Prolhané krásky (TV seriál)

Pretty Little Liars

Roztomilé mrchy

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010 - 2017, 119 h 41 min (Minutáž: 141x44 min)

Tvůrci:

I. Marlene King

Michael Suby

Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale, Shay Mitchell, Sasha Pieterse (herec, a.z.), Ian Harding (herec, a.z.), Laura Leighton (herec, a.z.), Janel Parrish, Holly Marie Combs, Chad Lowe, Tyler Blackburn, Keegan Allen, Lesley Fera, Tammin Sursok (herec, a.z.), Lindsey Shaw, Andrea Parker, Torrey DeVitto, Nia Peeples, Drew Van Acker, Brendan Robinson, Cody Christian, Nolan North, Brant Daugherty, Bryce Johnson, Yani Gellman, Bianca Lawson (herec, a.z.), Julian Morris, Roma Maffia, Vanessa Ray, Dre Davis, Ryan Merriman, Sean Faris, Jim Abele, Amanda Schull, Amber Borycki, Carlson Young, William "Big Sleeps" Stewart, Parker Bagley, Diego Boneta, RJ Smith-Tillman, Claire Holt, Gregg Sulkin, Roark Critchlow, Adam Lambert, Arden Cho, Patrick J. Adams, Anne Marie DeLuise, Annabeth Gish, Nicole Gale Anderson, Kamar de los Reyes, Larisa Oleynik, Amanda Leighton, Meg Foster, Charles Hittinger, Nick Roux, Luke Kleintank, Nathaniel Buzolic, Julianna Rose, Natalie Hall, Reggie Austin, Niyanta Acharya, Alexia Pearl, Bekka Prewitt, Steve Talley, Mercy Malick, Chloe Bridges, Eric Steinberg, Noel Arthur, Steven Krueger, Jared Kahn, Natalie Floyd, Michael Mantell, Sydney Penny, Ryan Guzman, Brian Letscher, Paloma Guzmán, Cathy Ladman, Jonathan Langley, Justin Giddings, Cherie Daly, P.J. Boudousqué, Rose Abdoo, David Cade, Henree Alyse, Miranda Rae Mayo, Aurora Perrineau, Keith Powers, Wyatt Nash, Tilky Jones, Aeriél Miranda, Chantal Thuy, Ayman Samman, Bernard Curry, Rebecca Breeds, Carlos E. Campos, Lak Rana, Maddie Ziegler, Anne-Marie Johnson, Nishi Munshi, Danielle Macdonald, Alan Maxson, Heather Mazur, Rolando Boyce, Nikki Hahn, Brandon W. Jones, Patrick Bristow, Roberto Aguire, Kara Royster, Nicholas Gonzalez, Christine Avila, Dawn Brodey, Nikki Crawford, Keith Szarabajka, Sprague Grayden, Patti Yasutake, Andrew Carter, Emma Dumont, Edward Kerr, Gabriela Fresquez, Yvette Freeman, April Grace, Alona Tal, Kristen Cloke, Charlotte Rae, Paula Newsome, Daniel Travis, Connor Trinneer, Billy Blair, Kevin Brief, Ruben Garfias, Marmee Cosico, Betty Buckley, Karl T. Wright, Anthony Tyler Quinn, Alex Weed, Ray Fonseca, Sterling Sulieman, Michael Karman, Mary Page Keller, Robbie Amell, Lynne Alana Delaney, Shane Coffey, Julie Zhan, Brandon Firla, Rebecca Kessler, Helena Barrett, Stephen Park, Nick Tate, Doc Farrow, David Coussins, Mark Beltzman, Jim Hoffmaster, John O'Brien, Greg Cromer, Gibson Bobby Sjobeck, Huw Collins, Travis Winfrey, Titus Makin Jr., Lulu Brud, Elizabeth McLaughlin, Skyler Day, Isabella Kai Rice, Aidan Gail, Dylan Garza, Kelsey Crane, Reshaun Jones, Blake Berris, Amy Yasbeck, David DeSantos, Anjali Bhimani, Chiara Aurelia, Teo Briones, Michael Grant, Kim Estes, Jed Rees, Bryce Johnson (a.z.), Rumer Willis, Melanie Mayron, Brian Dare, Brett Dier, Irwin Keyes, Michelle Hurd, Wes Ramsey, David Haley, Aeriél Miranda (a.z.), Jake Weary, Andrea Parker (a.z.), Ursula Taherian, Steve Talley (a.z.), Jake Weary (a.z.), Jackie Debatin, Natalie Hall (a.z.), Oliver Kieran-Jones, Michael Halsey, Lauren Tom, Exie Booker, Christopher Grove, Janel Parrish (a.z.), Jay Jackson, Bonnie Root, Sarah Buehler, Jim Abele (a.z.), Brandon W. Jones (a.z.), Rebecca Breeds (a.z.), Eric Steinberg (a.z.), Holly Marie Combs (a.z.), Chad Lowe (a.z.), Torrey DeVitto (a.z.), Lesley Fera (a.z.), Vanessa Ray (a.z.), Huw Collins (a.z.), Nolan North (a.z.), Dre Davis (a.z.), Max Deacon, Drew Van Acker (a.z.), Sydney Sweeney, Murphy Dunne, I. Marlene King, Josh Clark, John Marshall Jones, Elizabeth Anweis, Ryan W. Garcia

