Prolhané krásky

• USA Pretty Little Liars (více)
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2010–2017), 119 h 41 min (Minutáž: 39–60 min)

Tvůrci:

I. Marlene King

Předloha:

Sara Shepard (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale, Shay Mitchell, Sasha Pieterse, Ian Harding, Laura Leighton, Janel Parrish, Holly Marie Combs, Chad Lowe (více)

Série(7) / Epizody(160)

Pětice patnáctiletých kamarádek si užívá večírek. Ráno však zjišťují, že jedna z nich zmizela. Dívky od té chvíle spojuje děsivé tajemství. A nejsou samy, kdo ho zná... (HBO Max)

Ivoman

No jako koukat se na to dalo jen kvůli těm pěkným protagonistkám, ale aby 15ti leté kamarádky, hrály o deset let starší herečky, to mě přijde už fakt mimo. Po první sérii se odmítám dívat na další, už druhá půlka první série stála za 1 hvězdičku. ()

riza-do

Seriál jsem si naprosto užil, přestože dramatické seriály tohoto rázu nejsou to, co bych úplně vyhledával. Největší plus jsou tu hlavní hrdinky, charaktery, které si nejde nezamilovat a postupem času jsem si oblíbil docela i ty, které mi zprvu pily krev (Aria, nemastna neslaná Emily). Příběh jako takový je docela naivní, někdy až dost přihlouplý, některé díly se vlečou a u dalších by si člověk nejradši napětím uhryzal ruce. V posledních sériích je bohužel už vidět, že se autoři snaží udělat záporáka z každého, ale oceňuji "deskovku". Bohužel celý seriál je zakončený nedůstojným dílem šitým horkou jehlou, i když by člověk nejradši postavy sledoval dál. Dva tři díly na závěr o postavách by neuškodily. ()

klichem

Typicky americky teenagerský seriál, ktorý vám dokopy nič nedá, ale aj tak naň pozeráte. Námet je velmi napínavý no od knižného spracovania sa líši tým že zobrazený až moc pateticky a detinsky. Tiež mi liezli na nervy scény v ktorých sa hlavne hrdinky okolo seba neustále pozerajú a čakajú že niekoho zazrú no nikde nič. A v každom diely sa táto scéna opakuje aspon 2krát čo začína poriadne liezť na nervy. Hlavné postavy sú však tak roztomilovyzerajúce slečinky, že im odpustíte aj to. A ked už vás naozaj nič nezaujme aspon si obzrite ten americký výber učitelov. :D To keby bolo aj u nás. PS: AK CHCETE VEDIET KTO JE "A" napíšte mi RADA VAM TO PREZRADIM. Takto verejne samozrejme nemôžem aby som nepokazila radosť ostaným. :D ()

ikilledjenny

Ach jo. To je napínavý jak kšandy. Ne opravdu, i když je v seriálu spousta klišé a hrdinky se po celou první sérii tváří vyděšeně, tak druhá je lepší. Nevíte co si myslet. Kdo je sakra "A". Co Jenna a Garett? Jak je to s Jasonem a Ianem a N.A.T. Nic, jen náznaky. Můžete jen hádat a já už chci vědět kdo je A. Uff. To si ještě počkám. Moji nejoblíbenější: Spencer a Toby. ()

ArNEtis

Další z mnoha serialu z americké střední. Tenhle mě však opravdu baví, napínavý až občas hororový nádech, pro nenáročného člověka stačí. ()

PrincessB

Je to teenagerovské, poněkud kýčovité a "přeamerikazované", ale mě se to líbí. Na seriál se přeci jen musí koukat s jistou rezervou. Např. nedokáži si představit, jak dokáže A všechno zjišťovat a být na více místech najednou, ale třeba se nám později poodhalí zajímavé vysvětlení. Realismus ale stranou... Děj je poutavý, napínavý a neokoukaný. Sem tam do toho je vložena nějaká ta sarkastická vtipná poznámka od jedné z hlavních představitelek a o super seriál na večer je postaráno. :) ()

m.p.mysacek

Zezačátku jsem se v seriálu moc nedokázala zorientovat. Ale po pár dílech jsem si ten příběh doslova zamilovala. Líbí se mi, že vztahy nejsou tady to hlavní. Je mi jasné, že kdo je "A" se zjistí asi tak na konci seriálu a bude to něco jako superdrbna. Vzpomínky na časy s Alison mě přesvědčují, že to byla pořádná mrcha. Už se těším až zjistím, kdo ji vlastně zavraždil. kdybych se měla rozhodnout, která z holek mi je nejvíce sympatická, váhala bych mezi Ariou a Hannou. ()

