentoraz mi ukazovali fotky nejakého plešatého silného pána, dve malé deti chlapec a dievča a ...a ženu. Jezuitov, ktorí následne vyvalili spŕšku informácii prečo tam mám ísť, čo urobiť, aké nebezpečenstvá hrozia, som nepočúval, pretože som civel na Blondínu s prosebným pohľadom. V mysli mi napadali desivé myšlienky prevtelenia, ale než som dohrýzal posledný kúsok morčaciny „coq au win“ vyletelo: „ Beriem, idem, odchádzam už dnes večer, ďakujem vám, ste zlatí“ a takmer som im dal bozk na čelo. Mojej ochote sa čudovali, no ja som už hodil 50 € na stôl, hoci som bol v dlhoch, a bez rozlúčky som sa ponoril do nočných ulíc Krakowa. V lietadle, ktoré neznášam, som hútal len nad obmedzenými možnosťami ako sa predstaviť. Svoju posmrtnosť nemôžem spojiť s ich schopnosťami a radšej zostanem, apropo ako vždy, v utajení. Ale jedno som vedel isto, k nim sa musím dostať cez tú ženu, vedkyňu, to nádherné omráčenie so silou vytlačiť realitu a ohnúť časopriestor, pretože pozor vážení, prosím, dovolíte, ja prechádzam. K tomu typu ženy som mal len málo spôsobov. Ad 1. Zachránim ju z nafingovaného únosu. Risk bol v tom, že bude rozrušená a len sa poďakuje a žiadne pozvanie na rodinnú večeru nebude. Alebo aj nie a z vďačnosti tu večeru mám istú. Ad 2. Vtrielim do ich domu, šarmantne sa predstavím, že som ten a ten a som im k službám, pričom žmurknem na mamu rodiny. Risk. Ten silný chlapík by použil kuchynskú linku, aby ma vypudil ako škodnú, no keďže sa mi nič nemôže stať, zistili by, že nie sú sami. Ad 3. Ísť na to cez deti, citové vydierania..... Ďalšie možnosti, ktoré sami rojili v hlave boli mrzuté, otravovali ma a boli len variáciou na chudobné 3 body vyššie. Zaspal som. Kapitán ohlásil ešte tri hodiny letu. V sne prišiel ku mne anjel, že ho postrelili pri večnom boji dobra a zla. Kolísal sa zo strany na stranu a prvú pomoc som mu poskytoval len tak, že jeho zranenie prechádzalo na mňa. Keď sa bolesť zväčšovala, strhol som sa na sedadle, že pár ľudí okolo na mňa pozrelo. No mal som nie utrnulý, ale slastný pocit. Mám to! Postrelím sa, s krvou sa doplazím pred dvere domu alebo jej práce a poprosím o pomoc krásnu pani. Až ma bolelo brucho od stresu, či tento nápad vyjde. Vyšiel. Keď sa nado mňa skláňala, aby mi pritlačila obväz na (neexistujúcu, o čom ona nemohla vedieť) ranu, bol som ako Ježiš na Piete. Nepotreboval som vtedy nič, iba jej starostlivé, pokorné ruky, neistú a Goyovskú tvár, ktorá rozosieva rozplývajúci sa stav. S mojej mimiky sa dalo čítať, preto sa až nesmelo usmievala v rozpakoch, s otázkou „kto je pre všetko na nebi tento chlapec ?“. Nasledujúci rok som s nimi zažil kopec zábavy, ale aj hutnej akcie, kde stále som pomáhal odvracať útoky nie príliš vydarených zlých chlapcov. O tom, že som sa do Stephanie zamiloval som nikomu nehovoril, ale bolo to nesmierne ťažké. Rozvrátiť rodinu som nemohol a jezuiti by mi to nikdy neodpustili. Všetky stavy lásky sa teda museli odohrávať len v mystickom režime. Mesiac po príchode do Európy som sa potuloval, pretože jej tvár mi neschádzala s mysle. Robil som bordel, párkrát si posedel vo väzení, organizoval som menšie vzbury... Chcel som zabudnúť, no nešlo to. A tak som to musel len prijať a vyrovnať sa s tým. Hlásenie som podával už umiernený, a znova čistý s jemným puncom elegantnosti. V dánskej Nome pri dvanásťchodovom menu som jezuitom vysvetlil, že je to na jej počesť. Celú genézu som začal rozoberať. Od slabých zloduchov, kopec zaoceánskeho klišé, málo efektných bojov, absencie napätia, dokonca som mal aj výhrady voči výzoru otca rodiny....pričom pri negatívach som sa zastavil, až keď som mal ústa plné prepeličích vajíčok. „No celé, vravím im, je to obohnané takým nádherným puncom civilnosti a každodenných problémov, že si ma podvedome získaval každou našou ďalšou životnou epizódkou. Je to podarená a iniciatívna rodina a vyhlasujem, že ich treba chrániť a podporovať.“ Jezuiti boli bledí a iba cez úzku štrbinku pier precedili: „Ale veď vy ste ich mali zabiť!!! Zlyhal už po niekoľkí raz. Vy ste babrák Merisi!! No nič, v USA máme kopec ľudí...“. Kedysi dávno ma Indiáni naučili pri istých príležitostiach držať kamennú tvár. Teraz sa to zišlo. „Kto vedel o mojej misii?“ „Poverenie dávajú naše tajné inštancie, ale o tomto konkrétnom len my dvaja.“ Ešte v ten večer niekto zočil dve mŕtvoly plávajúce vo vode Oresundského prielivu. Áno. Cítil som sa previnilo. Ale keď som si premietol jej beh a „pristátie“ pri ktorom prebúrala stôl a spadla na mňa, pričom sa ospravedlňovala, nemohol som inak. História to raz pochopí a bude vedieť, že aj týmto vzdialeným spôsobom, som ju chránil. Z chladného Dánska som sa podľa nevej depeše mal rýchlo dostaviť k Giorgiovi Fillipimu. Hm. Takže Bazilika sv. Pavla za hradbami. Konečne do tepla. Zapadajúce slnko nad severskou krajinou utužilo postreh, že budem tu, až sa vráti v ďalších epizódach. (videné JOJ, august 2014)(29.8.2014)