Komentáře uživatelů k TV seriálu (290)

Ačkoliv chvilkama přehnaný, přesto koukatelný seriál. Přehnaný hlavně v tom, jak nám neustále pomalu v každé epizodě podává nového hlavního podezřelého, což v podstatě není chyba, naopak to prodlužuje zápletku jinak zpracovatelnou do dvouhodinovýho filmu a udržuje napětí, nicméně jsem se občas nemohla ubránit pousmátí nad tim, jak se holky vždycky sejdou a záhadně, ale "hrozně logicky" přijdou na to, že ten "A" být nemůže, a že to byl vlastně bratranec maminky tetičky z druhýho kolena. )) Zhruba polovina druhé série, přestávám sledovat.(1.6.2011)

V poslední době patří k mým nejoblíbenějším seriálům. Už dlouho jsem se na něj chtěla podívat, akorát jsem s tím začla trochu pozdě, až na začátku prosince. Musím říct, že toho vlastně nakonec nelituju, protože teď čekat celý týden na nový díl je hrozný.. Ale hrozně moc mě PLL baví a o vánočních prázdninách jsem na ně koukala prakticky celý den. V PLL mám ráda snad i skoro všechny postavy, po dlouhé době jsem si konečně zvykla i na Ariu, ikdyž mi první sérii a i kus druhé byla prostě nesympatická. Každopádně, mými oblíbenými postavami bude pořád Spencer, Emily, Toby, Caleb a Ezra. Jenom mě přijde, že je přece jenom trochu divný, že snad v každým dílu mají holky jiný oblečení, je to trochu přehnaný. Jinak se mi líbí to napětí, kdy někdy skoro ani nedýchám, a strašně mě zajímá, kdo je A.(24.12.2011)

Je to teenagerovské, poněkud kýčovité a "přeamerikazované", ale mě se to líbí. Na seriál se přeci jen musí koukat s jistou rezervou. Např. nedokáži si představit, jak dokáže A všechno zjišťovat a být na více místech najednou, ale třeba se nám později poodhalí zajímavé vysvětlení. Realismus ale stranou... Děj je poutavý, napínavý a neokoukaný. Sem tam do toho je vložena nějaká ta sarkastická vtipná poznámka od jedné z hlavních představitelek a o super seriál na večer je postaráno. :)(17.3.2012)

• Vikki

Trapárna až do někam. To můžou žrát jen zakoplexované pipinky, které nevědí co se sebou dělat a ty tu také samozřejmně nejvíc plácají. Nuda, otrava, kýč jak bič. prostě jen další neskutečný feministický bezinteligeční blábol.(7.7.2012)

Zezačátku jsem se v seriálu moc nedokázala zorientovat. Ale po pár dílech jsem si ten příběh doslova zamilovala. Líbí se mi, že vztahy nejsou tady to hlavní. Je mi jasné, že kdo je "A" se zjistí asi tak na konci seriálu a bude to něco jako superdrbna. Vzpomínky na časy s Alison mě přesvědčují, že to byla pořádná mrcha. Už se těším až zjistím, kdo ji vlastně zavraždil. kdybych se měla rozhodnout, která z holek mi je nejvíce sympatická, váhala bych mezi Ariou a Hannou.(13.7.2012)

Seriál, ktorý ma asi tú najlepšiu zápletku plnú zvratov akú som kedy na filmovom plátne videl. Každý diel síce odpovie na niektoré otázky, ale zároveň vytvorí veľa nových, takže je tu skvelá motivácia sledovať to ďalej. Herecké výkony sú presvedčivé a nie je im čo vytknúť, kamera skvelá, réžia fantastická s množstvom odkazov na staré horory. Tento seriál jednoducho musím odporučiť!!!(6.8.2012)