Paladin25

Seriál, ktorý ma asi tú najlepšiu zápletku plnú zvratov akú som kedy na filmovom plátne videl. Každý diel síce odpovie na niektoré otázky, ale zároveň vytvorí veľa nových, takže je tu skvelá motivácia sledovať to ďalej. Herecké výkony sú presvedčivé a nie je im čo vytknúť, kamera skvelá, réžia fantastická s množstvom odkazov na staré horory. Tento seriál jednoducho musím odporučiť!!! ()

Trishka

Two can keep a secret only if one of them is dead. Veronica Mars meets Gossip girl meets Zoufalé manželky. A jako většina věcí, co mají skončit fiaskem, si spolu sedly nakonec docela obstojně. Trochu jiná Wisteria lane a žádný pubertální sentiment a patos jako v dalších teenage seriálech, ale nefalšované televizní drama a zápletky s náběhem na silnou závislost. Právě kvůli nim už jsem s prolhanými patnáctkami (jo, jasně) strávila nejeden večer jen-jeden-jediný-díl, který nakonec skončil ve tři hodiny ráno s pocitem musím-jich-vidět-ještě-šest. Po první sérii hodnotím kladně a dokonce bez pocitu viny, jen aby na mě za rohem nečekalo místo "A" jedno velké zklamání. ()

mata77

Poznám mladíka, ktorý má vyzáž jedného z tých fešákov z tohoto seriálu. Aj u neho je vlastne jedno, čo hovorí, stačí, ako sa pri tom tvári a občas si premyslene a nacvičene prehrabne vo vlasoch. Vtedy si môžem v pohode stlmiť zvuk a sledovať ho v spomalenom zábere. Tak nejako to platí aj pri tomto počine mysterióznej drámy, ktorá sa ku všetkému pýši známkou thriller. To akože vážne? Po preklikaní celej série si nie som až tak istá, či to nie je len príliš drahá reklama na amerických teenegerov. ()

Dawisko

Nezaujímavé, bezdejovité klišé, ktoré už v úvode naráža na rôzne chyby. Navyše Lucy Hale mi je veľmi nesympatická a tieto "krásky" sú skôr škraty. Výnimkou je len Ashley Benson. Nezaujímavé obsadenie, slabé herecké výkony. Videné prvé tri diely - never again! ()

TomasB

1. serie - 4* 2. serie - 3* 3. serie - 2* koukám už jen z povinnosti 4. serie - 2* 5. serie - 1* nemá smysl koukat dál. X rozehraných dějových linek nedotaženo, Y nových linek započato. Nové postavy, stejné příběhy, celý seriál není temnější, ale stále méně logický a více přitažený za vlasy. Hraničí to až s extrémem. ()

Eywa11

Jediný z "teen" trapáckych seriálov, u ktorého som zvládla všetky série. Dosť k tomu dopomohlo skúškové obdobie( vtedy je čas na blbosti ), ale keď sa do toho zapozeráte, tak je to celkom návykové. Plusom je soundtracklist (asi ako u každého seriálu), vždy tu nájdem novinky na počúvanie a inšpiráciu :) ()