Nijak originální, nijak vynikající, ale přesto vskutku sympaticky působící rodinná superhrdinská pohádka. Proč ne? Děj se moc nerozvíjí, charaktery jsou slušné, leč ne výborné, a mohlo by to být trochu více mimo rodinné a temnější, ale jak jsem napsal, proč ne.. Na volné večery ideální drobnůstka a zpracující různé rodinné problémy..(8.8.2011)

Spočiatku sa mi tento seriál mimoriadne páčil. Veľmi sa mi páčili herečky, ktoré tam hrali, dialógy, dej a celkovo tá rodinka sa mi páčila. Neskôr však pribúdali podivné postavy a dej sa zamotával a to niekedy neprimerane, že to z toho urobilo len seriál o jednom pokračujúcom príbehu. Aj keď to vyzeralo poeticky a ako novšie lepšie pokračovanie rodinných seriálov, neskôr sa mi sprotivili aj tie detské postavy. Tak ako mi bolo veľa vecí na tomto seriály sympatických, tak ku koncu aj veľmi veľa tých nesympatických. Takže je to pre mňa len priemerný seriál.(11.4.2012)

Nejdříve šlo o spíše o dramatickou podívanou o rodině, která se náhodou stala neobyčejnou, což byla relativně nuda. Naštěstí, v druhé polovině jsme se dostalina jinou cestu, kde se objevují zabijáci se schopnostmi, mocí posedlí manipulátoři, zajímavé příběhové zvraty. Zřejmě ale změna nepřišla včas a seriál končí po první sérii, což je docela škoda, dal bych mu ještě šanci.(9.4.2011)

• - Michael Chiklis už má so zvláštnymi schopnosťami skúsenosti. Hral totiž "kamenného muža" Thinga vo všetkých dieloch Fantastickej štvorky. (BoncheR)

• - Sestra Kay Panabaker (Daphne), Danielle Panabaker si zahrala v podobnom tínedžerskom filme o superhrdinoch – Sky High (2005). (m.a.t.o.)