Seriál je jako dokument o houbaření ( velmi dlouhý). 5 kamarádek jako mochomůrky růžovky (jedlé, dokonce veli chutné) se skrývají za svýmy kloubouky. Jedna z nich je TA červená (tolik jedovatá a obávaná) která sužuje všechny ostatní. Kdykoliv však dojde k malému odkrytí záhady, která je ta červená, něco se stane a vyroste dalších hub jak po dešti. Takový rozptýlení pro houbaře, aby měl toho plnou hlavu a díval se na další díly dokumentu, jen aby zjistil, která houba je jaký druh. Keců o houbaření je všudekolem plná tlama. A houbař se furt nemůže najíst, protože když utrhne jednu, vyroste další. Nekonečnej seriál, napětí a následné nudy.(13.5.2013)

• Dawisko

Nezaujímavé, bezdejovité klišé, ktoré už v úvode naráža na rôzne chyby. Navyše Lucy Hale mi je veľmi nesympatická a tieto "krásky" sú skôr škraty. Výnimkou je len Ashley Benson. Nezaujímavé obsadenie, slabé herecké výkony. Videné prvé tri diely - never again!(20.7.2014)

Jediný z "teen" trapáckych seriálov, u ktorého som zvládla všetky série. Dosť k tomu dopomohlo skúškové obdobie( vtedy je čas na blbosti ), ale keď sa do toho zapozeráte, tak je to celkom návykové. Plusom je soundtracklist (asi ako u každého seriálu), vždy tu nájdem novinky na počúvanie a inšpiráciu :)(6.6.2015)

Seriál pro teenagery. Je to těžkej průměr, ale sympatický cast (škoda, že neumí lépe hrát) a určitá návykovost z toho dělá lehčí nadprůměr. Je tu opravdu hodně nesrovnalostí, kdy si nelze nezaklepat na čelo, především, když se dáte na tzv. "binge-watch" a jedete od začátku do konce. Najednou prostě plno věcí nesedí. Někdy je to chováním postav, protože by potřebovaly být méně odflákle napsané, což je pro mě taky hlavní problém. Dlouho jsem přemýšlel, která z hezkých malých ulhanic je mi nejsympatičtější. Nejdřív jsem myslel, že Spencer, ale ta je na můj vkus moc přechytralá a myslí si, že je královna vesmíru, což z ní udělalo postavu, která mě nakonec irituje nejvíc. Druhá možnost byla Hanna, ale bohužel některá její stupidní rozhodnutí a frackovitost, kterou jí napsali do scénáře, ji moc bodů nepřidává. Emily je určitě ze všech holek nejkrásnější. Díky bohu, protože slečna neumí hrát, tzn. nelze hodnotit. Zbývá Aria, která by normálně zcela unikla mému radaru díky nezajímavosti, ale musím říct, především s odstupem času, se jediná chová tak něják uvěřitelně. Není moc chytrá, ale ani moc tupá. Hezky se oblíká (velký plus) a za maminku má snad moji nejoblíbenější herečku všech dob (Ano Piper, I am talking about you!) a nelze si nepovšimnout, že obě herečky mají v určitých chvílích podobné manýry a to krevní pouto bych jim i věřil.Další věc, co mi na seriálu opravdu vadí je ta, že z nás obyčejných smrtelníků před televizí, počítačem, notebookem, macbookem dělají trochu blbce. Aboslutně zero progress v těch posledních dvou minutách každého dílu, kdy už už skoro skoro vidíme, kdo je "A", ale hned zase tma a konec dílu. "A" nakupuje v Home Depot, je na hotelu, jde do sprchy ...to je fuk, vždy má ale kapuci a rukavice. Navíc je tento klip naprosto nepodstatný a nepřináší nic do děje, jen tak na oko zhuštuje atmosféru, ale jenom nekvalitní jíškou, co chutná možná první dvě série, ale časem a to rychle ...se přejí. Zdá se, že ty lhářky jenom haním, ale jak jsem již zmínil, ono je to nakonec docela návykový a stane se z toho "guilty pleasure", ani o tom nevíte. Abych vyvážil, poslední dva díly před půlroční pauzou vždy stojí za to a jsou velmi zdařilý, to se upřít nedá. K hodnocení jednotlivých sérií: 1. a 2. série viděny dávno, ale bavily, lepší nadprůměr. 3. série OK, hodně nevysvětlených nesmyslů, ale jako celek baví. 4. série hodně nekonzistentní. Hodně dobrý díly se střídají s uspávačema hadů, ale stále mě to kupodivu dost baví. 5. série rozdívaná, zatím zase takovej lepší průměr, co drží nad vodou neznámé osobité kouzlo těchto "Prolhaných krásek". Kdo je "A" již vím, protože jsem si to omylem přečetl na netu ...pako. Nicméně jsem to tak něják tušil, tak uvidíme po pár dílech jak to uhrají, aby to na ni/něj mohli všechno hodit a vše hezky zapadlo. Bude EDIT, jen chviličku strpení:D ___Edit: Závěr 5. série je naprosto TOPkovej a to stejný platí pro rozjezd šesté. 6. série, výjma prvního dílu, což se dá ještě zařadit do řady předtím, je zase zívárna. Natahovaná kaše, kterou když přeškočíte, nic se nestane. Doslova všechno je irelevantní až do 6x09-10, kdy se zase se scénářem roztrhl pytel a někdo začal přemýšlet. Super zakončení 6A a ani mi nevadí odhalení "A", který je do jisté míry trošku vyvařenina, ale ustáli to solidně a s grácií. Posledních pár sekund "po pěti letech" smrdí prachama a jsem v půlce 6B a pocit přetrvává. Pokud postavy a seriál neobjektivně žerete, budete rádi za přídavek v podobě série a půl navíc, pokud sledujete, abyste se bavili, ovace nebudou. Žádná z "Roztomilých mrch" a možná/nejspíš je to zase scénářem - nedokáže utáhnout "dospělou" roli, i přesto, že paradoxně ted hrají sobě věkově rovné jako v reálném životě. Nulový progres postav, stejné rozmazlené charaktery s jiným účesem a v odrostlejších šatičkách. 7. sérii nezačínám dokud nebude celá, to přece nemá cenu. I já se stávám neobjektivním a nechávám 4 hvězdy, za noci s něma prožité.(17.7.2016)