DandaPiper

Seriál pro teenagery. Je to těžkej průměr, ale sympatický cast (škoda, že neumí lépe hrát) a určitá návykovost z toho dělá lehčí nadprůměr. Je tu opravdu hodně nesrovnalostí, kdy si nelze nezaklepat na čelo, především, když se dáte na tzv. "binge-watch" a jedete od začátku do konce. Najednou prostě plno věcí nesedí. Někdy je to chováním postav, protože by potřebovaly být méně odflákle napsané, což je pro mě taky hlavní problém. Dlouho jsem přemýšlel, která z hezkých malých ulhanic je mi nejsympatičtější. Nejdřív jsem myslel, že Spencer, ale ta je na můj vkus moc přechytralá a myslí si, že je královna vesmíru, což z ní udělalo postavu, která mě nakonec irituje nejvíc. Druhá možnost byla Hanna, ale bohužel některá její stupidní rozhodnutí a frackovitost, kterou jí napsali do scénáře, ji moc bodů nepřidává. Emily je určitě ze všech holek nejkrásnější. Díky bohu, protože slečna neumí hrát, tzn. nelze hodnotit. Zbývá Aria, která by normálně zcela unikla mému radaru díky nezajímavosti, ale musím říct, především s odstupem času, se jediná chová tak něják uvěřitelně. Není moc chytrá, ale ani moc tupá. Hezky se oblíká (velký plus) a za maminku má snad moji nejoblíbenější herečku všech dob (Ano Piper, I am talking about you!) a nelze si nepovšimnout, že obě herečky mají v určitých chvílích podobné manýry a to krevní pouto bych jim i věřil.Další věc, co mi na seriálu opravdu vadí je ta, že z nás obyčejných smrtelníků před televizí, počítačem, notebookem, macbookem dělají trochu blbce. Aboslutně zero progress v těch posledních dvou minutách každého dílu, kdy už už skoro skoro vidíme, kdo je "A", ale hned zase tma a konec dílu. "A" nakupuje v Home Depot, je na hotelu, jde do sprchy ...to je fuk, vždy má ale kapuci a rukavice. Navíc je tento klip naprosto nepodstatný a nepřináší nic do děje, jen tak na oko zhuštuje atmosféru, ale jenom nekvalitní jíškou, co chutná možná první dvě série, ale časem a to rychle ...se přejí. Zdá se, že ty lhářky jenom haním, ale jak jsem již zmínil, ono je to nakonec docela návykový a stane se z toho "guilty pleasure", ani o tom nevíte. Abych vyvážil, poslední dva díly před půlroční pauzou vždy stojí za to a jsou velmi zdařilý, to se upřít nedá. K hodnocení jednotlivých sérií: 1. a 2. série viděny dávno, ale bavily, lepší nadprůměr. 3. série OK, hodně nevysvětlených nesmyslů, ale jako celek baví. 4. série hodně nekonzistentní. Hodně dobrý díly se střídají s uspávačema hadů, ale stále mě to kupodivu dost baví. 5. série rozdívaná, zatím zase takovej lepší průměr, co drží nad vodou neznámé osobité kouzlo těchto "Prolhaných krásek". Kdo je "A" již vím, protože jsem si to omylem přečetl na netu ...pako. Nicméně jsem to tak něják tušil, tak uvidíme po pár dílech jak to uhrají, aby to na ni/něj mohli všechno hodit a vše hezky zapadlo. Bude EDIT, jen chviličku strpení:D ___Edit: Závěr 5. série je naprosto TOPkovej a to stejný platí pro rozjezd šesté. 6. série, výjma prvního dílu, což se dá ještě zařadit do řady předtím, je zase zívárna. Natahovaná kaše, kterou když přeškočíte, nic se nestane. Doslova všechno je irelevantní až do 6x09-10, kdy se zase se scénářem roztrhl pytel a někdo začal přemýšlet. Super zakončení 6A a ani mi nevadí odhalení "A", který je do jisté míry trošku vyvařenina, ale ustáli to solidně a s grácií. Posledních pár sekund "po pěti letech" smrdí prachama a jsem v půlce 6B a pocit přetrvává. Pokud postavy a seriál neobjektivně žerete, budete rádi za přídavek v podobě série a půl navíc, pokud sledujete, abyste se bavili, ovace nebudou. Žádná z "Roztomilých mrch" a možná/nejspíš je to zase scénářem - nedokáže utáhnout "dospělou" roli, i přesto, že paradoxně ted hrají sobě věkově rovné jako v reálném životě. Nulový progres postav, stejné rozmazlené charaktery s jiným účesem a v odrostlejších šatičkách. 7. sérii nezačínám dokud nebude celá, to přece nemá cenu. I já se stávám neobjektivním a nechávám 4 hvězdy, za noci s něma prožité. () (méně) (více)

nemer odpad!