Momentálně sleduji sedmou řadu a nemohu se dočkat rozuzlení, ale zároveň mě mrzí, že skončí to nekonečné drama z A, v poslední řadě s A.D. Nejvíce se mi líbily díly s domem pro panenky. To bylo hrozně napínavé. Mají to propracované velmi dobře. Musím dát bohužel jen čtyři hvězdy, protože některé díly byly trochu nudné.(13.6.2017)

• sAreOn

Teen cosi... Ono to není až tak špatné, když nebudete vnímat některé fakty, například něco ve stylu "známe se 5 minut, ale je to životní láska" apod. Hlavní zápletka s A. funguje si myslím dobře, postranní příběhy jsou avšak nezajímavé a dost často stupidní, případně nudné.(10.7.2010)

Ohodnotím, až skouknu celou sérii, ale po 5ti dílech si stále nejsem jistá, jestli má seriál dostatek "materiálu", který by se natáhl na celou sérii a zároveň nenudil diváka a udržel si ho. A to hromadné pípání mobilů, když přijde zpráva od mrtvé kamarádky, až moc připomíná Gossip Girl. PS: taky si tak dlouho jako tady děvčata čtete jednu krátkou smsku? EDIT: Druhá řada mě zaujala, konečně se začíná něco dít.(13.7.2010)

Typicky americky teenagerský seriál, ktorý vám dokopy nič nedá, ale aj tak naň pozeráte. Námet je velmi napínavý no od knižného spracovania sa líši tým že zobrazený až moc pateticky a detinsky. Tiež mi liezli na nervy scény v ktorých sa hlavne hrdinky okolo seba neustále pozerajú a čakajú že niekoho zazrú no nikde nič. A v každom diely sa táto scéna opakuje aspon 2krát čo začína poriadne liezť na nervy. Hlavné postavy sú však tak roztomilovyzerajúce slečinky, že im odpustíte aj to. A ked už vás naozaj nič nezaujme aspon si obzrite ten americký výber učitelov. :D To keby bolo aj u nás. PS: AK CHCETE VEDIET KTO JE "A" napíšte mi RADA VAM TO PREZRADIM. Takto verejne samozrejme nemôžem aby som nepokazila radosť ostaným. :D(28.5.2011)

Nikdy jsem neviděla seriál, který by diváky tak tahal za nos. Po shlédnutí celé první a kousku druhé série stále nejsme o nic blíž zjištění toho, kdo vlastně zabil Alison a ani toho, kdo se skrývá za písmenkem "A" a nepěkně si pohrává s jejími kamarádkami. Snad to mě na Pretty Little Liars tak baví. Atmosféra neustálého strachu, šeptání, tajemství, koukání se přes rameno a tísně z toho, že vás právě teď možná někdo sleduje způsobuje, že to, co by jinak byl jen další obyčejný americký seriál pro mladší skupiny diváků, vyčnívá z řady a že má člověk po každém shlédnutém dílu chuť okamžitě vidět další, jen aby se zase o krok přiblížil k celé té záhadě. Dokonce i postavy jsou dobře obsazené a sympatické (nejoblíbenější je pro mě Toby a Spencer). Pretty Little Liars určitě budu sledovat dál a doufám, že si dokáží udržet kvalitu i po další série. Ono celé mi to totiž trošku připomíná Lost, kde nám tvůrci přikládali jednu záhadu za druhou a my napjatě čekali na velké finále a rozuzlení, které se nakonec nikdy nekonalo. Snad to nebude i případ Lhářek, byla by to totiž hrozná škoda :)(23.7.2011)

Ach jo. To je napínavý jak kšandy. Ne opravdu, i když je v seriálu spousta klišé a hrdinky se po celou první sérii tváří vyděšeně, tak druhá je lepší. Nevíte co si myslet. Kdo je sakra "A". Co Jenna a Garett? Jak je to s Jasonem a Ianem a N.A.T. Nic, jen náznaky. Můžete jen hádat a já už chci vědět kdo je A. Uff. To si ještě počkám. Moji nejoblíbenější: Spencer a Toby.(1.9.2011)

Napínavý seriál, který na konci každého dílu přinutí diváky okamžitě zhlédnout nový díl! Je tu všechno, co k dobrému seriálu patří: inovativní přístup v podobě tajemné osoby, zajímavé střihy do minulosti, herecké obsazení plné krásných mladých hvězd, které vůbec nehrají špatně (pouze trochu jsem si musela zvykat na Aiaru), vyzrálé seriálové hvězdy (Leighton a Combs), tak škaredého představitele, až se Vám začne líbit (Toby) a tak hezkého představitele, až ho začnete nenávidět (Ezra). Nemůžu se dočkat, až bude odhalen/a "A". Ale aby to nebylo jako u HIMYM - 7. série a pořád nevím, kdo je matka!!:-) Jinak opravdu skvělé zpracování a téma, které mě baví. Kdo sakra zabil Alison?????(17.1.2012)

Prvotní nadšení z neznámého záporáka vyprchalo někdy kolem 3. série, kdy mi došlo, že se děj točí v bludném kruhu pořád dokola, že postavy, pro které už nebylo místo prostě zmizely bez jediného rozloučení či logického vysvětlení, že -A jsou i lidé, kteří nemají jediný důvod být sviněmi, a že hlavní hrdinky i přes to, že mají působit poměrně chytře, se stále nepoučily ze svých chyb a dávají tak skvělý důvod svým pronásledovatelům pokračovat a přitvrdit. On se totiž celý seriál odvýjí asi takhle- "Mám tajemství! Měla bych ho někomu říct.... ale ne, to nesmím! Musím všem lhát a nechat si to pro sebe!" ... postavě přichází smska- "Řekni to, nebo se něco stane!" ... postava reaguje- "Bože ne, někdo to ví. Co se jako stane?! Ne, nesmím to nikomu říct, třeba je to jen žert." A co nevidět BUM a něco se stalo, To něco je od vyzrazení tajemství, přes ničení dobré pověsti postavy až po vraždu. -A si už potom nebere žádné servítky! 1. série- 90%, 2. série- 80%, 3. série- 70%, 4. série- 60%.(11.11.2012)

• mima33

1. séria: 90% 2. séria: 85% 3. séria: 80% 4. séria: 70% 5. séria: 40% 6. séria: 10% 7. séria (blok A): 10% (9.5.2013)

prolhané krásky = zoufalé manželky + veronica mars + gossip girl...:) podle mě skvělá kombinace :) sympatičtí a pohlední herci i herečky :) napínavý příběh...snad u každého dílu se bojím za ně...a stále je tam něco co mě vždy překvapí :)(14.6.2013)

• mata77

Poznám mladíka, ktorý má vyzáž jedného z tých fešákov z tohoto seriálu. Aj u neho je vlastne jedno, čo hovorí, stačí, ako sa pri tom tvári a občas si premyslene a nacvičene prehrabne vo vlasoch. Vtedy si môžem v pohode stlmiť zvuk a sledovať ho v spomalenom zábere. Tak nejako to platí aj pri tomto počine mysterióznej drámy, ktorá sa ku všetkému pýši známkou thriller. To akože vážne? Po preklikaní celej série si nie som až tak istá, či to nie je len príliš drahá reklama na amerických teenegerov.(8.7.2013)