Umělé, plytké, neuvěřitelně debilní. Jen další z mnoha variací na telenovely a prasečí zahrady všeho druhu. ()

sAreOn

Teen cosi... Ono to není až tak špatné, když nebudete vnímat některé fakty, například něco ve stylu "známe se 5 minut, ale je to životní láska" apod. Hlavní zápletka s A. funguje si myslím dobře, postranní příběhy jsou avšak nezajímavé a dost často stupidní, případně nudné. ()

bittersweet

Ohodnotím, až skouknu celou sérii, ale po 5ti dílech si stále nejsem jistá, jestli má seriál dostatek "materiálu", který by se natáhl na celou sérii a zároveň nenudil diváka a udržel si ho. A to hromadné pípání mobilů, když přijde zpráva od mrtvé kamarádky, až moc připomíná Gossip Girl. PS: taky si tak dlouho jako tady děvčata čtete jednu krátkou smsku? EDIT: Druhá řada mě zaujala, konečně se začíná něco dít. ()

Bugiii

Někdy jsem z tohoto seriálu velmi rozpačitá.....mezi jeho silné stránky patří určitě docela dobré herecké obsazení a výkony, zápletka, která mě nenechá spát (i když je někdy trochu přitažená za vlasy) atd.....na druhou stranu jsem už trochu přesycená těch milostných i kamarádských zápletek....proč si čtyři kdysi nejlepší kamarádky prostě nesednou a neřeknou si všechna svá tajemství??? Nevěřím tomu jejich vztahu a jejich vztahu s Allison......solidí tři hvězdičky, snad se děj nebude zhoršovat.... ()

Janie.

Nikdy jsem neviděla seriál, který by diváky tak tahal za nos. Po shlédnutí celé první a kousku druhé série stále nejsme o nic blíž zjištění toho, kdo vlastně zabil Alison a ani toho, kdo se skrývá za písmenkem "A" a nepěkně si pohrává s jejími kamarádkami. Snad to mě na Pretty Little Liars tak baví. Atmosféra neustálého strachu, šeptání, tajemství, koukání se přes rameno a tísně z toho, že vás právě teď možná někdo sleduje způsobuje, že to, co by jinak byl jen další obyčejný americký seriál pro mladší skupiny diváků, vyčnívá z řady a že má člověk po každém shlédnutém dílu chuť okamžitě vidět další, jen aby se zase o krok přiblížil k celé té záhadě. Dokonce i postavy jsou dobře obsazené a sympatické (nejoblíbenější je pro mě Toby a Spencer). Pretty Little Liars určitě budu sledovat dál a doufám, že si dokáží udržet kvalitu i po další série. Ono celé mi to totiž trošku připomíná Lost, kde nám tvůrci přikládali jednu záhadu za druhou a my napjatě čekali na velké finále a rozuzlení, které se nakonec nikdy nekonalo. Snad to nebude i případ Lhářek, byla by to totiž hrozná škoda :) ()

Wynne

Ano, dala jsem dvě hvězdičky a stejně...druhá řada ještě neskončila a já na to pořád koukám. Jako správný masochista si užívám všechna ta klišé. Dramatická hudba, dlouhé vyděšené pohledy pokaždé, když příjde smska....no vlastně skoro pořád...žádný sex a drogy... Taková boží telenovela o šestnáctkách. ()

ČSFD.cz exkluzivně z Warner Bros. Studios

ČSFD.cz exkluzivně z Warner Bros. Studios

02.11.2017

Natáčet kamerami v kalifornských Warner Bros. Studios, včetně lokací na jejich "guided tour", je zakázáno. ČSFD.cz se podařilo nejen získat povolení pro natáčení hned dvěma kamerami, navíc dostala k… (více)